“Dinamo” izraidījusi no tribīnēm līdzjutēju, kurš miermīlīgi atbalstījis baltkrievus

Foto: Līdzjutēja Roberta Pilskunga “Facebook”

Kontinentālās hokeja līgas () klubs Rīgas “Dinamo” 1. oktobra mājas spēlē pret Minskas “Dinamo” (4:3) no arēnas izraidīja kādu latviešu līdzjutēju Robertu Pilskungu, kurš miermīlīgi pauda atbalstu Baltkrievijas tautai, informē medijs “Latvijas Avīze”.

Pasākumā esošie apsargi ne tikai izraidīja līdzjutēju no tribīnēm, bet arī vēlāk Pilskungs saņēma ziņu, ka vairs nav gaidīts “Dinamo” fanu kluba sektorā.

#жывебеларусь paldies tiem, kas atbalsta miermīlīgu cīņu pret fašistu(Lukašenko)! ✊✌️

Gepostet von Roberts Pilskungs am Donnerstag, 1. Oktober 2020

Latvijas Saeima iepriekš paziņoja, ka Aleksandrs Lukašenko nav ticis ievēlēts leģitīmi Baltkrievijas prezidenta amatā, tomēr “Dinamo” to acīmredzami ignorē, cenšoties apslāpēt demokrātiskas darbības maču laikā.

“Latvijas Avīze” vēsta, ka “Dinamo” ir saņēmusi īpašu lūgumu no KHL stingri ievērot reglamentu un par uzvedību un atribūtiku arēnā saistībā ar notiekošo Baltkrievijā. Tas nozīmē, ka arēnā netiks ielaists neviens ar Baltkrievijas atribūtiku, nedrīkst būt ar Baltkrievijas karogiem (ne veciem, ne jauniem), kā arī nedrīkst izkliegt saukļus, kas adresēti Baltkrievijai.

“Ir demokrātiska pieeja. Ja nav huligāniskas rīcības, viss atbilstoši sabiedrības normām, tad mēs nedalām. Protams, nevar necienīgi izturēties pret valstu karogiem, bet nav tāda aizlieguma un arī tāda nostāja mums nav,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” sacīja “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis.

Drošībniekiem pretenzija bijusi, ka līdzjutējs nav ievērojis distancēšanos un sveicinājies ar citiem faniem, taču fanu sektorā ar 200 vietām bija ne vairāk par 40 cilvēkiem. “Viņi jau saprot, ka neko citu nevar izdarīt,” Roberts atklāja “Latvijas Avīzei”. Jā, aizrādīja, ka ar to karogu nedrīkst, bet mani izdzina ārā ar citu argumentāciju. Tajā pašā laikā tribīnēs bija viens baltkrievs ar Lukašenko režīma karogu.”

“Es jau viņus centos pačakarēt, sacīju, ka tas nav karogs bet apsegs, tagad arēnā maz cilvēku, ir vēss un es ar to apsedzos. Viņiem jau nav ko citu teikt, jo ir uzstādījums no vadības. Jau sezonas pirmajā spēlē mani izraidīja no tribīnēm, jo mugurā bija T krekls ar uzrakstu “Belarus” un ģerboni.”

Tāpat Roberts pēc spēles saņēmis ziņu, ka vairs nav gaidīts “Dinamo” fanu kluba sektorā. “Es esmu Rīgas “Dinamo” fanu klubā, bet uzreiz pēc spēles tika zvanīts kluba vadītājai, ka man vairs fanu sektorā nav ko darīt. Es ar to biju rēķinājies, tas man nebija pārsteigums, ja ej pie KGB, ar to rēķinies.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par