“Dinamo” divās minūtēs ielaiž trīs vārtus, sezonas pirmajā spēlē zaudē “Avangard”

22/08/2017 18:31

Trešajā trešdaļā nepilnu divu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” leģendārā Sanda Ozoliņa vadībā otrdien sezonas pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē izbraukumā ar 1:3 (0:0, 1:0, 0:3) piekāpās Omskas “Avangard”.

Vienīgos vārtus Rīgas “Dinamo” sastāvā šajā mačā guva Miks Indrašis, kamēr pretiniekiem divreiz izcēlās Deniss Everberjs, bet vienreiz – Valentīns Pjanovs.

Jau ar pirmajām spēles minūtēm iniciatīva piederēja “Avangard” komandai, kas sarūpēja pāris vārtus gūšanas iespējas, taču veiksmīgi rīdzinieku vārtos darbojās kanādietis Džastins Pīterss. Trešajā minūtē pie pirmā noraidījuma sezonā tika Latvijas vienības leģionārs Lukass Lesio, bet vairākuma laikā Omskas komandas hokejisti izdarīja lielu spiedienu uz viesu vārtiem, tomēr atkal veiksmīgi darbojās Pīterss. Mazākumu Rīgas “Dinamo” izturēja, bet pēc tam vienā no pretuzbrukumiem pie vārtiem radās asumi, kā rezultātā abpusējus noraidījumus saņēma Māris Bičevskis un Mihails Fisenko.

Komandām spēlējot četri pret četri, Miķelis Rēdlihs divas reizes bīstami meta pa “Avangard” vārtiem, tomēr viņa raidījumus atvairīja vārtsargs Dominiks Furhs. Laukumā bija vērojams aktīvs un skatāms hokejs, bet, vienībām atkal spēlējot pilnos sastāvos, iniciatīva atkal pārgāja mājinieku rokās. Rīgas “Dinamo” pirmajā periodā bija viens pāris labas iespējas izcelties, kamēr Latvijas komandu no vārtu zaudējuma vairākas reizes glāba Pīterss, arī pirmās trešdaļas noslēdzošajās minūtēs.

Nepilnas četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām M.Rēdlihs, bloķējot pretinieku metienu, saņēma triecienu ar ripu pa galvu, kā rezultātā hokejists spēli nevarēja turpināt un viņš tika aizvests uz ģērbtuvēm. Pirmās 20 minūtes tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem, lai gan vairāk iespēju izcelties bija ”Avangard”.

Arī otrās trešdaļas sākumā pārsvars piederēja “Avangard”, atkal vārtos atzīstami darbojoties Pītersam. Tiesa, viņam perioda sākumā radās problēmas ar ekipējumu, kā rezultātā nācās doties uz ģērbtuvēm, bet viņa vietā stājās Jānis Kalniņš. Latvietis vārtos pavadīja vien nedaudz vairāk par minūti un atvairīja vienu metienu, tomēr tas bija ārkārtīgi bīstams – Iļja Mihejevs nespēja raidīt ripu teju tukšos vārtos un tā nonāca veiksmīgi spēlējošā vārtsarga cimdā.

Otrās trešdaļas turpinājumā spēles gaita bija izlīdzinājusies, rīdziniekiem spēlē liekot iesaistīties arī Furham. Tiesa, astoņas deviņas minūtes līdz pārtraukumam “Avangard” izveidoja pāris ļoti bīstamums momentus, bet pēc viena no tiem Nikolaja Ļemtjugova mestā ripa, atsitusies pret vārtu stabu, nonāca Pītersa padusē. Otrā perioda beigās mājinieki nopelnīja noraidījumu, turklāt 55 sekundes vēlāk viņi nopelnīja vēl vienu sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Līdz ar to Rīgas “Dinamo” vairāk nekā minūti varēja spēlēt piecatā pret trim pretiniekiem, turklāt atkal Pītersu nomainīja Kalniņš. Lielo vairākumu viesiem arī izdevās izmantot, kad ripu vārtu devītniekā meta Denijs Kristo, taču tā atsitās pret vārtu konstrukciju, atlēkušo ripu vārtos raidot Indrašim. Pēcāk vārtos atgriezās Pīterss, bet rezultāts līdz pārtraukumam vairs nemainījās, rīdziniekiem otru vairākumu neizmantojot.

