Dikeulaka, Putniņa un Meļņika rezultatīvas Polijas, Ungārijas un Itālijas izslēgšanas mačos

07/04/2019 12:25

Latvijas sieviešu basketbola izlases saspēles vadītāja Elīna Dikeulaka sestdien iemeta 13 punktus, taču viņas pārstāvētā Vroclavas “Šlenza” komanda piedzīvoja pirmo zaudējumu šīs sezonas Polijas čempionāta izslēgšanas turnīrā.

“Šlenza” savā laukumā ar rezultātu 62:78 (13:12, 19:22, 11:26, 19:18) piekāpās Bidgoščas “Artego”, kas sērijā līdz trim uzvarām samazinājusi deficītu līdz 1-2.

Dikeulaka šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no pieciem divpunktu metieniem, vienu no pieciem trejačiem un abus “sodiņus”. Vēl latvietes kontā divas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, viena piezīme un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Kopā ar ukrainieti Taisiju Udodenko latviete dalīja komandas rezultatīvākās spēlētājas godu. Šīs sērijas nākamais mačs notiks svētdien. “Šlenza” ar 16 uzvarām 24 spēlēs Polijas čempionāta kopvērtējuma tabulā ieņēma sesto vietu, kamēr “Artego” ar 18 panākumiem bija trešā.

Šajā vienībā Dikeulaka noslēdza arī iepriekšējo sezonu, palīdzot Vroclavas basketbolistēm izcīnīt Polijas čempionāta bronzas medaļas.

Savukārt cita Latvijas izlases basketboliste Aija Putniņa sestdien ar 12 punktiem palīdzēja Miškolcas DVTK komandai iekļūt Ungārijas čempionāta pusfinālā.

Miškolcas komanda izbraukumā ar rezultātu 69:49 (18:9, 21:9, 17:15, 13:16) pārspēja Budapeštas “NKE-Csata” basketbolistes, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Putniņa šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā grozā raidīja piecus no astoņiem divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo tālmetienu.

Vēl latvietes kontā bija sešas atlēkušās bumbas, trīs piezīmes un četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kā arī 19 efektivitātes koeficienta punkti.

Putniņa šo sezonu iesāka Spānijas čempionē Salamankas “Perfumerias Avenida”, kur gan netika pie lielas lomas, tāpēc gada beigās pievienojās vienam no zināmākajiem Ungārijas klubiem Miškolcas DVTK. Šī komanda bez Ungārijas čempionāta piedalījās FIBA Eirokausā, kur apstājās izslēgšanas turnīra otrajā kārtā.

Ungārijas čempionāta kopvērtējumā ar 22 uzvarām 22 spēlēs pirmā bija Šopronas “Uniqua”, kamēr DVTK ar 18 panākumiem ieņēma otro vietu.

Savukārt cita Latvijas basketboliste Zenta Meļņika sestdien Itālijas A sērijas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē guva sešus punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kaldinādama Sanmartīno “Fila” komandas uzvaru.

“Fila” savā laukumā ar rezultātu 54:53 (15:11, 10:21, 19:8, 10:13) guva virsroku pār Broni “Elcos” vienību, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Uzvaras grozu pēdējā sekundē guva Kjāra Pastore, kura realizēja vienu no diviem soda metieniem.

Meļņika šajā duelī laukumā pavadīja 14 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā realizēja divus no četriem divpunktu metieniem un abus divus soda metienus.

Tāpat viņai bija 12 atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, piecas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums.

Tikmēr Anetes Šteinbergas pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” ir vadībā 1-0 pret Sesto Sandžovanni “Allianz Geas” vienību.

“Umana Reyer” regulārajā čempionātā ar 17 uzvarām 20 spēlēs kopvērtējumā bija otrā, kamēr “Fila” ar 13 panākumiem ieņēma ceturto vietu.