“Dinamo” atspēlējas un arī Maskavā sarūgtina Indraši un vietējo “Dynamo” (VIDEO)

06/01/2019 18:30

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja bijušā kapteiņa Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dynamo”.

Uzvaras vārtus pagarinājumā guva Andris Džeriņš, bet pamatlaikā ar precīzu metienu atzīmējās Lauris Dārziņš.

Tikmēr Indrašis darbojās “Dynamo” trešajā uzbrucēju virknējumā, taču ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Miks kopumā uz ledus pavadītajās 16:42 minūtēs uzvarēja piecos no septiņiem iemetieniem, pielietoja četrus spēka paņēmienus un bloķēja vienu rīdzinieku izpildīto metienu. Bijušajam Rīgas kluba kapteinim pirmajā sezonā Maskavā līdzšinējos 39 mačos desmit vārti un astoņas rezultatīvas piespēles.

Latvijas komandai pēdējā laikā uzvaras mijušās ar zaudējumiem, taču tā joprojām reāli cīnās par vietu Gagarina kausā, jo iekrājusi tikpat punktus, cik Rietumu konferences astotās vietas īpašnieces Maskavas apgabala “Vityaz”. Rīdzinieki gan aizvadījuši par maču vairāk, turklāt viņiem ir par trim uzvarām pamatlaikā mazāk.

Spēles pirmajā periodā nevienai komandai neizdevās izveidot ievērojamu pārsvaru un radīt bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem, lai gan cīņas ritējums bija ātrs. Mača rezultāts tika atklāts otrās trešdaļas otrajā minūtē, kad Alekseja Pepeļjajeva no tālienes mestā ripa no Kristera Gudļevska cimda ielidoja rīdzinieku cietoksnī.

Otrā perioda pirmajā pusē Rīgas komanda tika pie iespējas spēlēt vairākumā un savērpa pamatīgu virpuli pie pretinieku vārtiem, taču izlīdzināt rezultātu nespēja. Trešdaļas otrajā pusē komandas jau bija mainītās lomās, jo rīdzinieki četras minūtes tika spēlēt mazākumā, kamēr maskaviešiem piecatā pret četriem nekas nesanāca.

Trešās trešdaļas pirmajā desmitminūtē abas komandas vēlreiz apmainījās noraidījumiem. Rīdzinieki sava vairākuma laikā tika pie vairākām labām iespējām, taču tās palika neizmantotas. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes viesu kapteinis Dārziņš ieslidoja pretinieku aizsardzības zonā un ar raidījumu vārtu devītniekā panāca 1:1.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots un mačs turpinājās pagarinājumā, kurā rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Pēc Kristapa Zīles metiena pretinieku hokejists palika guļam uz ledus, tādējādi maskavieši palika divatā. Tā rezultātā rīdzinieki izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, precīzi metot Andrim Džeriņam.

Šo izbraukumu Latvijas komanda sāka piektdien, kad 18 sekundes pirms pamatlaika beigām ielaida vārtus un ar rezultātu 1:2 piekāpās spēcīgajai Jaroslavļas “Lokomotiv”. Šīs sērijas turpinājumā rīdzinieki otrdien tiksies ar aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas “Severstal”, bet pēc tam sekos arī cīņa pret Ufas “Salavat Yulaev”.

Tikmēr Maskavas “Dynamo” droši soļo pretī Gagarina kausa izcīņai, bet pēdējo deviņu maču laikā tā guvusi septiņas uzvaras.

Maskavas “Dynamo” rīdziniekiem šosezon bijis diezgan parocīgs pretinieks, jo visās trīs spēlēs gūtas uzvaras. Tiesa, iepriekšējie divi mači notika Rīgā. Vispirms 11. septembrī Latvijas komanda guva uzvaru ar 4:2, bet gada pēdējā mačā 30.decembrī svinēja panākumu aizraujošā cīņā ar 5:4.

Rīgas “Dinamo” viens no iepriekšējo sezonu līderiem Indrašis starpsezonā pārcēlās uz Maskavas klubu. Viņš šajā sezonā 40 spēlēs guvis desmit vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, būdams trešais rezultatīvākais uzbrucējs komandā.

Rīgas “Dinamo” ar 44 punktiem 45 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, kamēr Maskavas “Dinamo” ar 52 punktiem 47 cīņās šajā konferencē ir sestā.

Šajā izbraukuma sērijā rīdziniekiem nevar palīdzēt aizsargs Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucēji Gunārs Skvorcovs un Matīass Mitinens. No šīs trijotnes savainoto spēlētāju sarakstā ir tikai Skvorcovs, kurš nav spēlējis kopš 1.novembra, Mitinens savu pēdējo cīņu aizvadīja 20.decembrī, bet Sotnieks traumu guva mājas spēļu sērijas pirmajā spēlē 26.decembrī.