“Dinamo” iegūst punktu pēc 12 spēļu pārtraukuma

03/10/2017 22:08

Treneru kolektīvā un sastāvā būtiskas izmaiņas veikusī Rīgas “Dinamo” komanda otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē viesos pēc pamatlaika spēlē neizšķirti 2:2 ar vienu no līgas grandiem Maskavas CSKA.

Rīdziniekiem, cenšoties pārtraukt 12 zaudējumu sēriju, vārtus pirmajā periodā guva Roberts Lipsbergs un komandas jaunais kapteinis Miks Indrašis, kurš šajā ampluā aizvada pirmo spēli. Pēc 20 minūtēm viesi bija vadībā ar 2:1, tomēr otrajā spēles nogrieznī tikai reizi meta pa CSKA vārtiem, kuri arī gana ātri panāca izlīdzinājumu. Savukārt trešajā periodā jau ritēja līdzvērtīga cīņa, taču neviena komanda uzvaru pamatlaikā nespēja izraut, tāpēc sekos papildlaiks, bet ja būs nepieciešams, tad arī pēcspēles metieni.

Pie Rīgas “Dinamo” stūres galvenā trenera amatā šajā mačā debitē Ģirts Ankipāns, kurš ir galvenā trenera pienākumu izpildītājs, šo amatu savienojot ar ģenerālmenedžera darbu. Zīmīgi, ka līdz šim Ankipāns par galveno treneri bija strādājis pie Latvijas U-20 izlases stūres. Tāpat viņš savulaik divus gadus bija Rīgas “Dinamo” galvenā trenera palīgs, šādus pat pienākumus iepriekšējos divus gadus pildot Ņižņijnovgorodas “Torpedo” rindās, asistējot Pēterim Skudram.

Rīdzinieki pēdējo reizi punktus KHL čempionātā izcīnīja vien 28.augustā, pēc tam 12 mačos pēc kārtas zaudējot pamatlaikā.

Otrdien aizvadītajā mačā Rīgas “Dinamo” kārtējo reizi šajā sezonā pirmie ielaida vārtus, kad ceturtajā minūtē ar spēcīgu metienu no zilās līnijas precīzs bija talantīgais Kirils Kaprizovs, tomēr turpinājumā viesiem izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī panākt vadību.

Pēc ielaistās ripas, jau nākamajā uzbrukumā neizšķirtu 1:1 panāca Lipsbergs, kurš guva kuriozus vārtus. Uzbrucējs ripu raidīja krietni virs CSKA vārtiem, taču tā atsitusies pret aizsargstiklu atlēca Maskavas kluba vārtu priekšā, trāpot pa mājinieku vārtsarga Lāša Jūhansona kāju, pēc tam ieslīdot vārtos.

Savukārt vēl pēc sešām minūtē Ģirta Ankipāna trenētie rīdzinieki, panāca vadību 2:1. Tiesa, pirms tam laukumā izcēlās asumi, jo Lipsbergs, cenšoties izpildīt spēka paņēmienu, trāpīja celī pretiniekam. Latvieti centās pārmācīt Mihails Naumenkovs, tāpēc tika piespriests abpusējais noraidījums, savukārt vēl pēc 16 sekundēm “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, jo divas soda minūtes saņēma Kirils Petrovs.

Viena vīra pārsvars tika izmantots jau pēc 26 sekundēm, kad pēc Ansi Salmelas piespēles, no labās malas precīzs bija Indrašis, kurš meta neapstādinot ripu. Zīmīgi, ka šajā vārtu guvumā pie punkta par rezultatīvu piespēli tika ne tikai Salmela, bet arī Žerdevs, abiem tiekot pie pirmajiem punktiem Rīgas “Dinamo” sastāvā. Tikmēr Rīgas klubs vairākumu nebija izmantojis 22 iepriekšējos gadījumos, tagad pārtraucot šo sēriju.

Turpinājumā abām komandām bija iespējas mainīt rezultātu, bīstamākus momentus izveidojot mājiniekiem, bet rezultāts nemainījās un “Dinamo” vien otro reizi šajā sezonā pirmo periodu noslēdza esot vadībā.

Savukārt spēles otro trešdaļu ar vētrainiem uzbrukumiem sāka CSKA komanda, kura ātri arī panāca vēlamo, 23.minūtē Andrejam Kuzmenko panākot neizšķirtu 2:2. Viesu vārtsargs Jānis Kalniņš vispirms atvairīja Valērija Ņičuškina metienu, taču ripa atlēca vārtu priekšā, kur veiklāks bija Kuzmenko.

