”Dinamo” divreiz atspēlējas, taču ielaiž vārtus pamatlaika izskaņā un zaudē ”Avtomobilist”

09/08/2018 17:30
Rīgas Dinamo, Sportazinas.com

Otro zaudējumu Ņižņijnovgorodā notiekošajā Gubernatora kausa izcīņā šodien piedzīvoja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas ”Dinamo”, kas divas reizes atspēlējās, tomēr ielaida vārtus nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām un ar 2:3 piekāpās Jekaterinburgas ”Avtomobilist” komandai.

Rīgas ”Dinamo” turnīra ievadā ar 1:4 zaudēja sava bijušā kapteiņa Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas ”Dynamo” komandai, taču nākamajās divās spēlēs izcīnīja divas uzvaras – rīdzinieki ar 4:2 pieveica Minskas ”Dinamo” hokejistus un ar minimālo 1:0 pārspēja turnīra mājinieci Ņižņijnovgorodas Torpedo”.

Lai gan Rīgas ”Dinamo” iepriekšējos divos mačos izcīnīja divas uzvaras, komandas galvenais treneris Ģirts Ankipāns vārtu drošību uzticēja turnīra pirmajā spēlē četras ripas ielaidušajam Timuram Biļalovam. Tāpat Ankipāns veica izmaiņas arī aizsardzības pāros un uzbrucēju trijniekos. Nerijusa Ališauska vietā kopā ar Metjū Majoni šoreiz otrajā aizsardzības duetā darbojās Dmitrijs Šuļeņins. Savukārt Ališausks kopā ar Robertu Kaļķi veidoja ceturto aizsargu pārī.

Tikmēr no otrā uz pirmo uzbrucēju trijnieku tika paaugstināti Lauris Dārziņš, Matiass Mitinens un Līnuss Videls. Viņu vietu otrajā virknējumā ieņēma Kaspars Saulietis, Brendons Makmilans un Rihards Marenis. Trešo uzbrucēju trijnieku veidoja Kevins Klārks, Andris Džeriņš un Miķelis Rēdlihs. Savukārt ceturtajā virknējumā pieteikumā tika ierakstīti četri uzbrucēji – Egils Kalns, Daniels Bērziņš, Frenks Razgals un Lauris Rancevs.

Rīgas ”Dinamo” pirmajās astoņās minūtēs ieguva divus skaitliskos vairākumus, taču nevienu no tiem nerealizēja un pirmā perioda vidū nonāca iedzinējas lomā. Astanas ”Barys” bijušais līderis Naidžels Douss izdarīja lielisku piespēli citam ”Avtomobilist” jaunieguvumam Denam Sekstonam, kurš realizēja izgājienu vienatnē ar rīdzinieku vārtsargu Biļalovu un 11. minūtē atklāja mača rezultātu – 1:0.

Pirmā perioda pēdējās sekundēs Rēdlihs izslidoja viens pret vienu ar jekaterinburgiešu vārtsargu Vladimiru Sohatski, tomēr pats neapdraudēja pretinieku vārtu drošību un izdarīja piespēli Džeriņam. Šoreiz gan šis solis neattaisnojās, jo Latvijas izlases centra uzbrucēja metiens tika bloķēts un Sohatskim nemaz nevajadzēja glābt komandu.

Otrās trešdaļas vidū rīdzinieki panāca izlīdzinājumu. Iepriekšējā perioda noslēgumā labu iespēju neizmantojušais Rēdlihs atstāja ripu lietuviešu aizsargam Ališauskam, viņam izpildot metienu no labā iemetienu apļa un 28. minūtē atjaunojot uz tablo līdzsvaru – 1:1.

Pēc nepilnām divām minūtēm gan ”Avtomobilist” atguva vadību. Jekaterinburgiešu pirmo vārtu autors Sekstons izdarīja lielisku piespēli Artjomam Garejevam, kurš nonāca Rīgas ”Dinamo” vārtu priekšā viens pats pret Biļalovu un nekļūdīgi meta no tuvas distances (2:1).

Nedaudz vēlāk krievu aizsargs Šuļeņins nopelnīja divas soda minūtes un atstāja rīdziniekus mazākumā, taču Ankipāna padotie nosargāja savu cietoksni neieņemtu. Tas ļāva Rīgas ”Dinamo” doties pārtraukumā tikai ar vienu vārtu deficītu un saglabāt labas izredzes atspēlēties.

Rīdzinieki jau pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē ieguva tiesības spēlēt vairākumā, tomēr nerealizēja skaitlisko pārsvaru un neizmantoja iespēju panākt izlīdzinājumu. Lai gan mazliet vēlāk Rihards Marenis pārkāpa noteikumus un deva iespēju ”Avtomobilist” spēlēt vairākumā, rīdzinieki izturēja mazākumu.

Turklāt pēc pāris minūtēm Rīgas ”Dinamo” ieguva vairākumu un atjaunoja līdzsvaru. Zviedru uzbrucējs Videls nogādāja ripu līdz kanādiešu uzbrucējam Klārkam, kurš izpildīja spēcīgu metienu un 11 minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 2:2. Neilgu brīdi pēc otro vārtu zaudējuma jekaterinburgieši veica vārtsarga nomaiņu, Sohatski nomainot Vladislavam Grosam.

Rīdzinieki gan neizmantoja pretinieku veikto vārtsargu nomaiņu un nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam vēlreiz nonāca iedzinējos. Anatolijs Goļiševs sodīja Rīgas ”Dinamo” par skaitliskā sastāva pārkāpumu, trešo reizi liekot kapitulēt Biļalovam un atgriežot ”Avtomobilist” vadībā – 3:2.

Nedaudz vairāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Ankipāna vadītā komanda ieguva vēl vienu vairākumu, taču pēc pavisam neilga brīža Džeriņš nopelnīja divas soda minūtes un liedza dinamiešiem turpināt spēlēt vairākumā. Lai gan Ankipāns vēl pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja Biļalovu pret sesto laukuma spēlētāju, rīdziniekiem neizdevās izglābties no zaudējuma – 2:3.

“Dinamo” sastāvs: Biļalovs (Tretjaks); Zaneti-Balinskis, Dārziņš-Mitinens-Videls; Šuļeņins-Majone, Saulietis-Makmilans-Marenis; Sotnieks-Mamčics, Klārks-Džeriņš-Rēdlihs; Ališausks-Kaļķis, Kanlns-Bērziņš-Razgals-Rancevs

Gubernatora kausa izcīņa hokejā

Jekaterinburgas ”Avtomobilist” – Rīgas ”Dinamo”
Vārti: 10:16 Sektstons (Mamkins, Douss) 1:0, 27:18 Ališausks (Rēdlihs) 1:1, 30:17 Garejevs (Mamkins, Sekstons) 2:1, 49:00 Klārks (Videls, vair.) 2:2, 52:07 Goļiševs (vair.) 3:2
Soda minūtes: 30 – 16
Metieni: 21 – 27
Vārtsargi: Sohatskis (no 50:14 Gross) – Biļalovs

Rīgas ”Dinamo” rīt pulksten 15:00 aizvadīs pēdējo spēli Gubernatora kausa izcīņā, tiekoties ar Latvijas izlases uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas ”Spartak” komandu.

Pēc cīņas pret ”Spartak” rīdziniekiem pirms jaunās sezonas sākuma būs jāpiedalās vēl tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausa turnīrā.