“Dinamo” mutiski vienojusies ar Ališausku, galvenais treneris jūt lielu pārliecību no spēlētājiem

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns Foto: R. Volonts/Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas () komanda Rīgas “Dinamo” drīzumā parakstīs līgumu ar lietuviešu aizsargu Neriju Ališausku, kā arī vienības galvenais treneris jūt lielu pārliecību no spēlētājiem.

“Dinamo” starpsezonā aktīvi komplektē sastāvu un šī procesa vadītājs ir Ankipāns. Viņa pārraudzībā ir spēlētāju izvēles un komandas kodola veidošana.

“Komplektācija, teiksim tā, iet savu ritmu,” portālam “Sportazinas.com” sacīja Ankipāns. “Viss pagaidām praktiski ir piepildījies, kā vēlējāmies. Šobrīd gaidām vēl vienu centra uzbrucēju un esam vienojušies ar Ališausku, taču, kamēr oficiāls līgums nav parakstīts, vēl neteiksim “hop”.”

28 gadus vecais lietuviešu aizsargs Ališausks, kurš teju tekoši runā latviešu valodā, aizvadītajā sezonā “Dinamo” sastāvā atzīmējās ar 8 (2+6) punktiem 48 cīņās. Viņš ir arī Lietuvas hokeja izlases dalībnieks, kur pildījis gan kapteiņa, gan asistenta funkcijas.

“Dinamo” komandai pievienojušies tādi leģionāri kā Kristofers Berglunds, Bens Maršals, Kārters Aštons, Jakobs Berglunds un Dāvids Ulstroms. Sastāvā šobrīd ir viens vārtsargs, astoņi aizsargi un 11 uzbrucēji.

“Aizsardzība arī ir nodrošināta un gaidām vēl vienu vārtsargu. Prieks, ka 75% komandas sastāva esam saglabājuši un esam diezgan labā starta pozīcijā. Pēc sezonas beigām teicu, ka labprāt saglabātu 85% no komandas kodola, bet šobrīd ir aptuveni 75%, tādēļ varu būt apmierināts,” turpināja treneris.

Nesen kā parādījās informācija, ka kādreizējais Helsinku “Jokerit” vārtsargs Raiens Zapolskis varētu pievienoties “Dinamo”, taču Ankipāns to nosauca par aģentu spēlīti. “Zapolskis nemaz netika izskatīts un man viņu, godīgi sakot, neviens arī nepiedāvāja. Tās noteikti bija aģentu spēles.”

Pagājušās sezonas izskaņā “Dinamo” smagi cīnījās par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā, taču tikai pēdējos mačos rīdzinieki palika pirmie “aiz strīpas” Rietumu konferencē. Ankipāns jau sezonas izskaņā no spēlētājiem sajutis lielu vēlmi uzvarēt.

“Sajutu no spēlētājiem lielu pārliecību, ka viņi ir gatavi atgriezties pavisam citā līmenī, turklāt tāda pati atmosfēra komandā ir arī šobrīd. Tomēr sports ir sports un sezona vēl nav sākusies, tādēļ neko nevar paredzēt,” noslēdza Ankipāns.

“Dinamo” aizvadītajā regulārajā sezonā 62 spēlēs sakrāja 62 punktus un ieņēma devīto vietu konferencē, kamēr vienu vietu augstāk esošā Maskavas apgabala “Vityaz” tika pie 63 punktiem un kvalificējās izslēgšanas turnīram.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par