”Dzelzceļa kausa” turpinājumā ”Dinamo” centīsies apturēt ”Lokomotiv”

22/08/2018 07:00
Rīgas ''Dinamo'', Sportazinas.com

Turpinot gatavoties jaunajai sezonai, otro spēli divās dienās Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā šovakar aizvadīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas ”Dinamo”, kas pulksten 19:30 uzsāks cīņu pret Jaroslavļas ”Lokomotiv” komandu un centīsies iepriecināt savus līdzjutējus ar otro uzvaru turnīrā. Spēles tiešraide kanālā TV6.

[post_bet]

Pirms tradicionālās Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas rīdzinieki aizvadīja sešus pārbaudes mačus, izcīnot trīs panākumus un piedzīvojot tikpat zaudējumus. Ģirta Ankipāna vadītā komanda gatavošanās ciklu sāka ar 4:3 uzvaru bullīšos pār Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) klubu Ņeftekamskas ”Toros”, nākamajā spēlē Ņižņijnovgorodā notiekošās Gubernatora kausa izcīņas ievadā ar 1:4 piekāpās Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas ”Dynamo”, bet turnīra turpinājumā četros mačos svinēja trīs panākumus (4:2 pret Minskas ”Dinamo”, 1:0 pret mājinieci ”Torpedo”, 2:3 pret Gubernatora kausa uzvarētāju Jekaterinburgas ”Avtomobilist” un 4:3 bullīšos pret Maskavas ”Spartak”, ko nākamajā sezonā pārstāvēs Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums).

Vakar Rīgas ”Dinamo” uzsāka dalību pēdējā pārbaudes turnīrā pirms jaunās sezonas, otro reizi divu nedēļu laikā pieveicot savu principiālo pretinieci Minskas ”Dinamo” un Latvijas Dzelzceļa kausa desmito izcīņu atzīmējot ar uzvaru (2:1). Kanādiešu uzbrucējs Kvintons Haudens piecas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām izmantoja sava tautieša Metjū Majones kļūdu pie rīdzinieku vārtiem un izvirzīja viesus vadībā, taču rīdzinieki nepalika atbildi parādā. Zviedru uzbrucējs Līnuss Videls piecas ar pusi minūtes pirms otrā perioda noslēguma realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu. Savukārt nedaudz vairāk nekā 11 minūtes līdz pamatlaika beigām pirmajā rīdzinieku vārtu zaudējumā kļūdu pieļāvušais Majone lieliski pieslēdzās uzbrukumam un nodrošināja Ankipāna vadītajai komandai panākumu.

”Ir patīkami atkal spēlēt Rīgā,” pēc vakardien izcīnītās uzvaras teica dinamiešu pirmo vārtu autors Videls. ”Šeit ir ļoti laba atmosfēra, lai spēlētu hokeju. Esmu priecīgs, ka izdevās izcīnīt uzvaru. Jā, šis nav regulārais čempionāts, taču ir svarīgi pirmajā spēlē, savu skatītāju priekšā, tikt pie uzvaras.” Arī Ankipāns pauda prieku par izcīnīto uzvaru un norādīja, ka spēlētājiem pirms spēles esot bijis satraukums. ”Pieļāvām diezgan daudz kļūdu, taču kļūdījās arī Minskas hokejisti. Pirmais periods bija nedaudz haotisks, taču kopumā esmu apmierināts, ka diezgan labi kontrolējām spēli un izcīnījām pelnītu uzvaru,” pēcspēles preses konferencē atzina rīdzinieku galvenais treneris.

Latvijas Dzelzceļa kausa jubilejas izcīņas otrajā dienā Minskas ”Dinamo” pulksten 15:30 tiksies ar Šveices spēcīgākā čempionāta klubu ”Davos”, kas vakar ar 2:4 atzina pašreizējās turnīra čempiones un trīskārtējās Gagarina kausa ieguvējas Kazaņas ”Ak Bars” pārākumu. Tikmēr Rīgas ”Dinamo” dažas stundas vēlāk uzsāks cīņu pret Jaroslavļas ”Lokomotiv” komandu, kam vakar bija brīvdiena, un centīsies iepriecināt savus līdzjutējus ar vēl vienu panākumu.

