“Dinamo” izbraukumu noslēdz ar “sauso” zaudējumu Jaroslavļā

25/09/2019 21:45

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien viesos ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv” vienībai.

Rīdzinieki zaudēja visās trīs izbraukuma cīņās, iekrājot vārtu attiecību 2:14. Arī sezonas pirmajā izbraukumā Latvijas vienībai bija trīs zaudējumi, bet gūto/zaudēto vārtu bilance bija 3:16.

Pirmā perioda pirmajā pusē rīdzinieki ar vairākiem metieniem no zilās līnijas apdraudēja pretinieku vārtus, taču vārtsargs Iļja Konovalovs bija uzdevumu augstumos. Īpaši aktīvs spēles pirmajā trešdaļā bija aizsargs Sergejs Gimajevs, kurš vairākas reizes meta pa “Lokomotiv” vārtiem. Rezultātu gan atklāja mājinieki, nepilnas piecas minūtes pirms perioda beigām izceļoties Pāvelam Krasovskim, kurš bija pirmais pie Kristera Gudļevska atvairītās ripas un pārcēla to pāri latviešu vārtsargam.

Otrās trešdaļas pirmajā piecminūtē rīdzinieki demonstrēja aktīvu sniegumu ar vairākiem metieniem pa vārtiem, taču perioda vidū bija spiesti kapitulēt. Pretiniekiem ieslidojot aizsardzības zonā, pie apmales paklupa uzreiz divi viesi, kā rezultātā pie vārtiem izveidojās vairākuma situācija. Laukuma saimnieki izmantoja “Dinamo” apjukumu un Maksims Osipovs dubultoja “Lokomotiv” pārākumu.

Ar pamatīgu rūgtuma sajūtu Rīgas hokejisti devās uz ģērbtuvēm, jo nieka piecas sekundes pirms trešdaļas beigām Nikolajs Kovaļenko panāca 3:0. Jaroslavļas komandai padevās ilgstošs uzbrukums “Dinamo” aizsardzības zonā, un vienā no epizodēm Kovaļenko palika nepieskatīts pie labā vārtu stabiņa.

Trešā perioda sestajā minūtē mājinieki guva ceturtos vārtus, būtībā izšķirot mača likteni. Pēc Stefana da Kostas piespēles gar vārtu priekšu, ripa trāpīja pa Kristapa Sotnieka slidu un ieripoja mērķī. Trešdaļas turpinājumā rīdziniekiem neizdevās salauzt mājinieku pretestību, līdz ar to tika ciesta neveiksme ar 0:4.

Sezonas pirmajā izbraukumā Latvijas komanda cieta trīs zaudējumus un iekrāja vārtu attiecību 3:16, bet nākamajās divās mājas spēlēs tika pie vienas uzvaras. Arī sezonas otrajā izbraukumā “Dinamo” nesekmējas, jo piektdien ar 1:4 tika zaudēts Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas “Dinamo” vienībai, bet pirmdien piedzīvota neveiksme 1:6 pret Čerepovecas “Severstaļ”.

Arī “Lokomotiv” sezona sākusies neveiksmīgi, jo astoņās spēlēs piedzīvoti četri zaudējumi. Vienu no trim uzvarām Jaroslavļas komanda svinēja Rīgā – 2:3.

Blāvā snieguma dēļ otrdien no “Lokomotiv” galvenā trenera amata tika atbrīvots pazīstamais kanādiešu treneris Kreigs Maktavišs.

Rīgas komanda ar sešiem punktiem desmit spēlēs ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē, bet “Lokomotiv” ar astoņiem punktiem astoņos mačos ir pakāpusies uz devīto vietu.

Pēc šī mača “Dinamo” atgriezīsies Rīgā, kur nākamnedēļ tiksies ar Sanktpēterburgas SKA un Omskas “Avangard” komandām.

“Dinamo” un “Lokomotiv” komandas KHL savā starpā spēkojušās 29 reizes, rīdziniekiem izcīnot desmit uzvaras, no kurām astoņas gūtas pamatlaikā. Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvarēja Krievijas klubs.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.