“Dinamo” atspēlējas no 0:2 un papildlaikā izvelk uzvaru pār “Jugra” (+VIDEO)

28/08/2017 19:39

Vairāku traumu skartā Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” leģendārā Sanda Ozoliņa vadībā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) desmitās sezonas pirmā izbraukuma noslēdzošajā spēlē pirmdien viesos pēc pamatlaika spēlē neizšķirti 2:2 ar Hantimansijskas “Jugra” vienību, līdz ar to pirmo reizi šosezon spēlēs pagarinājumā.

“Dinamo” labā vārtus guva kanādiešu uzbrucējs Brendons Makmilens un Miks Indrašis, kurš 13 sekundes pirms finālsvilpes panāca neizšķirtu 2:2.

“Dinamo” spēles pirmajās minūtēs aktīvi metās uzbrukt pretinieku vārtiem, kamēr “Jugra” hokejisti centās atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Mača sestajā minūtē uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs atstāja mazākumā viesus, un “Jugra” pēc vairākumā nospēlētas minūtes realizēja viena hokejista pārspēku, kad pēc piespēles no aizvārtes vārtu priekšā precīzi meta Ivans Ļekomcevs.

Pēc gūtajiem vārtiem pretinieki nedaudz pārņēma iniciatīvu, turklāt perioda vidū pēc Georgija Pujaca noraidījuma ieguva vēl vienu vairākumu. Šo mazākumu “Dinamo” hokejisti izturēja, taču jau vienādos sastāvos Rīgas klubu no vārtu zaudējuma glāba kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss. Piecas minūtes pirms perioda beigām Pīterss vēlreiz glāba viesus no zaudētiem vārtiem, apturot pretinieku izgājienu viens pret vienu vārtsargu.

Minūti vēlāk “Dinamo” pretinieku skaitliskā pārkāpuma dēļ tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tajā izdevās nostāties un izpildīt metienus pa pretinieku vārtiem, taču arī “Jugra” hokejisti mazākumā varēja izcelties, atbildot ar bīstamu pretuzbrukumu.

Otrā perioda piektajā minūtē Māris Bičevskis sarūpēja “Dinamo” vēl vienu vairākumu, taču arī tas netika realizēts. Nedaudz vēlāk pretinieki iedabūja otro ripu viesu vārtos, taču Konstantīns Majorovs metienu izdarīja ar augsti paceltu nūju, līdz ar to vārtu guvums netika ieskaitīts.

Uzreiz pēc tam “Jugra” arēnā pazuda gaisma. Pēc piespiedu pārtraukuma rīdziniekiem izdevās aktivizēties, taču aktīvie uzbrukumi un ofensīva pretinieku aizsardzības zonā nenesa augļus. “Dinamo” savus momentus neizmantoja, kamēr “Jugra” 40 sekundes pirms otrā perioda beigām panāca 2:0, Pāvelam Varfolomejevam pretuzbrukumā atņemot ripu Aleksandram Jerofejevam un raidot to Pītersa sargātajos vārtos. Turklāt perioda pēdējā minūtē noraidījumu nopelnīja Karls Stolerijs, līdz ar to rīdzinieki trešo periodu iesāka mazākumā.

Izturējuši mazākumu, “Dinamo” hokejisti centās atspēlēties, taču visi centieni bija nesekmīgi. Tuvojoties perioda vidum, rīdzinieki savērpa kārtējo uzbrukumu pie “Jugra” vārtiem, bet Denijam Kristo neizdevās ieraidīt ripu mājinieku cietoksnī. Trešdaļas vidū Roberts Lipsbergs atstāja Rīgas komandu mazāku, taču Hantimansijskas hokejisti nespēja pārspēt Pītersu.

Turpinājumā “Dinamo” ar aktīvo spēli nopelnīja iespēju teju divas minūtes spēlēt lielajā vairākumā, kas pēc ilgas cenšanās tika izmantots, sešas minūtes pirms pamatlaika beigām precīzi no vārtu priekšas metot kanādietim Makmilenam. Pamatlaika beigās Pītersu vārtos uz brīdi nomainīja Jānis Kalniņš, bet pēdējā minūtē vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Pusminūti pirms finālsvilpes “Dinamo” no trešo vārtu zaudējuma glāba vārtu stabiņš, bet otrā laukuma galā 13 sekundes pirms pamatlaika beigām Indrašis izrāva neizšķirtu 2:2, līdz ar to jāaizvada papildlaiks.

“Dinamo” ar trim punktiem trīs spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, bet “Jugra” Austrumos ar diviem punktiem ir priekšpēdējā 14 komandu konkurencē.

Abas komandas tieši pirms mēneša savā starpā tikās arī pirmssezonas pārbaudes turnīrā Minskā, kad rīdzinieki zaudēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:3.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā mačā rīdzinieki, trešajā trešdaļā nepilnu divu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus, izbraukumā ar 1:3 otrdien piekāpās Omskas “Avangard”. Metoties ceļā ripai, Miķelis Rēdlihs šajā spēlē lauza žokli, kā rezultātā izbraukuma sērija viņam noslēdzās.

Savukārt sezonas otrajā mačā ceturtdien Latvijas komanda ar 1:2 piekāpās Novosibirskas “Sibirj”. Šajā spēlē traumas guva Rīgas “Dinamo” uzbrucēji Koltons Gilīss un Terijs Galjardi, kuri arī priekšlaicīgi atgriezās Rīgā. Galjardi līdz tam bija asistējis abos Latvijas komandas vārtu guvumos.

Pie pirmās uzvaras sezonā beidzot izdevās tikt sestdien, kad, divus vārtus iemetot Mikam Indrašim, Rīgas “Dinamo” ar 5:3 uzvarēja Kazahstānas vienību Astanas “Baris”. Tomēr nākamajā dienā kļuva zināms, ka arī šajā mačā rīdzinieki neiztika bez traumām, jo kāju pēc ripas trieciena salauzis Guntis Galviņš, kuram sezonas pirmajos mačos bija otrs lielākais spēles laiks komandā, labākais lietderības koeficients un pārliecinoši lielākais bloķēto metienu skaits.

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” komanda atgriezīsies dzimtenē, lai ceturtdien pret Maskavas “Spartak” uzsāktu piecu mājas spēļu sēriju.

“Jugra” bukmeikeru vērtējumā tiek uzskatīta par vienu no sezonas pastarītēm un pirmos mačus tā nav aizvadījusi pārāk veiksmīgi, kaut visi dueļi risinājušies Hantimansijskā. Sezonas ievadā “Jugra” ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Čerepovecas “Severstaļ”, bet pēc tam sekoja zaudējums ar 1:3 pret Kaspara Daugaviņa pārstāvēto un Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kā arī ar 2:6 “Spartak”.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.