Jau pašā trešās trešdaļas sākumā “Avangard” nopelnīja vēl vienu vairākumu, jo pretuzbrukumā klupināts tika Terijs Galjardi. Lai arī rīdzinieki izdarīja vairākus metienus, pārspēt Furhu neizdevās, turklāt uzreiz pēc mazākuma izturēšanas Omskas vienības hokejisti metās pretuzbrukumā, taču teicams vārtos bija Pīterss. Brīdi vēlāk noraidījumu jau nopelnīja Aleksandrs Jerofejevs, un mājinieki vairākumu izmantoja, kad pēc cīņas vārtus priekšā neizšķirtu panāca Everberjs.

Vēl vienu vārtu guvumam Omskas vienībai bija nepieciešams tikai viena minūte un trīs sekundes, kad uzreiz pēc iemetiena Pītersu pārspēja Pjanovs, turklāt 38 sekundes vēlāk Everberjs pretuzbrukumā panāca jau 3:1. Līdz ar to mājinieki tikai vienas minūtes un 51 sekundes laikā pamanījās Rīgas “Dinamo” vārtos iemest trīs vārtus.

Sajutuši vārtu garšu, “Avangard” turpināja uzbrukt, Pītersam atvairot vairākus bīstamus metienus. Tikmēr rīdziniekiem ar vārtu gūšanas iespēju radīšanu nevedās, turklāt 54.minūtē noraidījumu saņēma Krišjānis Rēdlihs. Mazākumu viesiem no Rīgas gan izdevās izturēt, turklāt izredzes vēl niecīgākas uz atspēlēšanos padarīja vēl viens Jerofejeva noraidījums divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām. Mazākumu rīdzinieki izturēja, bet mača rezultāts palika nemainīgs.

Tikmēr pirmajā trešdaļā savainojumu guvušais M.Rēdlihs laukumā vairs neatgriezās.

Turpinājumā Rīgas “Dinamo” aizvadīs vēl trīs izbraukuma mačus – ceturtdien spēkosies ar Novosibirskas “Sibirj”, sestdien duelēsies ar Astanas “Baris”, bet pirmdien krustos nūjas ar Hantimansijskas “Jugra”. Pēc tam būs piecu mājas spēļu sērija, kas sāksies 31.augustā ar maču pret Maskavas “Spartak”.

Rīgas “Dinamo” rīcībā šajā izbraukumā ir vārtsargi Jānis Kalniņš un Džastins Pīterss; aizsargi Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Gunti Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Karls Stolerijs, Kristaps Zīle un Viljams Rens; uzbrucēji Oskars Batņa, Māris Bičevskis, Terijs Galjardi, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Lukass Lesio, Roberts Lipsbergs, Brendons Makmilens, Gints Meija, Miķelis Rēdlihs un Gunārs Skvorcovs.

Izbraukumā līdzi nav devušies uzbrucēji Edgars Kulda un Frenks Razgals, kuri pārstāvēs Latvijas izlasi Baltijas kausa turnīrā Igaunijā, bet smaga pleca savainojuma trenēties joprojām nevar uzbrucējs Georgs Golovkovs. Savukārt jaunie hokejisti vārtsargs Antons Naumovs, aizsargs Renārs Kārkls un uzbrucējs Juliāns Misjus kopā ar “Rīga” komandu Jekaterinburgā piedalās Pasaules kausa turnīrā jauniešu vienībām.

“Dinamo” starpsezonā piedzīvojusi pārmaiņas treneru kolektīvā, Normundu Sējēju amatā nomainot Sandim Ozoliņam, kuram šī ir pirmā pieredze galvenā trenera postenī. Viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs un Rodrigo Laviņš, bet ģenerālmenedžera pienākumus pilda Ģirts Ankipāns.

Starpsezonā vienībai pievienojās kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss, kurš aizvadījis 83 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un cīnās par vietu Kanādas izlases sastāvā startam 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tāpat Kanādas izlases sastāvā augusta sākumā notikušajā turnīrā Sočos piedalījās arī “Dinamo” šīs sezonas hokejisti aizsargs Karls Stolerijs un uzbrucējs Brendons Makmilens, kuri arī spēlējuši planētas spēcīgākajā līgā. Tāpat no hokeja dzimtenes Kanādas “Dinamo” rindas papildinājis uzbrucējs Lukass Lesio.

