“Dinamo” nespēj gūt vārtus otro spēli pēc kārtas un piedzīvo zaudējumu pret SKA

14/01/2020 20:47

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” otrdien izbraukumā cieta ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Rīdzinieki izbraukumā ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA.

Pirmos vārtus šajā mačā otrajā perioda otrajā daļā guva soms Jori Lehtera, kurš pretuzbrukumā pēc Igora Ožiganova piespēles netverami raidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Trešajā periodā SKA nopelnīja lielo skaitlisko vairākumu, taču to nerealizēja. Pēc tam gan izdevās gūt vārtus mazajā skaitliskajā vairākumā – ar precīzu metienu izcēlās Vladimirs Tkačovs, bet 13 sekundes vēlāk izgājienu vienatnē pret Jāni Vori izmantoja Jevgēņijs Ketovs.

Jau ziņojām, ka pirmajā izbraukuma spēlē rīdzinieki svētdien piedzīvoja sagrāvi ar 0:5 pret Ufas “Salavat Yulaev”.

SKA vienībai pēdējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem, pēdējā mačā svētdien papildlaikā svinot 2:1 panākumu savā laukumā pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas Dynamo”.

Abas komandas KHL čempionātā iepriekš tikušās 40 reizes, no kurām rīdzinieki uzvaru svinējuši 12 reizes, no tām trīsreiz – papildlaikā.

Šosezon komandas savā starpā tikušās jau trīsreiz. Savā laukumā “Dinamo” zaudēja ar 0:3 un 3:5, bet viesos ar 3:4 piekāpās vien pēcspēles metienos.

Kādu laiku Rīgas komandas pirmais vārtu vīrs ir gados jaunais Jānis Voris, jo pieredzes bagātākie Aleksandrs Salāks un Andrejs Makarovs iedzīvojušies savainojumos.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi – Jānis Voris , Reinis Liepiņš; aizsargi – Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berglunds, Mareks Djaloga, Sergejs Gimajevs, Metjū Majone, Roberts Mamčics, Bens Māršals; uzbrucēji – Kārters Eštons, Oskars Batņa, Daniels Bērziņš, Andris Džeriņš, Emīls Ģēģeris, Koltons Gilīss, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Aleksandrs Protapovičs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Ņikita Setdikovs, Kirils Sļepecs, Antons Trastašenkovs.

Savainojumu dēļ mājās palika Andrejs Makarovs, Aleksandrs Salāks, Kristaps Zīle, Oskars Bārtulis, Kristaps Sotnieks, Lauris Dārziņš, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs, bet Reinis Lejnieks paliks trenēties Rīgā.

Svētdien savainotajiem spēlētājiem pievienojās vēl viens aizsargs Metjū Majone, kurš izlaidīs vairākas spēles.

Pēc atgriešanās no Sanktpēterburgas Rīgas hokejisti aizvadīs trīs mājas spēļu sēriju ar “Sochi”, Vladivostokas “Admiral” un Novosibirskas “Sibir”.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.