“Dinamo” noslēdz pārbaudes līgumus ar pagājušajā sezonā uzspīdējušo Švanenbergu un ĢM dēlu

02/07/2021 16:44

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” paziņojis par pārbaudes līgumu noslēgšanu ar sešiem latviešu hokejistiem.

Kontrakti parakstīti ar vārtsargu Ēriku Vītolu (2001.), aizsargu Artūru Brikmani (2001), kā arī četriem uzbrucējiem – Edgaru Kuldu (1994.), Filipu Bunci (1997.), Jāni Švanenbergu (2001.) un Miku Mintautišķi (2000.).

Tiek ziņots, ka visi šie spēlētāji sāks gatavošanos sezonai kopā ar komandu, un atkarībā no parādītā snieguma tiks lemts par to, ar kuriem spēlētājiem tiks slēgti pilnvērtīgi līgumi.

Vītols pagājušajā sezonā piedzīvoja debiju “Dinamo” rindās, četros mačos atvairot 85,9% metienu un vidēji ielaižot 5,41 ripu. Sezonas lielāko daļu viņš pavadīja Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienībā HK “Rīga”, kur 42 spēlēs apturēja 91,1% pretinieku metienu un caurmērā ielaida 3,01 ripu. “Rīgā” spēlēja arī aizsargs Artūrs Brikmanis, kurš 56 mačos atzīmējās ar trīs vārtiem, astoņām piespēlēm un lietderību -31.

Uzbrucējs Švanenbergs ir viens no pagājušās sezonas pārsteigumiem – talantīgais hokejists ieguva vietu pamatsastāvā, 36 spēlēs gūstot četrus vārtus un izdarot tikpat piespēļu. Vēl 14 mačus viņš pavadīja “Rīgā”, sakrājot astoņus (5+3) punktus. Iespēju sevi pierādīt saņēma arī Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas brālis Edgars, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Leonīda Tambijeva trenētajā Augstākās hokeja līgas (VHL) vienībā Novokuzņeckas “Metallurg”. 41 pamaturnīra mačā viņam 16 (8+8) punkti, bet 14 “play-off” cīņās – vēl septiņi (2+5). Kulda jau pārstāvējis “Dinamo” no 2015. līdz 2018. gadam, viņa kontā 109 spēles un 17 (8+9) punkti.

“Dinamo” ģenerālmenedžera Edgara Bunča dēls Filips iepriekšējā sezonā kopā ar Mārtiņu Karsumu un Kristoferu Binduli spēlēja Vācijas hokeja līgas (DEL) Krēfeldes “Pinguine”, kur 38 mačos guva trīs vārtus un atdeva trīs piespēles. Savukārt Mintautišķis 2020./2021. gada sezonā spēlēja “Rīgā”, kur 51 mačā guva 12 vārtus un izdarīja sešas piespēles.

Dinamo” šobrīd noslēgusi līgumus ar 23 hokejistiem. Tie ir vārtsargi Matejs Mahovskis un Johans Matsons, aizsargi Rīzs Skārlets, Frenks Korado, Oskars Cibuļskis, Kārlis Čukste, Ralfs Freibergs, Roberts Mamčics, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle un Nerijus Ališausks, kā arī ar uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Daniels Bērziņš, Rūdolfs Červenijs, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Sebastjans Vanstrems, Jere Karjalainens, Gints Meija, Emīls Porjē, Aleksandrs Protapovičs, Hanters Šinkaruks un Mārtiņš Karsums.

“Dinamo” galvenais treneris nākamsezon būs krievu speciālists Sergejs Zubovs, bet viņam asistēs Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Komandas ģenerālmenedžera amatu savukārt ieņem Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…