No starpsezonas jaunieguvumiem visvairāk spēļu NHL aizvadījis Kalgari dzimušais uzbrucējs Terijs Galjardi, kuram ir ASV un Kanādas dubultpilsonība. ASV izlasē spēlējušais Galjardi laukumā bijis 321 NHL mačā, bet amerikāņu aizsargam Viljamam Renam un uzbrucējam Denijam Kristo nav pasaules labākās līgas spēļu pieredzes.

Tāpat “Dinamo” rindas papildinājis lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks, kurš sešas sezonas spēlējis “Liepājas Metalurga” komandā un šajā laikā iemācījies tekoši runāt latviešu valodā. Ališausks kļūs par otro lietuviešu hokejistu KHL, jo 2008./2009.gada sezonā Sanktpēterburgas SKA rindās spēlēja Darjus Kasparaitis.

No pērnās sezonas pamatsastāva vietu komandā saglabājuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Kristaps Zīle un Uvis Balinskis, kā arī uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Miķelis Rēdlihs, Frenks Razgals, Nikolajs Jeļisejevs, Miks Indrašis, Gints Meija, Edgars Kulda, Māris Bičevskis, Roberts Lipsbergs, Georgs Golovkovs un kanādietis Koltons Gilīss. Tāpat komandā vietu saglabājis nomināli trešais vārtsargs Antons Naumovs.

Pēc piecu gadu prombūtnes Ziemeļamerikā Latvijā atgriezies uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kā arī komandas rindas papildinājis vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Oskars Batņa. “Dinamo” pievienojušies arī jaunie hokejisti aizsargs Renārs Kārkls, kā arī uzbrucēji Emīls Ģēģeris un Juliāns Misjus.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Rīgas “Dinamo” rindās vairs nav ilggadējais vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, aizsargi Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs, Patriks Malens, Ēriks Ševčenko un uzbrucēji Tims Sestito, Džastins Šags, Filips Toluzakovs, Pjotrs Sčastļivijs un Kaspars Saulietis.

Gatavojoties jaunajai sezonai, “Dinamo” aizvadīja trīs pārbaudes spēļu turnīrus. Vispirms Latvijas vienība sacensībās Minskā piedzīvoja trīs zaudējumus trijās spēlēs, bet pēc tam aizvadīja turnīru Vācijas pilsētā Kaselē, uzvarot KHL vienību Bratislavas “Slovan” no Slovākijas un Vācijas otrās līgas vienību Kaseles “Huskies”, bet piekāpjoties Maskavas apgabala “Vitjaz”. Savukārt tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss rīdzinieki vispirms pārspēja Minskas “Dinamo” un Kazaņas “Ak Bars” vienības, bet pēc tam divas reizes atzina Jaroslavļas “Lokomotiv” pārākumu.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rietumu konferencē spēlē 13 komandas, bet Austrumu konferencē – 14 vienības. Rīgas “Dinamo” spēlē Bobrova divīzijā, kur iekļautas arī Minskas “Dinamo”, Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Bratislavas “Slovan” un Maskavas “Spartak” komandas.

Latvijas klubs, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, pa četrām reizēm tiksies ar “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, bet ar pārējiem klubiem spēlēm pa divām reizēm, reizi mājās un viesos.

Pa 56 spēlēm regulārajā čempionātā KHL klubi aizvadīja arī pirmajās divās – 2008./2009. un 2009./2010.gada – KHL sezonās, bet pēc tam divas sezonas spēlēja pa 54 mačiem, bet īsākais bija 2012./2013.gada regulārais čempionāts, kad katra komanda izspēlēja pa 52 cīņām. Savukārt iepriekšējās trīs sezonās komandas aizvadīja pa 60 mačiem katra.

Šī gada kalendārs saīsināts, jo no 29.janvāra līdz 25.februārim turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka pēc pārtraukuma Rīgas “Dinamo” atliks aizvadīt vien divas spēles, viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā mājās pret Helsinku “Jokerit”, noslēdzot regulāro sezonu.

KHL regulārajā čempionātā bez Olimpiādei paredzētās pauzes būs arī divi pārtraukumi, kas atvēlēti izlašu vajadzībām. Tāpat kalendārā janvāra vidū būs neilgs pārtraukums saistībā ar KHL Zvaigžņu spēli.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.