Arī pēc tam CSKA komandai bija nospiedošs pārsvars, rīdziniekiem divas reizes spēlējot arī mazākumā, tomēr teicams vārtos bija Kalniņš, neskaitāmas reizes glābjot komandu.

Savukārt Rīgas klubs pirmo metienu pa pretinieku vārtiem izdarīja vien nepilnas četras minūtes pirms perioda noslēguma, kad pēc sāncenšu kļūdas uz savas zonas zilās līnijas viens pret Jūhansonu nokļuva Miķeļis Rēdlihs, taču gūt savus pirmos vārtus sezonā viņam neizdevās.

Par spēles gaitu otrajā trešdaļā liecināja metienu attiecība, jo pa Kalniņa vārtiem tika izdarīti 22 raidījumi, bet vēl 12 reizes viesi bloķēja CSKA hokejistu metienus, kamēr M.Rēdliha metiens tā arī palika vienīgais “Dinamo” komandai 20 minūšu laikā. Bez tam viesi 20 minūšu laikā ar ripu pretinieku zonā spēlēja vien nepilnu pusotru minūti, kamēr CSKA ripu pretinieku zonā perioda laikā kontrolēja septiņas minūtes.

Tikmēr noslēdzošais periods aizritēja jau krietni līdzīgākā cīņā un brīžiem pārsvars jau bija rīdziniekiem. Spēles 44.minūtē viesi ieguva vairākumu, izdarot vairākus metienus no distances, kā arī reizi Brendonam Makmilenam pielabojot ripu vārtu priekšā, tomēr otro reizi izvirzīties vadībā “Dinamo” nespēja.

Savukārt CSKA bija tuvu gūtiem vārtiem pēc tam, kad Kuzmenkova mestā ripa trāpīja pa Kalniņa sargāto vārtu pārliktni. CSKA nedaudz aktīvāki bija arī pēdējās pamatlaika minūtēs, taču joprojām teicams bija Kalniņš.

Savukārt papildlaikā visu izšķīra Ņičuškins, kuru vispirms nespēja neitralizēt Krišjānis Rēdlihs, pēc tam uzbrucējam no zonas vidus izpildot netveramu metienu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā pēc abpusējas vienošanās Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amatu atstāja Sandis Ozoliņš, kura vietu tagad ieņēmis Ankipāns. Pirmdien kluba treneru kolektīvam oficiāli pievienojās Latvijas hokeja izlases leģendārais vārtsargs Edgars Masaļskis un kādreizējais izlases uzbrucējs Aigars Cipruss, kuri aizstjuši pirms divām nedēļām atbrīvotos asistentus Aleksandru Ņiživiju un Rodrigo Laviņu.

Savukārt tikai spēles dienas rītā tika paziņots, ka Latvijas komanda šķiras no vārtsarga Džastina Pītersa, viņa vietā nolīgstot Lietuvas valstsvienības pamatvārtsargu Mantu Armali, kurš šajā mačā ir Jāņa Kalniņa dublieris. Armalis iepriekšējā sezonā spēlēja Amerikas Hokeja līgā.

Tāpat pirms nedēļas “Dinamo” noslēdza līgumus ar somu aizsargu Ansi Salmelu un krievu uzbrucēju Nikolaju Žerdevu, kuri Rīgas kluba rindās debitēja aizvadītajā trešdienā, taču tad ar rezultativitāti neizcēlās. Tāpat komanda šķīrās ar amerikāņu centra uzbrucēju Teriju Galjardi, bet zem jautājuma zīmes ir kanādiešu aizsarga Lūkasa Lesio palikšana komandā.

Tāpat nedēļas nogalē par jauno “Dinamo” kapteini izvēlēts komandas rezultatīvākais hokejists Miks Indrašis, kurš šos pienākumus pārņēmis no Ginta Meijas.

Rīgas “Dinamo” savu iepriekšējo uzvaru izcīnīja vien 28.augustā un kopš tā laika piedzīvoti jau 12 zaudējumi pēc kārtas, kas ir kluba antirekords. Latvijas klubs ar pieciem punktiem 16 mačos ir pēdējā vietā visā līgā.

KHL antirekords ir 19 zaudējumi pēc kārtas, ko 2013./2014.gada sezonā piedzīvoja Maskavas “Spartak”.