“Dinamo” negūst vārtus un cieš astoto zaudējumu šosezon

29/09/2021 21:39
Emīls Porjē

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šovakar savā laukumā sezonas 12. mačā cieta astoto neveiksmi. Rīdzinieki ar rezultātu 0:2 “Arēnā Rīga” atzina Čerepovecas “Severstal” pārākumu. Tālāk “Dinamo” dosies četru maču izbraukumā, kas sāksies 2. oktobrī pret Habarovskas “Amur”. Rīdziniekiem zaudējums liedza pietuvoties Rietumu konferences pirmajam astoņniekam.

“40 minūtes mēs nespējām dot pretiniekam pietiekošu pretspēku,” pēcspēles preses konferencē teica komandas galvenais treneris Sergejs Zubovs. “Trešajā periodā izveidojām momentus, un, nopelnot vairākumu, ļoti bezatbildīgi pret to attiecāmies.”

Rīgas “Dinamo” – Čerepovecas “Severstal” 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Rīgas “Dinamo” vārtu guvēji: –

Rīgas “Dinamo” noraidījumi21:24 Lauris Dārziņš, 38:27 Ralfs Freibergs, 38:27 Nerijus Ališausks

Čerepovecas “Severstal” vārtu guvēji36:57 Jonass Natinens (Jegors Morozovs, Nikolajs Timašovs), 58:38 Jegors Morozovs (Adams Liska, Robins Press)

Čerepovecas “Severstal” noraidījumi38:27 Dmitrijs Moisejevs, 53:12 Igors Geraškins

Spēles gaita

Mača pirmajā periodā abām komandām nebija daudz iespēju izmainīt spēles rezultātu, arī metienu pa vārtiem nebija daudz (6:5). Spēles ievadā Gints Meija norībināja vārtu stabu, bet perioda turpinājumā viesiem bija viens izgājiens vienatnē pret vārtsargu Juhanu Matsonu.

Arī nākamajā trešdaļā komandas nedemonstrēja uzbrūkošu spēli, bet trīs minūtes pirms otrā perioda beigām tika gūti pirmie vārti mačā. Pēc individuāla reida uz vārtu priekšu izslidoja Jonass Netinens, kurš panāca 1:0. Metienos pa vārtiem jau izteikts pārsvars pretiniekiem (14:4).

Trešā perioda otrajā pusē abas komandas apmainījās asumiem, vienubrīd kautiņā iesaistoties pa četriem katras vienības spēlētājiem. Nopelnīto vairākumu rīdzinieki aizvadīja aktīvi, iespiežot pretiniekus viņu aizsardzības zonā. Vēlāk, spēlējot ar tukšiem vārtiem, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām 2:0 viesu labā panāca Jegors Morozovs.

Mājinieki pa Dmitrija Šugajeva sargātajiem vārtiem meta vien 15 reizes, kamēr pretiniekiem bija 24 raidījumi. “Dinamo” rindās laukumā atgriezās Lauris Dārziņš, kurš nebija spēlējis kopš 8.septembra. Latviešu uzbrucējs savā atgriešanās mačā spēlēja nedaudz vairāk par 13 minūtēm.

“Dinamo” situācija

Pēc aizvadītām 12 spēlēm Rīgas “Dinamo” Rietumu grupā ierindojas priekšpēdējā 11.vietā ar deviņiem izcīnītiem punktiem, bet “Severstal” ar 13 punktiem 11 dueļos ir sestā. Pirmdien rīdzinieki mājās ar 2:1 uzvarēja galvenā trenera Sergeja Zubova savulaik vadīto “Soči” komandu. Zubovam tā bija 100.uzvara viņa trenera karjerā.

Pirms tam no izbraukuma rīdzinieki atgriezās ar vienu punktu pēdējās trīs spēlēs, pēdējā mačā Čerepovecā tiekot pie zaudējuma papildlaikā – 1:2. Pa šo laiku “Severstal” aizvadījusi vienu cīņu, kurā ar 1:0 uzveica Novosibirskas “Sibirj”, svinot trešo uzvaru pēc kārtas. Pēc šī mača Rīgas komandai būs izbraukums uz Tālajiem Austrumiem. Abas komandas KHL nūjas krustojušas 34 reizes, no kurām 12 uzvarējuši “Dinamo” hokejisti. Iepriekšējā sezonā visās četrās savstarpējās cīņās uzvarēja “Severstal”, kurai pret “dinamiešiem” ir septiņu uzvaru sērija.

“Dinamo” galvenais treneris šosezon ir krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistē Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.