“Dinamo” izsēj divu vārtu pārsvaru, tomēr izbraukumā notur uzvaru pār “Spartak”

18/10/2018 21:47

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) pie astotā panākuma tikusi Rīgas “Dinamo”, izbraukumā ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) nosargājot uzvaru pār Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Spartak”.

Vārtus rīdzinieku labā guva Emīls Ģēģeris, Metjū Majone un Kevins Klārks, bet ar rezultatīvām piespēlēm izcēlās Oskars Batņa, Lauris Dārziņš, Līnuss Videls un Nerijs Ališausks. Viesi pirmo periodu noslēdza vadībā ar 2:0, tomēr trešās trešdaļas sestajā minūtē rezultāta tablo jau vēstīja neizšķirtu 2:2. Uzvaras vārtus noslēdzošā perioda vidū skaitliskajā vairākumā guva Klārks.

Pretinieku nometnē Daugaviņš darbojās otrajā uzbrucēju virknējumā un uz 21:16 minūtes, protokolā atzīmējoties ar vienu spēka paņēmienu un desmit uzvarētiem iemetieniem (no 15). Savukārt Karsums jau trešo maču pēc kārtas nebija “Spartak” pieteikumā.

“Dinamo” ar 17 punktiem 19 cīņās Rietumu konferences kopvērtējumā joprojām atrodas devītajā pozīcijā. Nākamo maču rīdzinieki aizvadīs parīt Maskavas apgabala Podoļskā pret “Vityaz”.

Rīdzinieki jau no spēles pirmajām minūtēm darbojās ļoti aktīvi, kas trešajā minūtē vainagojās ar iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Viena vīra pārsvaru gan neizdevās izmantot, un “Spartak” jau pamazām spēja izlīdzināt spēli. Tuvojoties pirmā perioda vidum, “Dinamo” pozicionālā kļūda ļāva diviem mājinieku hokejistiem izslidot divatā pret Metjū Majoni, kurš tomēr spēja bloķēt sāncenšu raidījumu. Laba iespēja izcelties bija arī Daugaviņam, taču cīņas rezultātu ar saviem otrajiem vārtiem šosezon 12. minūtē atklāja Emīls Ģēģeris, kurš pēc Oskara Batņas piespēles ar ātru metienu pārsteidza Jūliusu Hudāčeku – 1:0.

Savu artavu vārtu guvumā sniedza arī Gints Meija, kurš sekmīgi spēja pabojāt slovāka redzamību. Tikai 66 sekundes vēlāk ar lielisku piespēli šķērsām pāri “Spartak” aizsardzības zonai atrada Majoni – kanādietis ar pirmo pieskārienu ripai trieca to mājinieku cietokšņa augšējā stūrī un panāca 2:0.

Trešdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās ar divu minūšu noraidījumiem, taču rezultāts saglabājas nemainīgs.

Otrā perioda ceturtajā minūtē rupju Hudāčeka kļūdu izgājienā trešajos vārtos varēja pārvērst Gints Meija, tomēr “Spartak” spēlētāji pēdējā brīdī spēja novērst briesmas. Sekoja laukuma saimnieku atbilde, un trešdaļas septītajā minūtē “Spartak” izdevās samazināt rezultāta starpību – ar precīza un spēcīgu plaukstas metienu Kristeru Gudļevski pārspēja Vjačeslavs Ļeščenko (1:2). Perioda turpinājumā “Dinamo” pamanījās divas reizes nopelnīt noraidījumus par skaitliskā sastāva pārkāpumiem, taču Ģirta Ankipāna padotie spēja izturēt abus mazākumus un arī noslēdzošo periodu varēja sagaidīt, atrodoties vadībā.

“Spartak” aktīvi uzbruka arī izšķirošās trešdaļas sākumā un drīz vien tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, kas šoreiz vainagojās ar vārtu guvumu. Maskavieši izspēlē lielisku kombināciju līdz teju tukšiem vārtiem, un izlīdzinājumu 2:2 panāk Jevgeņijs Kuļiks. Rīdzinieki atguvās visai drīz, jo 50. minūtē, spēlējot vairākumā, lietuvieša Nerija Ališauska no zilās līnijas mestajai ripai nūju pielika Kevins Klārks, nedaudz mainot tās lidojuma virzienu un atkal priekšā izvirzot “Dinamo” – 3:2.

Pēc šāda pavērsiena “Spartak” metās atspēlēties un mājinieku spiediens pieauga ar katru minūti, tikmēr viesi epizodiski spēja pieturēt ripu, kā arī atbildēt pusmomentiem pie sāncenšu cietokšņa. Maskavieši jau 80 sekundes pirms pamatlaika beigām Hudāčeku nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju un izmisīgi centās izraut papildlaiku, taču nesekmīgi.

Kontinentālā hokeja līga, 18. oktobris

Maskavas “Spartak” – Rīgas “Dinamo” 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Vārti: 11:21 Ģēģeris (Batņa) 0:1, 12:27 Majone (Dārziņš, Videls) 0:2, 26:03 Ļeščenko (Zubovs) 1:2, 45:32 Kuļiks (Filatovs)(vair.) 2:2, 49:44 Klārks (Ališausks)(vair.) 2:3
Soda minūtes: 6-8
Metieni: 25:21
Vārtsargi: Jūliuss Hudāčeks – Kristers Gudļevskis