“Dinamo” gūst pirmo uzvaru mājās šosezon

17/10/2017 22:04
Rīgas Dinamo, Sportazinas.com

Vārtus pagarinājumā gūstot Miķelim Rēdliham, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā pagarinājumā ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Čerepovecas “Severstaļ” vienību, tiekot pie šosezon pirmās uzvaras savā laukumā.

Iepriekšējās astoņās spēlēs savā laukumā “Dinamo” cieta astoņus zaudējumus. Treneru kolektīvā un sastāvā būtiskas izmaiņas veikusī Rīgas komanda pēdējās 19 spēlēs piedzīvojusi 17 zaudējumus, bet pēdējos piecos mačos gūtas divas uzvaras.

Pamatlaikā laukuma saimnieku labā vārtus guva amerikāņu uzbrucējs Denijs Kristo un Gunārs Skvorcovs, bet pagarinājumā ar precīzu metienu atzīmējās Miķelis Rēdlihs.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, turklāt pirmajā minūtē sadursmē ar “Dinamo” uzbrucēju Gintu Meiju divi viesu hokejisti guva savainojumus. Tiesa, pirmās puslīdz bīstamās situācijas pie vārtiem izveidoja pretinieki, taču Rīgas komandas vārtsargs Jānis Kalniņš bija uzdevumu augstumos. Tuvojoties perioda vidum, rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču tas palika neizmantots.

Turpinājumā jau “Severstaļ” hokejisti pēc Ņikitas Jevpalova tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kuru izmantoja Jurijs Trubačovs. Laukuma saimnieki mazākumā nenosargāja vārtu priekšu, kā rezultātā Trubačovs saņēma atlēkušo ripu un raidīja to vārtos. Spēlei turpinoties augstā tempā, nevienai no komandām neizdevās izveidot reālus vārtu gūšanas momentus, un pārtraukumā “Dinamo” gāja ar vienu vārtu deficītu.

Uz daudz pozitīvākas nots “Dinamo” iesāka otro periodu, kura trešajā minūtē Kristo izlīdzināja rezultātu. Amerikānim rezultatīvu piespēli atdeva “Dinamo” kapteinis Miks Indrašis, bet pretinieku vārtsargam skatu aizsedza aizsargs Kristaps Zīle. Dažas minūtes vēlāk Rīgas komanda nonāca mazākumā, taču pretinieku pārsvars tika izturēts.

Pēc mazākumā “Dinamo” hokejisti ar jaunu joni atgriezās spēlē un ar intensīviem uzbrukumiem centās nogurdināt pretiniekus. Perioda turpinājumā ar bīstamiem metieniem atzīmējās arī aizsargi Ansi Salmela un Guntis Galviņš, taču “Severstaļ” vārtsargs Aleksejs Artamkins spēlēja droši un ripas tvēra. Kamēr mājinieki savas iespējas nerealizēja, tikmēr Čerepovecas vienībai izdevās gūt otros vārtus, kad nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām precīzi meta Pāvels Černovs.

Trešā perioda ceturtajā minūtē “Dinamo” aktīvā spēle vainagojās panākumiem, pēc neatlaidīgas cīņas pretinieku aizsardzības zonā Skvorcovam panākot 2:2. Tuvojoties trešdaļas vidum, rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču izvirzīties vadībā neizdevās. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nedaudz vairāk kā sešas minūtēs, Skvorcovs, aizstāvēdams Meiju, ar Ignatu Zemčenko izvicināja dūres, abiem kaušļiem saņemot piecas soda minūtes.

Pamatlaika pēdējās minūtēs abas komandas centās izraut uzvaru, taču veiksme gāja secen, līdz ar to jāaizvada pagarinājums. Tiesa, nepilnu pusminūti pirms pamatlaika beigām Galviņš pieļāva rupju kļūdu savā aizsardzības zonā, bet “Dinamo” no zaudējuma pamatlaikā glāba vien vārtu stabiņš.

Papildlaikā pēc nospēlētām divām minūtēm lielie centieni izraut uzvaru vainagojās panākumiem, jo ar spēcīgu metienu Miķelis Rēdlihs pēc brāļa Krišjāņa piespēles izrāva “Dinamo” komandai uzvaru.