Dikeulaku rezultatīvs sniegums Turcijā, Putniņas komandai uzvara

11/01/2020 21:15

Latvijas basketboliste Elīna Dikeulaku uzvarā Turcijas čempionātā iemeta 17 punktus, bet Aijai Putniņai panākumā divi punkti.

Adanas ASKI savā laukumā ar 88:62 (22:10, 26:24, 31:12, 9:16) pārspēja Samsunas “Canik Belediye”.

Dikeulaku laukumā pavadīja vien 21 minūti un 17 sekundes, kuru laikā guva 17 punktus, grozā raidot četrus no astoņiem divpunktu un trīs no četriem trīspunktu metieniem. Tāpat viņa izcīnīja četras atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, divas reizes kļūdījās, nopelnīja četras piezīmes un spēli noslēdza ar +/- rādītāju plus 30.

Uzvarētājām 28 punktus iemeta Daniela Šona Edamsa, savukārt pretējā laukuma pusē 18 punktiem Rebekai Tenelei Herisai.

Citā spēlē Ankaras “Čankaja Universitesi” savā laukumā ar 76:57 (16:20, 20:6, 21:13, 19:18) uzvarēja turnīra trešo spēcīgāko komandu Stambulas “Galatasaray”, svinot otro uzvaru pēc kārtas.

Putniņa laukumā pavadīja vien astoņas minūtes un 35 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, grozā raidot vienu no pieciem divpunktu metieniem. Tāpat viņa izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja un spēli noslēdza ar +/- rādītāju mīnus astoņi.

Uzvarētājām 27 punktus guva Latanja Šantela Vaita, bet 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Šavonte Zalosa. Viesu komandā ar 15 punktiem rezultatīvākā bija Bria Hārtlija.

Ankaras komanda Turcijas čempionātā ar astoņām uzvarām 13 spēlēs ieņem ceturto vietu, savukārt Elīnas Dikeulaku vienība Adanas ASKI pieciem panākumiem 13 mačos ieņem devīto pozīciju.

Tikmēr vēl viena Latvijas izlases spēlētāja Kristīne Vītola Spānijas čempionātā izcēlās ar astoņiem punktiem, palīdzot savai komandai Salamankas “Perfumerias Avenida” izcīnīt graujošu uzvaru.

Salamankas “Perfumerias Avenida” viesos ar 93:39 (23:16, 29:11, 26:6, 15:6) uzvarēja Bembivres “Embutidos Pajariel”.

Vītola laukumā pavadīja 18 minūtes, kuru laikā iemeta astoņus punktus, grozā raidīdama visus trīs divpunktu metienus un abus “sodiņus”. Tāpat viņas rēķinā piecas atlēkušās bumbas, divi bloķēti metieni, viena rezultatīva piespēle un labākais +/- rādītājs komandā – plus 31.

Salamankas vienībā rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Tifānija Heijesa, bet zaudētājām 18 punktus iemeta Jūlija Gladkova.

Vītolas komanda ar 14 uzvarām 16 mačos Spānijas čempionātā ieņem pirmo vietu.

Vītola Salamankas komandā spēlēja arī pirms četriem gadiem, bet iepriekšējā sezonā viņa bija viena no “TTT Rīga” līderēm.

Savukārt Latvijas basketboliste Anete Šteinberga sestdien Turīnā guva 13 punktus Itālijas A sērijas mačā, Laura Meldere pievienoja astoņus punktus, un Venēcijas “Umana Reyer” izcīnīja uzvaru viesos.

Venēcietes izbraukumā ar rezultātu 96:70 (24:16, 22:19, 30:18, 20:17) apspēlēja Turīnas “Iren Fixi” komandu.

Šteinberga nospēlēja 25 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no astoņiem divpunktu metieniem un trīs no pieciem soda metieniem, bet grozam garām raidīja abus tālmetienus.

Tāpat viņa izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, astoņreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, trīsreiz kļūdījās, nopelnīja vienu piezīmi, kā arī četrreiz izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu un sakrāja mačā lielāko +/- rādītāju 31.

Tikmēr Meldere 13 minūtēs un 42 sekundēs laukumā iemeta četrus no pieciem divpunktu metieniem. Viņai arī pa vienai izcīnītai divas atlēkušajai bumbai, rezultatīvai piespēlei, kļūdai un personiskajai piezīmei.

Venēcietes A sērijā ar 11 uzvarām 14 spēlēs ieņem trešo vietu.

“Umana Reyer” iepriekšējā sezonā apstājās A sērijas pusfinālā.