“Dinamo” izcīna pirmo uzvaru šosezon (+VIDEO)

26/08/2017 16:36

Rīgas “Dinamo” sestdien tika pie pirmās uzvaras šajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā, trešajā spēlē izbraukumā ar 5:3 (3:0, 1:1, 1:2) uzvarot Kazahstānas vienību Astanas “Baris”.

Latvijas vienības rindās divreiz šajā mačā izcēlās Miks Indrašis, kamēr vienreiz precīzi bija Karls Stolerijs, Denijs Kristo un Gunārs Skvorcovs. Tikmēr “Baris” labā vārtus guva Kevins Dalmens, Derens Dīcs un Antons Sagadejevs.

Spēle iesākās līdzvērtīgā gultnē, bet sestajā minūtē divu minūšu noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs. Tiesa, vairākums “Baris” vienībai bija neveiksmīgs, turklāt pēc nepilnas minūtes tā noraidījās pati. Mača rezultāts tika atklāts astotajā minūtē, kad pēc teicamas Brendona Makmilana piespēles rezultātu atklāja Indrašis.

Pēc pāris minūtēm Makmilans, rīdziniekiem spēlējot vairākumā, par spēli ar augsti paceltu nūju gan saņēma noraidījumu, tomēr pēcāk noraidījās arī “Baris” vienības hokejists Romāns Savčenko. Tas Rīgas komandai, spēlējot četri pret trīs, ļāva panākt jau divu vārtu pārsvaru, kad izcēlās Stolerijs. Latvijas klubs atradās uz viļņa un spēlēja diezgan atraisīti, kas vainagojās panākumiem, jo 16.minūtē Makmilans pēc cīņas piespēlēja Indrašim, kurš, dodoties uz vārtiem, ar nūjas neērto pusi pārspēja “Baris” vārtsargu un panāca jau 3:0.

Līdz ar to šīs sezonas trīs spēlēs Indrašis guvis jau trīs vārtus. Iepriekšējā sezonā, lai gūtu savus pirmos vārtus, uzbrucējam bija nepieciešami 23 mači.

Pirmā perioda beigās par klupināšanu uz noraidīto soliņa devās mājinieku hokejists Lindens Vejs, bet rezultāts vairs nemainījās.

Arī otrās trešdaļas ievadā rīdzinieki tā arī neizmantoja vairākumu, bet pēc tam “Baris” centās spēlēs agresīvi un radīt spiedienu uz viesu vārtiem tomēr Rīgas “Dinamo” hokejisti ar to veiksmīgi tika galā. Pēcāk Astanas vienība nomierinājās un jau demonstrēja krietni pieticīgāku sniegumu, vien retu reizi spējot ielauzties pretinieku uzbrukuma zonā.

Latvijas komanda šajā mačā spēlēja pārliecinoši, bet 28.minūtē vienība nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Lai gan “Baris” vārtus neguva, tā izdarīja lielu spiedienu uz rīdzinieku vārtiem, spēlē vairākkārt liekot iesaistīties vārtsargam Džastinam Pītersam. Tiesa, pēc viena bīstama mājinieku uzbrukuma, Rīgas “Dinamo” metās pretuzbrukumā, kas vainagojās panākumiem, jo ripu starp vārtsarga kājsargiem raidīja Kristo.

Tas lika “Baris” vienībai veikt vārtsargu rokādi – Henrika Kārlsona vietā stājās Sergejs Kudrjavcevs. Otrās trešdaļas noslēgumā mājinieki gan iespieda Rīgas “Dinamo” komandu tās aizsardzības zonā, turklāt pusotru minūti pirms pārtraukuma noraidījumu par augsti paceltu nūju saņēma rīdzinieku kapteinis Gints Meija. Astanas vienība šo vairākumu arī izmantoja, vārtus gūstot Dalmenam.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā lielāks pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo”, jo tā bija tikusi pie vairākuma, kas gan palika neizmantots. Savukārt 45.minūtē divu minūšu sodu nopelnīja gados jaunais rīdzinieku uzbrucējs Emīls Ģēģeris, turklāt vairākuma laikā mājinieki vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Tas Astanas vienībai vainagojās panākumiem, jo pie atlēkušajās ripas pirmais bija Dīcs, tādējādi 47.minūtē panākot 2:4.

Minūti vēlāk Rīgas “Dinamo” vēlreiz varēja spēlēt vairāku, bet arī šoreiz to izmantot neizdevās, bet 51.minūtē vēl vienu noraidījumu nopelnīja Ģēģeris. Arī šoreiz “Baris” vārtsargu mainīja pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr šoreiz tas tik veiksmīgi neizvērtās, jo 53.minūtē uz sāncenšu vārtiem izlauzās Skvorcovs, kurš raidīja ripu tukšajos mājinieku vārtos.

Laukumā turpinājās līdzvērtīga cīņa, turklāt 98 sekundes pirms pamatlaika beigām Rīgas komandas aizsargu kļūdu izmantoja Sagadejevs, kurš pārspēja Pītersu un panāca 3:5. Tiesa, turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, Latvijas klubam nosargājot uzvaru, lai gan noslēgumā mājinieki vēlreiz vārtsargu bija nomainījuši pret sesto laukuma spēlētāju un pēdējās sekundēs noraidījumu nopelnīja Stolerijs.

Šis panākums Latvijas komandai devis pirmos trīs punktus šajā sezonā, kas komandai ļāvis pakāpties uz septīto vietu Rietumu konferencē.