”Dinamo” nenosargā vienu vārtu pārsvaru un aizraujošā cīņā piekāpjas spēcīgajai SKA

26/10/2018 22:01

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta ietvaros savā laukumā aizraujošā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) zaudēja spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA.

Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva vienības labākais snaiperis Līnuss Videls, kamēr SKA sastāvā izcēlās Vladislavs Gavrikovs un Patriks Herslijs.

Rīgas “Dinamo” šo maču iesāka ļoti aktīvi – pirmo metienu pa vārtiem šajā mačā veica Miķelis Rēdlihs, kurš turklāt uzmanības centrā bija vēl pēc brīža, kad, saņēmis izcilu Līnusa Videla piespēli, viņa mestā ripa lidoja tikai nedaudz garām pretinieku cietoksnim. Pēc pirmajiem rīdzinieku uzbrukumiem spēlē gan bija jāiesaistās arī mājinieku vārtsargam Timuram Biļalovam, bet vēl vienā epizodē jau SKA vārtsargs Igors Šestjorkins glāba vienību no vārtu zaudējuma pēc Laura Dārziņa izgājiena. Pirmā perioda vidū Rīgas “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, tā laikā Latvijas komandas hokejistiem veicot pāris metienus pa vārtiem, tomēr rezultāts palika neatklāts.

Spēles 13.minūtē pie noraidījuma jau tika Kristaps Sotnieks, bet vairākuma laikā SKA tā arī neko ievērības cienīgu izveidot neizdevās. Laukumā ritēja diezgan līdzvērtīgs duelis, bet pēdējā minūtē pirmās trešdaļas minūtē no vārtu zaudējuma rīdziniekus glāba Biļalovs. Pirmās 20 minūtes tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Arī otrajā trešdaļā turpinājās aktīvs un skatāms hokejs. Jau 23.sekundē šīs sezonas rīdzinieku labākais snaiperis Videls bija acīgākais vārtu priekšā un atklāja mača rezultātu. Tiesa, līdz SKA atbildei nebija jāgaida ilgi, jo tikai 37 sekundes vēlāk ātra uzbrukuma noslēgumā neizšķirtu panāca Gavrikovs. Pēc tam pamazām iniciatīva pārgāja Sanktpēterburgas komandas pusē, kas turklāt 30.minūtē ieguva vēl vienu vairākumu, kad uz noraidīto soliņa atkal devās Sotnieks.

Lai arī SKA piederēja liels pārsvars un šīs vienības hokejisti veica vairākus metienus pa vārtiem, droši spēlēja Biļalovs. Rīdzinieki mazākumu izturēja, bet tik un tā viesi iespieda viņus savā zonā. Vārtus gūt Sanktpēterburgas klubam neizdevās, jo teicams vārtos bija Biļalovs. Pašās otrā perioda beigās Rīgas “Dinamo” nopelnīja sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Vairākuma laikā SKA hokejisti vērpa ļoti bīstamus uzbrukumus, tomēr Latvijas klubs viena hokejista deficītu izturēja. Līdz ar to otrā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Rīgas “Dinamo” aktīvi iesāka noslēdzošo trešdaļu un veica vairākus metienus uz Šestjorkina vārtiem. Viens no tiem turklāt vainagojās panākumiem, kad 45.minūtē viesu vārtsargu pārspēja Andris Džeriņš, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu. Tomēr tiesneši pēc ilgākas apspriedes nolēma vārtus neieskaitīt, jo Kevins Klārks šīs epizodes laikā tika traucējis vārtsargam. Rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns un arēnā sanākušie skatītāji neslēpa sarūgtinājumu par šādu soģu lēmumu, turklāt vien nepilnu minūti vēlāk SKA izvirzījās vadībā – Biļalovs vispirms atvairīja Maksima Karpova metienu, bet pēc tam Herslijs trieca ripu vārtos.

Arī turpinājumā laukumā bija diezgan atklāts hokejs, bet pēdējās minūtēs rīdzinieki centās iegūt iniciatīvu. Tiesa, tas lāgā neizdevās, turklāt nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sotnieks nopelnīja trešo noraidījumu šajā mačā, jo paklupināja pretinieku. Mazākuma laikā Rīgas “Dinamo” izmeta ripu ārpus savas zonas, bet pēc tam Biļalovs nomainījās pret piekto laukuma spēlētāju. SKA nospēlēja neveikli un raidīja ripu ārpus laukuma, bet tiesneši noraidījumu viesiem nepiešķīra.

Tieši pretēji – pēc tam divu minūšu sodu nopelnīja Klārks, tādējādi līdz minimumam samazinot Rīgas “Dinamo” izredzes pacīnīties par neizšķirtu pamatlaikā. Noslēgumā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki otrdien tiksies ar aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas “Severstaļ”, kam sekos duelis ceturtdien pret Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pēc tam atkal sekos trīs maču izbraukums.

Rīgas “Dinamo” ir atgriezusies no izbraukuma, kuru iesāka pagājušajā nedēļā, kad ar 3:2 pārspēja latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Spartak”, bet nākamajā duelī ar 2:1 guva virsroku pār Maskavas apgabala “Vitjaz”. Tāpat pēc tam sekoja smags zaudējums ar 3:7 pret vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku “Jokerit” vienību.

Vēl tikai pirms nedēļas Rīgas “Dinamo” papildinājās ar krievu aizsargu Artjomu Aļajevu, kurš kļuvis par komandas 13.leģionāru, bet pirms divām nedēļām vienībā oficiāli atgriezās kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss, kurš Latvijas galvaspilsētas klubā spēlēja jau iepriekšējās divas sezonas, taču regulāri mocījās ar savainojumiem.

Latvijas komandā pašlaik savainoti ir aizsargi Uvis Balinskis un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucējs Brendons Makmilens, kuri nebija devušies iepriekšējā izbraukumā.

Rīgas “Dinamo” oktobrī ir piedzīvojusi kopumā četras izmaiņas sastāvā, jo no komandas vēl mēneša pirmajā dienā tika atskaitīts aizsargs Keids Feirčailds, savukārt vēlāk pievienojās pašmāju uzbrucējs Rihards Marenis, kurš rīdzinieku rindās centās iekļūt jau pirms sezonas sākuma.

“Dinamo” Rietumu konferencē joprojām ir astotajā vietā ar 19 izcīnītiem punktiem 22 spēlēs, kamēr SKA šajā konferencē ieņem otro vietu ar 33 punktiem 21 mačā.

Abas komandas KHL savā starpā tikušās 33 reizes, rīdziniekiem izcīnot 11 uzvaras, no kurām deviņas gūtas pamatlaikā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē tās sastāvā pašlaik ir 13 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstaļ” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlē Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem būs jāmērojas spēkiem pa divām reizēm.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.