Dienvidkoreja pirmo reizi vēsturē spēles Pasaules čempionāta augstākajā divīzijā

29/04/2017 09:45

Dienvidkorejas hokeja izlase piektdien pirmo reizi vēsturē iekļuva pasaules čempionāta elites divīzijā.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra noslēdzošajā spēlē Dienvidkorejas izlase piektdien ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica mājinieci Ukrainu un ieguva ceļazīmi uz eliti.

Šī mača rezultātu 25.minūtē atklāja dienvidkorejietis Džinhujs Ans, tomēr neilgi pirms otrā perioda beigām Sergejs Babinecs panāca izlīdzinājumu. Lai iekļūtu pasaules čempionāta elitē, Dienvidkorejas komandai šajā spēlē obligāti bija nepieciešama uzvara. Tiesa, trešajā trešdaļā vārti netika gūti, bet pagarinājumā korejiešiem piederēja liels pārsvars, taču arī tas nevainagojās panākumiem.

Līdz ar to šī mača liktenis tika izšķirts pēcspēles metienu sērijā, kur vēsturisku uzvaru Dienvidkorejai nodrošināja naturalizētais kanādietis Maikls Svifts.

Jau iepriekš piektdien bija zināms, ka par šī turnīra uzvarētāju kļuva Austrija, kas ar 11:0 (3:0, 4:0, 4:0) sagrāva Poliju un pēc divu gadu pārtraukuma nodrošināja atgriešanos pasaules čempionāta elitē.

Iepriekšējo reizi Austrijas hokejisti augstākajā divīzijā spēlēja 2015.gadā, turklāt tieši Latvija bija viena no tiešajām konkurentēm par vietas saglabāšanu elitē.

Austrieši piecās spēlēs iekrāja 12 punktus, kamēr par punktu mazāk noslēgumā bija Dienvidkorejai un Kazahstānai. Korejieši izcīnīja otro vietu un pēdējo ceļazīmi uz eliti, jo viņi kazahus pieveica savstarpējā cīņā.

Tikmēr septiņus punktus ieguva Polija, kamēr pie trim tika Ungārija. Savukārt mājiniece Ukraina ieguva tikai vienu punktu, tāpēc tai jāatkrīt uz B grupu.

Līdz ar to Dienvidkoreja nākamgad ne tikai pirmo reizi sacentīsies savās mājās gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, bet arī pasaules čempionāta elites divīzijā.

Šogad pasaules čempionāts augstākajā divīzijā no 5. līdz 21.maijam notiks Vācijā un Francijā. Latvijas izlase sacentīsies A apakšgrupā, kas savus mačus aizvadīs Ķelnē, bet tās ietvaros komanda tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.