Dilons ar agresīvu spēka paņēmienu savaino Bļugeru, “Penguins” izcīna uzvaru (VIDEO)

23/01/2022 22:16
Teodors Bļugers

Šī vakara Nacionālās hokeja līgas (NHL) agrajā mačā traumu guva latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Vinipegas “Jets”. Kādā no mača epizodēm pirmā perioda vidū Brendens Dilons lielā ātrumā piespieda Bļugeru pie borta. Pēc sadursmes latvietis saķēris galvu nokrita uz ledus un ar asiņainu seju pameta laukumu. Dilons par spēka paņēmiena izdarīšanu netika noraidīts.

Pitsburgas “Penguins” galvenais galvenais treneris Maiks Salivans pēcspēles preses konferencē teica, ka Bļugeram tiek veikti medicīniskie izmeklējumi un vairāk informācijas būs tuvākajās dienās. Viņaprāt, Dilona spēka paņēmiens bija tīrs sitiens galvā, bet noraidījums netika piešķirts, jo tiesneši īsti neesot redzējuši pārkāpuma brīdi.

Taču tas nebija viss. Turpinājumā savainojās arī trīs citi “Penguins” uzbrucēji – Braiens Rasts, Broks Makgins un Braiens Boils, pirmajai trešdaļai pārvēršoties par Pitsburgas murgu. Visi no šiem spēlētājiem, izņemot Bļugeru, spēja atgriezties laukumā. Latvietis laukumā pavadīja vienu minūti un 42 sekundes, taču pagaidām nav zināma viņa traumas nopietnība.

“Jets” pēc diviem periodiem bija vadībā ar 2:0, jo vārtus guva Bleiks Vīlers un Kails Konors, taču Pitsburga atguvās pēdējā trešdaļā, kad precīzi bija Kasperi Kapanens un Džefs Kārters. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti un arī papildlaikā komandas vārtus neguva, kas nozīmēja pēcspēles metienu sēriju. Tajā vienīgo bullīti realizēja kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš atnesa pingvīniem uzvaru.

Pitsburgas komandai tā bija piektā uzvara pēc kārtas, bet nākamo maču “Penguins” aizvadīs 26. janvārī plkst. 2:00 savā laukumā pret Arizonas “Coyotes”. Bļugera dalība šajā spēlē būs atkarībā no tā, cik nopietna ir viņa trauma. Latvietis šosezon 40 spēlēs guvis astoņus vārtus un atdevis deviņas rezultatīvas piespēles.