“Dinamo” atklāti vēl pieci Covid-19 gadījumi, kopējais skaits pārsniedz desmit

Rīgas Dinamo hokejisti
Rīgas "Dinamo" hokejisti | Foto: Raimonds Volonts / Rīgas "Dinamo"

Pieci no pirmdien atklātajiem Covid-19 gadījumiem ir saistīti ar Kontinentālās hokeja līgas klubu Rīgas “Dinamo”, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā.

Centrā nesniedza informāciju, kas ir sasirgušie, proti, vai to vidū bijuši tikai spēlētāji. Jau iepriekš tika ziņots, ka “Dinamo” komandā ar Covid-19 saslimuši pieci hokejisti un divi komandas personāla dalībnieki, tādējādi tagad ar komandu saistīti vismaz 12 Covid-19 gadījumi.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs otrdien žurnālistiem atklāja, ka inficēto vidū nav tikai hokejisti, bet arī personāls, kas ceļo kopā ar komandu.

Pēc epidemiologa paustā, visiem cilvēkiem, kas bija kontaktā ar inficētajiem, neraugoties uz to, vai viņi ir spēlētāji, ir noteikta mājas karantīna. Perevoščikovs norādīja, ka šajā gadījumā, iespējams, nevarēs izolēt tikai atsevišķos saslimšanas gadījumus, tādējādi mājas karantīna varētu tikt noteikta visai komandai.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka no visiem Covid-19 gadījumiem, kas atklāti aizvadītās diennakts laikā, 24 saslimušie ir kontaktpersonas, no kuriem 19 ir kāda pārtikas nozares uzņēmuma darbinieki. Astoņi saslimušie ir atgriezušies no ārvalstīm, tostarp Krievijas, Turcijas un ASV. Vēl divām personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi un epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Jau ziņots, ka pēc Covid-19 konstatēšanas gan Rīgas “Dinamo”, gan Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandās uz nenoteiktu laiku tika pārcelta otrdien plānotā spēle Rīgā.

Iepriekš Covid-19 saslimšanas dēļ pretinieku komandās tika pārceltas Rīgas “Dinamo” spēles ar Ņižņekamskas “Ņeftehimik” Rīgā un Nursultanas “Baris” izbraukumā.

Nākamās spēles “Dinamo” bija ieplānotas savā laukumā 26.septembrī ar Maskavas “Dinamo”, 29.septembrī ar Maskavas CSKA un 1.oktobrī ar Minskas “Dinamo”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par