“Dinamo” atrodas vadībā lielāko daļu spēles, taču pēdējā trešdaļā ielaiž trīs vārtus vienā minūtē un zaudē

06/12/2021 20:45
Vladimirs Krikunovs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien pēc Meta Lorito vārtu guvuma devītajā minūtē bija vadībā lielāko daļu mača pret Omskas “Avangard”, tomēr noplīsa pēdējā trešdaļā, ielaižot trīs vārtus nedaudz vairāk kā vienā minūtē un piedzīvojot zaudējumu ar 1:4. Rīdziniekiem tagad ir 13 zaudējumi pēdējās 16 spēlēs.

Lorito ieguva “Dinamo” vadību pirmās trešdaļas pirmajā pusē, kuru rīdzinieki noturēja līdz trešā perioda sākumam. Tobrīd Omskas klubs guva trīs vārtus pēc kārtas vienas minūtes un četru sekunžu laikā, kad divreiz precīzs bija Arsēnijs Gritsjuks, bet vienreiz Pāvels Dedunovs, pamatīgi satricinot Rīgas klubu. Mājinieki vēlāk guva vēl vienus vārtus, ar golu atzīmējoties Oliveram Kaski un visai pārliecinoši uzvarot “Dinamo”.

Omskas “Avangard” – Rīgas “Dinamo” 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Vārtsargi: Simons Hrubecs 21/22 – Jūhans Matsons 29/32 (no 46:04 Jūliuss Hudāčeks 3/4)

Omskas “Avangard” vārtu guvumi45:00 Arsēnijs Gritsjuks (Ņikita Sošņikovs, Kirils Gotovets), 45:46 Arsēnijs Gritsjuks (Ņikita Sošņikovs, Ville Poka), 46:04 Pāvels Dedunovs (Ville Poka, Ivans Telegins), 55:02 Olivers Kaski (Ņikita Sošņikovs, Nails Jakupovs)
Omskas “Avangard” noraidījumi6:57 Skaitliskā sastāva pārkāpums, 11:51 Ņikita Sošņikovs
Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi8:33 Mets Lorito (Rīzs Skārlets, Lauris Dārziņš)
Rīgas “Dinamo” noraidījumi12:35 Skaitliskā sastāva pārkāpums, 53:59 Emīls Porjē

Spēles gaita

Rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā pēc “Avangard” skaitliskā vairākuma pārkāpuma. Spēles devītajā minūtē vairākumu izdevās realizēt Lorito, kurš ripu raidīja vārtos pēc Rīza Skārleta metiena. Trīs minūtes pēc gūtajiem vārtiem pie vēl viena vairākuma tika “Dinamo”, tomēr rīdziniekiem neizdevās izmantot arī šo vairākumu.

Otrajā trešdaļā Rīgas komandai vairākkārt izdevās uzkavēties pretinieku aizsardzības zonā un raidīt metienus vārtu virzienā. Pie teicamām vārtu gūšanas iespējām tika gan Nikolajs Jeļisejevs, gan Hanters Šinkaruks, bet ripa līdz vārtiem ceļu neatrada. Tuvojoties otrās trešdaļas izskaņai mājinieki tika pie iespējas panākt neizšķirtu, taču “Dinamo” vārtos precīzi spēlēja Juhans Matsons. Lai arī otrajā trešdaļā statistikā fiksēti tikai pieci metieni pa “Avangard” vārtiem, viesu komanda uzbrukumā pavadīja daudz vairāk laika.

Noslēdzošās trešdaļās ievadā vārtus pēc spēcīga plaukstas metiena guva Arsēnijs Gritsjuks un panāca neizšķirtu. Vien 46 sekundes pēc pirmā vārtu guvuma otros vārtus spēlē tādā pašā situācijā guva Gritsjuks, un vēl pēc 18 sekundēm rezultāts jau bija 3:1 mājinieku labā pēc tā kā vārtu priekšā, mainot metiena trajektoriju, ripu vārtos raidīja Iļja Kablukovs . Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Matsona vietā vārtos stājās Jūliuss Hudāčeks.

Rīgas “Dinamo” pēc ielaistajiem vārtiem mērķtiecīgi devās uz “Avangard” vārtiem, taču atkal ripa neatrada ceļu vārtos, bet gan atsitās pret vārtu pārliktni.  Spēles 54.minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Emīls Porjē un, spēlējot vairākumā, ceturtos vārtus “Avangard” labā guva Olivers Kaski. Pēdējā spēles minūtē pie brīva metiena pretinieku vārtu priekšā tika Lorito, taču ripa lidoja garām vārtiem.

“Dinamo” situācija

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 29 punktiem 35 spēlēs ieņem 11.vietu. Pēc šī mača komanda atgriezīsies Rīgā, kur aizvadīs četras mājas spēles pēc kārtas, pirmajā no tām 8.decembrī tiekoties ar Habarovskas “Amur”. Pirms šī mača KHL abas komandas nūjas krustojušas 27 reizes, no kurām rīdzinieki uzvarējuši 12, bet “Avangard” visas 15 uzvarētās cīņas noslēgusi pamatlaikā. Pēdējās divās sezonās aizvadītajās četrās savstarpējās spēlēs pārāki bijuši “Avangard” hokejisti.

Šajā izbraukumā devās 25 hokejisti – trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji: vārtsargi – Jūhans Matsons, Jūliuss Hudāčeks, Ēriks Vītols; aizsargi – Ralfs Freibergs, Patriks Ozols, Rīss Skārlets, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Nerijus Ališausks, Miks Tumānovs un Kārlis Čukste; uzbrucēji – Daniels Bērziņš, Filips Buncis, Lauris Dārziņš, Jere Karjalainens, Gints Meija, Emīls Porjē, Lukāšs Radils, Hanters Šinkaruks, Peters Tīvola, Rūdolfs Červenijs, Metjū Lorito, Gustavs Millers, Jānis Švanenbergs un Nikolajs Jeļisejevs.

Savainojumu dēļ izbraukumā līdzi nedosies uzbrucēji – Mārtiņš Karsums, Edgars Kulda, Aleksandrs Protapovičs un Gunārs Skvorcovs, aizsargi – Oskars Cibuļskis, Džordons Sautorns un Brendons Gormlijs. Vladimiram Krikunovam šis ir pirmais izbraukumus “Dinamo” galvenā trenera amatā. Viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.