“Dinamo” nespēj revanšēties par janvāra sagrāvi un piekto reizi zaudē Minskai

25/02/2021 21:48
Rīgas Dinamo

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas “Dinamo” mājās piekāpjoties Minskas “Dinamo” piekto reizi sezonā. Rīdzinieki zaudēja Minskas “Dinamo” ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva Deniss Paršins.

Aizraujošā pirmajā periodā, kurā vārtu gūšanas momentu netrūka pie abiem vārtiem, rīdziniekiem viena no labākajām iespējām bija Mikam Indrašim, kurš ar tālo piespēli tika izvirzīts viens pret viesu vārtsargu, taču Aleksejs Kolosovs šajā duelī  uzvarēja. 26.minūtē mājinieki izvirzījās vadībā, kad pēc Gunāra Skvorcova piespēles Miks Indrašis vārtu priekšā metiena vietā piespēlēja Paršinam, kuram bija daudz laika, lai nokontrolētu ripu un ieraidītu to tukšā vārtu stūrī.

Nepilnu minūti pēc tam neuzmanīgi ar nūju nospēlēja Roberts Bukarts, nopelnot četras soda minūtes, taču vairāk nekā pusi no šī laika minskieši mājinieku vārtus neapdraudēja.  33.minūtē jau mājinieku vārtsargs Jānis Voris uzvarēja divcīņā ar vienu pret viņa vārtiem izskrējušo viesu uzbrucēju. Otrās trešdaļas nogalē vēl viens labs vārtu gūšanas moments bija Indrašim, taču palika nerealizēts. Tāpat kā metiens pa mājinieku vārtu stabiņu.

Pēdējā trešdaļā viesi tomēr iemeta divus vārtus, 45.minūtē no zonas vidus izceļoties Iļjam Solovjovam, ripai vārtos iekūleņojot pēc atsitiena no vārtu staba, un 49.minūtē, palabojot metienu, Robam Klinkhammeram. Vārtsarga nomainīšana spēles beigās, kad abas komandas spēlēja četru cilvēku sastāvā, rezultātu nedeva.

Rīgas “Dinamo” ar 27 punktiem 59 dueļos ir pēdējā vietā līgā, bet Minskas “Dinamo” ar 67 punktiem tikpat mačos ir sestajā vietā Rietumu grupā. Pēdējā šīs sezonas spēlē rīdzinieki mājās tiksies ar Habarovskas “Amur”.

Rīgas “Dinamo” sezonas izskaņā bija uzkāpusi uz zaudējumu takas, desmit spēlēs piedzīvojot tikai neveiksmes, kas negaidīti tika pārtraukta viesos, ar 4:1 apspēlējot Rietumu grupas līdervienību Maskavas CSKA, kurai vairākiem pamatsastāva spēlētājiem bija iedota atpūta. Iepriekšējā mačā Rīgā gan atkal nācās piedzīvot zaudējumu pret spēcīgo Ufas “Salavat Yulaev” (1:3).

Tikmēr Minskas “Dinamo” uzvaras mijas ar zaudējumiem, taču vieta izslēgšanas turnīrā tai jau nodrošināta. Vienubrīd septiņās spēlēs tika izcīnītas vien divas uzvaras, taču pēc tam tika svinēti divi panākumi – viesos ar 3:2 pēcspēles metienos pār latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku “Jokerit” un mājās ar tādu pašu rezultātu pagarinājumā pār Čeļabinskas “Traktor”. Pēdējā mačā pirms došanās uz Rīgu mājās gan atkal nācās zaudēt – 5:6 pret Habarovskas “Amur”.

Šosezon abas komandas savā starpā bija tikušās jau piecreiz, tikai pirmajā no tām pēcspēles metienos ar 4:3 uzvaru svinot Rīgas hokejistiem. Trīs spēlēs savā laukumā minskieši bija pārāki ar 4:3 pēcspēles metienos, ar 3:0 un 3:2 pagarinājumā. Pēdējā savstarpējā mačā 7.janvārī rīdzinieki savā laukumā piekāpās ar 2:6.

Kopumā KHL čempionātā abi klubi līdz šim savā starpā bija tikušies 49 reizes, nedaudz veiksmīgākiem esot Minskas “Dinamo” hokejistiem. Viņu kontā ir 18 uzvaras pamatlaikā, piecas – pagarinājumā un trīs – pēcspēles metienos. Rīdziniekiem ir vairāk uzvaru pamatlaikā – 19, viens panākums izcīnīts papildlaikā, trīs – “bullīšos”. Arī iemesto ripu rādītājā nedaudz labāki ir minskieši (122:118).

Savainoto spēlētāju sarakstā mājiniekiem joprojām ir vārtsargs Staņislavs Gaļimovs, bet pretiniekiem – 19 gadus vecais aizsargs Vladislavs Koļačonoks, kurš 46 spēlēs sakrājis sešus (1+5) rezultativitātes punktus, divus gadus vecākais aizsargs Vladislavs Jerjomenko, kurš 44 mačos ticis pie deviņiem (4+5) rezultativitātes punktiem, un viņa vienaudzis uzbrucējs Ivans Drozdovs, kurš 14 mačos pie punktiem nav ticis.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 1:2 (spēle beigusies)