Dikeulakai lielisks sniegums uzvarētā Turcijas čempionāta spēlē

21/12/2019 22:59

Latvijas sieviešu basketbola izlases saspēles vadītāja Elīna Dikeulaku sestdien Turcijas čempionātā laukumā pavadīja teju 39 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 24 punktiem, palīdzot savai komandai Adanas ASKI pārtraukt septiņu zaudēto spēļu sēriju.

ASKI viesos ar rezultātu 96:73 (21:24, 27:9, 22:21, 26:19) uzvarēja “Hatay” vienību, pārtraucot septiņu zaudēto spēļu sēriju.

Latvijas basketboliste laukumā pavadīja 38 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar 24 punktiem, grozā raidot piecus no deviņiem divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem. Tāpat viņai lieliska precizitāte uz soda līnijas – 11 no 12 “sodiņiem”. Viņas rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, desmit rezultatīvas piespēles, piecas pārtvertas bumbas, trīs personīgās piezīmes un 28 efektivitātes koeficienta punkti.

Tikmēr citā spēlē Ankaras “Čankaja Universitesi” viesos ar 74:53 (20:7, 18:10, 13:17, 23:19) pieveica Samsunas “Canik Belediye” komandu.

Aija Putniņa uzvarētāju rindās laukumā pavadīja septiņas minūte un 15 sekundes, kuru laikā iekrāja četrus punktus, divas atlēkušās bumbas, vienu pārtvertu piespēli un divus efektivitātes koeficienta punktus.

Putniņas komanda ar sešām uzvarām deviņos mačos Turcijas čempionātā ieņem ceturto pozīciju, kamēr ASKI ar diviem panākumiem ir desmitā.

Savukārt Latvijas izlases basketboliste Kristīne Vītola sakrāja +/- rādītāju 13, kas ar divām komandasbiedrenēm bija dalīts labākais Spānijas čempionāta 13.kārtas mačā, sekmējot Salamankas “Perfumerias Avenida” uzvaru.

Salamankas basketbolistes viesos ar rezultātu 69:55 (25:19, 13:10, 18:15, 13:11) apspēlēja Kaseresas “Nissan Al-Qazeres Extremadura”.

Vītola šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes, kuru laikā guva četrus punktus, realizējot vienu no trim divpunktu metieniem un abus soda metienus.

Tāpat viņa izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pa divām reizēm atņēma pretiniecēm bumbu un pieļāva kļūdas, pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmes pretiniecēm.

Ar lietderības koeficientu 13 viņa dalīja mača lietderīgākās spēlētājas titulu ar Dževelu Loidu un Silviju Domingesu.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās ar 15 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Tifānija Hejesa, bet mājiniecēm 21 punkts, desmit atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Čenalas Simsas kontā.

Salamankas komanda ar 11 uzvarām 13 spēlēs turnīra tabulā saglabā otro vietu.

Vītola Salamankas komandā spēlēja arī pirms četriem gadiem, bet iepriekšējā sezonā viņa bija viena no “TTT Rīga” līderēm.

Savukārt Itālija Anete Šteinberga guva 14 punktus un Laura Meldere – septiņus punktus Itālijas A sērijas mačā, palīdzēdama Venēcijas “Umana Reyer” komandai svinēt graujošu uzvaru.

Šteinbergas un Melderes pārstāvētā “Umana Reyer” mājās ar rezultātu 95:50 (24:13, 19:18, 24:13, 28:6) pārspēja Vigarano Mainardas klubu “Vigarano “.

Šteinberga nospēlēja 22 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no desmit divpunktu metieniem un visus četrus “sodiņus”, garām raidot vienīgo tālmetienu.

Tāpat viņa izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva sešas kļūdas, kas bija visvairāk starp visām mača dalībniecēm, reizi bloķēja pretinieču metienu, nopelnīja divas personiskās piezīmes, kā arī piecreiz izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu, spēli beidzot ar +/- koeficientu deviņi.

Tikmēr Meldere mačā izcēlās ar +/- koeficientu 21 spēlētajās 11 minūtēs un 39 sekundēs. Viņa guva septiņus punktus, realizējot divus no trim divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu.

Tāpat viņa izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja un divreiz bloķēja pretinieču metienus.

“Umana Reyer” komandā ar 18 punktiem rezultatīvākā bija lietuviete Gintare Petronīte, kurai arī deviņas atlēkušās bumbas. Viešņām ar “double-double” – pa 11 punktiem un atlēkušajām bumbām – izcēlās Palasa Kunaji-Akpanaha.

Venēcietes A sērijā ar deviņām uzvarām 11 spēlēs ieņem trešo vietu.

“Umana Reyer” iepriekšējā sezonā apstājās A sērijas pusfinālā.