“Dinamo” arvien dziļāk soļo bēdu ielejā un paliek “sausā” Minskā

28/10/2020 20:30
Rīgas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” šodien ar rezultātu 0:3 viesos piekāpās Minskas “Dinamo”, ciešot sesto zaudējumu pēc kārtas.

“Dinamo” nolēma neboikotēt spēli Baltkrievijā, kur šobrīd notiek lieli politiskie nemieri. Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti aptuveni 15 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti.

Uzvarētāju rindās šajā mačā vārtus guva Brennans Menels un Jegors Šarangovičs, kuram divi precīzi metieni.

Rīgas klubs šajā spēlē izpelnījās astoņus noraidījumus, kamēr mājiniekiem tie bija pieci.

“Dinamo” sastāvā šajā mačā debitēja 19 gadus vecais vārtsargs Ēriks Vītols. Arī pretiniekiem ripas ķēra gados jauns vārtsargs – vien 18 gadus vecais Aleksejs Kolosovs.

Debitants Vītols šajā mačā atvairīja 33 pretinieku mestās ripas, kamēr Kolosovs tika galā ar 22 metieniem, svinot pirmo “sauso” uzvaru KHL karjerā. Plānots, ka nākamajā mačā rīdzinieku vārtus sargās jau krietni pieredzējušākais Aleksandrs Lazušins.

Jau pēc nospēlētām divām minūtēm viesi nonāca mazākumā, taču to izturēja un arī turpmākajā perioda gaitā neļāva Minskas hokejistiem izmantot savu pārsvaru. Līdzīgi arī otrās trešdaļas sākumā Latvijas komanda vēlreiz spēlēja mazākumā un arī šoreiz izturēja viena vīra pārspēku.

Otrā perioda astotajā minūtē pie abpusēja soda tika Endrū O’Braiens un Dmitrijs Buiņickis, tādējādi komandas turpmākās divas minūtes spēlēja ar četriem laukuma spēlētājiem. Šajā situācijā labāk noorientējās mājinieki, kuru aizsargs Brenans Menels mača 29.minūtē ar precīzu metienu noslēdza individuālu reidu pāri visam laukumam.

Četras minūtes vēlāk Baltkrievijas komanda dubultoja savu pārsvaru. Vārtus guva Jegors Šarangovičs, kurš pēc metiena no zilās līnijas pielika nūju ripas lidojuma ceļā un pārspēja Vītolu – 2:0.

Spēles trešo nogriezni ciemiņi iesāka aktīvi, taču vēlreiz tika sarūgtināti no Šarangoviča puses, trešdaļas devītajā minūtē baltkrievu uzbrucējam panākot jau 3:0.

Rīgas “Dinamo” šī bija pirmā spēle pēc otrā Covid-19 uzliesmojuma komandā, otrajam Covid-19 vilnim uzbangojot tieši pēc atgriešanās no iepriekšējās spēles Minskā.

Rīdzinieki iepriekšējās spēlēs piedzīvojuši piecus zaudējumus pēc kārtas, pēdējos divos mačos izcīnot punktu par neizšķirtu pēc 60 minūšu pamatlaika. Priekšpēdējā spēlē Minskā tika zaudēts ar 3:4 pēcspēles metienos, bet pēdējā mačā jau savā laukumā – arī pēcspēles metienos ar 2:3 – Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Minskiešiem pēc sekmīga sešu uzvarētu spēļu nogriežņa pēdējās cīņas arī nebija veiksmīgas, piedzīvojot piecus zaudējumus pēc kārtas, tajos iekrājot tikai vienu punktu par zaudējumu pagarinājumā iepriekšējā spēlē pret Roberta Bukarta pārstāvēto Čerepovecas “Severstaļ”.

Pārvarējušiem otro Covid-19 krīzi komandā, rīdziniekiem līdzi izbraukumā nedevās vairāki pamatsastāva spēlētāji, kuri aizvietoti ar Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības “Rīga” hokejistiem.

Tāpat izbraukumā nedevās komandas galvenais treneris Pēteris Skudra, kura pienākumus šajā nogrieznī pilda Dmitrijs Parhomenko, bet viņam palīdz Andrejs Kudins un “Rīgas” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Otrdien komanda ar līgumreisu devās sezonas ceturtajā izbraukumā pa maršrutu Rīga – Minska – Čeļabinska – Jekaterinburga – Nursultana – Rīga.

Izbraukumā Rīgas “Dinamo” devušies vārtsargi: Ēriks Vītols, Aleksandrs Lazušins, kurš komandai pievienosies Čeļabinskā, kā arī fārmkluba “Zemgale”/LLU ripu ķērājs Artjoms Ļeščenko; aizsargi – Morgans Eliss, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Ondržejs Vitāseks, Endrū O’Braiens, Ernests Ošenieks, Rīss Skārlets, Tonijs Sunds; uzbrucēji – Miķelis Rēdlihs, Zeks Mičels, Gints Meija, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Patriks Zabusovs, Denis Paršins, Džeisī Lipons, Jevgeņijs Gračovs, Jānis Švanenbergs, Rūdolfs Polcs, Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs un Dāvids Levins.

Abas komandas KHL čempionātā savā starpā tikušās jau 47 reizes, un šī ir viena no retajām komandām KHL, ar ko rīdziniekiem ir pozitīva bilance. 19 spēlēs pamatlaikā uzvarējusi Rīgas, bet 17 reizes – Minskas komanda. Pagarinājumā rīdzinieki uzvarējuši vienreiz, bet pretinieki – četrreiz, kamēr “bullīšos” abas komandas vinnējušas pa trim reizēm. Vārtu attiecība ir 114:113 rīdzinieku labā.

Šosezon abas “Dinamo” komandas iepriekš tikušās jau divreiz, Rīgā uzvaru pēcspēles metienos ar 4:3 svinot mājiniekiem, bet vēlāk minskiešiem ar to pašu revanšējoties Minskā.

Rīgas “Dinamo” ar septiņiem punktiem 14 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences komandām un ir arī pēdējā visā KHL čempionātā, kamēr Minskas vienība ar 24 punktiem 20 dueļos ir ceturtā.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.