Jaroslavļas ”Lokomotiv” gatavošanās ciklā jaunajai sezonai ir aizvadījusi septiņus pārbaudes mačus un sasniegusi identisku bilanci kā rīdzinieki – septiņās spēlēs komanda ir izcīnījusi četras uzvaras un cietusi trīs neveiksmes. Pirmajos divos pārbaudes mačos Jaroslavļas hokejisti svinēja divus panākumus (5:0 pret Čerepovecas ”Severstaļ” un 4:2 pret Kazaņas ”Ak Bars”), bet nākamajās četrās cīņās piedzīvoja trīs zaudējumus (2:3 pret Krievijas olimpisko izlasi, 2:0 pret Pekinas ”Kunlun Red Star”, 1:3 pret Sanktpēterburgas SKA un 1:2 pret jau pieminēto ”Ak Bars”). Pirms došanās uz Latviju gan ”Lokomotiv” izcīnīja uzvaru pār gatavošanās cikla ievadā pieveikto ”Severstaļ” – 5:3.

Iepriekšējā spēlē Jaroslavļas rindās pa diviem vārtiem guva Vladislavs Kartajevs un Daniils Jurtaikins, kamēr aizsargs Ņikita Čerepanovs atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Neviens no šīs trijotnes gan pagājušajā sezonā nebija starp komandas līderiem. Daudzus gadus Jaroslavļā pavadījušais centra uzbrucējs Kartajevs pērn 31 pamatturnīra mačā guva piecus vārtus un sakrāja 11 rezultativitātes punktus. 21 gadu vecais Jurtaikins tikai iepriekšējā sezonā debitēja KHL, ”Lokomotiv” un Habarovska ”Amur” rindās aizvadot 18 mačus un paliekot bez punktiem. Savukārt par viņu nedaudz vecākais aizsargs Čerepanovs 44 pamatturnīra spēlēs izcēlās vien ar četrām rezultatīvām piespēlēm.

Jaroslavļu starpsezonā pameta kanādiešu uzbrucēji Brendons Kozuns (13+20) un Maksims Talbo (8+11), taču komandā ir palikuši gandrīz visi iepriekšējās sezonas līderi. ”Lokomotiv” turpinās pārstāvēt pēdējo trīs gadu komandas kapteinis un pagājušās sezonas rezultatīvākais spēlētājs – zviedru aizsargs Stefans Kronvals (10+25). Jaroslavļā uz nākamo sezonu palicis arī komandas iepriekšējās sezonas labākais snaiperis Daniils Apaļkovs (15+10). Tāpat ”Lokomotiv” turpinās spēlēt somu uzbrucējs Petri Kontiola (11+16) un rezultatīvais čehu aizsargs Jakubs Nakladals (9+17).

Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņas jubilejas izcīņa piedalās piecas komandas, kas aizvadīs viena apļa turnīru. Par uzvaru desmitajā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā cīnās arī Baltkrievijas klubs Minskas ”Dinamo”, Gagarina kausa ieguvēja Kazaņas ”Ak Bars” un Šveices spēcīgākā čempionāta komanda ”Davos”.

Pēc pirmās spēļu dienas Latvijas Dzelzceļa kausa turnīra vadībā ar trim punktiem ir izvirzījušās Kazaņas ”Ak Bars” un Rīgas ”Dinamo” komandas.

Rīgas ”Dinamo” pirmssezonas pārbaudes spēles (Latvijas laiks):

30. jūlijs, Piņķi, Rīgas ”Dinamo” – “Toros” 4:3 (PM).

Hokeja turnīrs “Gubernatora Kauss 2018”:

5. augusts, plkst. 12:00, Rīgas ”Dinamo” – Maskavas ”Dynamo” 1:4

6. augusts, plkst. 19:00, Rīgas ”Dinamo” – Minskas ”Dinamo” 4:2

7. augusts, plkst. 19:00, Rīgas ”Dinamo” – Ņižņijnovgorodas “Torpedo” 1:0

9. augusts, plkst. 15:00, Rīgas ”Dinamo” – Jekaterinburgas “Avtomobilist” 2:3

10. augusts, plkst. 15:00, Rīgas ”Dinamo” – Maskavas ”Spartak” 4:3 (B)

“Latvijas Dzelzceļa kauss 2018”:

21. augusts, plkst. 19:30, Arēna Rīga, Rīgas ”Dinamo” –Minskas ”Dinamo” 2:1

22. augusts, plkst. 19:30, Arēna Rīga, Rīgas ”Dinamo” – Jaroslavļas ”Lokomotiv”;

25. augusts, plkst. 15:00, Arēna Rīga, Rīgas ”Dinamo” – Kazaņas ”Ak Bars”;

26. augusts, plkst. 17:00, Arēna Rīga, Rīgas ”Dinamo” – HC DAVOS.