“Dinamo” nespēj gūt vārtus pret “magņitku”, ciešot piekto neveiksmi pēc kārtas

17/01/2019 21:42

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:0, 0;2) piekāpās Magņitogorskas “Metallurg” vienībai, ciešot piekto zaudējumu pēc kārtas.

Līdz ar zaudējumu “Dinamo” attālinājās no Rietumu konferences pirmā astotnieka, kas šobrīd ir jau piecu punktu attālumā.

Viesiem vārtus guva Mihals Bulrīžs un Jevgēņijs Timkins, bet “sauso” uzvaru izcīnīja vārtsargs Artjoms Zagiduļins.

Laukuma saimnieki šajā spēlē ātri tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā ar diviem metieniem pa pretinieku vārtiem atzīmējās komandas kapteinis Lauris Dārziņš. Pēc vairākuma neizmantošanas pirmo reizi spēlē vajadzēja iesaistīties Kristeram Gudļevskim, kurš atvairīja viesu hokejista spēcīgi mesto ripu. Tuvojoties perioda vidum, “Dinamo” neierasti pēdējām spēlēm jau otro reizi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču arī šoreiz viena vīra pārspēks netika izmantots, lai gan ar pāris spēcīgiem metieniem no tālienes atzīmējās Nerijus Ališausks.

Perioda otrajā pusē neliels pārsvars piederēja rīdziniekiem, taču pretinieku vārtu drošība netika apdraudēta. Turklāt trešdaļas pēdējā minūtē teju vienatnē pret Gudļevski izslidoja “Metallurg” uzbrukuma līderis Sergejs Mozjakins, bet laukuma saimniekiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

Otrajā trešdaļā “Dinamo” centās spēlēt arvien ātrāk, vēl vienu vairākumu nopelnot Oskaram Batņam. Tiesa, tāpat kā divi iepriekšējie, arī šis palika neizmantots. Perioda vidū līdz pretinieku vārtiem aizlauzās Miķelis Rēdlihs, kuram gan neizdevās atklāt cīņas rezultātu.

Trešdaļas otrajā pusē viesu hokejisti veica ilgstošu ofensīvu “Dinamo” aizsardzības zonā, taču rīdzinieki pretinieku spiedienu izturēja. Perioda noslēgumā abas komandas vairāk nekā četras minūtes spēlēja bez pauzes, tomēr cīņas ātrais temps nevienai nepalīdzēja atklāt mača rezultātu, arī pēc 40 minūtēm vienībām spēlējot bezvārtu neizšķirti.

Trešā perioda sākumā ar lielisku reidu izcēlās Rihards Marenis, bet pāris minūtes vēlāk rīdzinieki bija spiesti kapitulēt. Trešajā minūtē pēc rikošeta ripa no Mihala Bulrīža ielidoja vārtos, viesiem panākot 1:0. Tuvojoties perioda vidum, izgājienā pret vārtsargu tika kavēts Gints Meija, un rīdzinieki tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, kas gan arī šoreiz palika neizmantota.

Piecas minūtes vēlāk rīdzinieki neizmantoja nu jau kārtējo vairākumu šajā mačā. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas pāris minūtes, Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Pēdējās minūtes sākumā Jevgēņijs Timkins raidīja ripu tukšos vārtos un panāca 2:0 viesu labā.

Rīdzinieki mājas spēļu ievadā svētdien ar 1:2 pagarinājumā piekāpās Čeļabinskas “Traktor” komandai, bet otrdien ar tādu pašu rezultātu papildlaikā atzina Austrumu konferences līderes Jekaterinburgas “Avtomobilist” pārākumu.

Tikmēr “Metallurg” 2019.gadu iesāka ar četrām uzvarām pēc kārtas savā laukumā, bet pirmajā izbraukuma spēlē otrdien ar 0:3 piekāpās KHL līdervienībai Maskavas CSKA.

Šīs mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki pēc KHL Visu zvaigžņu spēles otrdien tiksies ar Bratislavas “Slovan”, bet pēc tam būs mačs ar Minskas “Dinamo” komandu. KHL Visu zvaigžņu spēlē Latvijas komandu pārstāvēs Lauris Dārziņš un Metjū Majone.

Rīgas komandai šobrīd ir sastāva iztrūkumi, jo šajā mājas spēļu sērijā traumas dēļ nevarēs palīdzēt vienības neapšaubāmais uzbrukuma līderis Līnuss Videls, kā arī nopietnu savainojumu turpina ārstēt uzbrucējs Gunārs Skvorcovs, kura atgriešanos laukumā pagaidām grūti prognozēt.

“Dinamo” un “Metallurg” komandas KHL spēkojušās 21 reizi, Latvijas vienībai svinot astoņas uzvaras. Šosezon pirmajā savstarpējā spēlē rīdzinieki viesos uzvarēja ar 2:1.

“Dinamo” ar 48 punktiem 50 spēlēs ieņem devīto vietu Rietumu konferencē, pirmajam astotniekam zaudējot piecus punktus, bet “Metallurg” ar 70 punktiem 50 cīņās ir ceturtā Austrumos un šodien nodrošinājusi vietu Gagarina kausa izcīņā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē tās sastāvā pašlaik ir 11 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.