“Dinamo” pamostas trešajā periodā, bet atkārto antirekordu

16/09/2017 18:41
Georgijs Pujacs, sportazinas.co

Neskatoties uz lieliskām noslēdzošajām minūtēm, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ar rezultātu 2:3 (0:2, 0:1, 2:0) viesos piekāpās Helsinku “Jokerit” komandai, ciešot astoto neveiksmi pēc kārtas.

Astoņu zaudējumu sērija ir Rīgas “Dinamo” antirekorda atkārtojums. Pa astoņām reizēm rīdzinieki savā pastāvēšanas vēsturē iepriekš zaudējuši trīs reizes, bet tikai debijas sezonā šādā sērijā Latvijas komanda palika bez punktiem, kā noticis arī šoreiz.

Zaudējumu sēriju Rīgas “Dinamo” tagad centīsies pārtraukt pirmdien, kad viesosies pie Kazaņas “Ak Bars”.

Sestdienas mačā “Jokerit” rindās vārtus guva Peka Jormaka, Mika Niemi un dānis Niklass Jensens, turklāt vēl astoņas minūtes pirms dueļa beigām mājinieki bija vadībā ar 3:0. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” labā izcēlās Georgijs Pujacs un Denijs Kristo, tomēr vismaz neizšķirtu panākt neizdevās.

Rīgas “Dinamo” hokejisti divus vārtus vienā mačā iemeta pirmoreiz šomēnes.

Aizvadītajā spēlē jau pirmajā minūtē “Jokerit” radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet pēc dueļa sākuma spiediena spēles gaita izlīdzinājās. Tomēr perioda otrā puse rīdziniekiem izvērtās neveiksmīgi – pēc 14 spēlētām minūtēm Edgars Kulda saņēma noraidījumu, ko pretinieki realizēja jau četru sekunžu laikā, Metjū Gilroja metienu no zilās līnijas pielabojot Jormakam. Savukārt vēl pēc trim minūtēm “Jokerit” panāca arī 2:0.

Otrajā periodā Rīgas “Dinamo” jau pirmajā minūtē palika mazākumā un arī šo iespēju “Jokerit” izmantoja, kad pēc cīņas vārtu priekšā atzīmējās dānis Niklass Jensens. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” izturēja vairākus mazākumus, laiku spēlējot arī trijatā, tomēr kopumā darbojās neveiksmīgi, pēc 40 minūtēm likumsakarīgi esot iedzinējos ar 0:3.

Kaut trešajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” ilgstoši nedarbojās pārliecinoši un momentus nespēja izveidot pat vairākumā, astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Pujacs ar tālu metienu bija precīzs. Pēc zaudētiem vārtiem rīdzinieki turpināja ļoti bīstami uzbrukt un arī nopelnīja vairākumu. To gan neizdevās izmantot, bet trīs sekundes pēc piektā spēlētāja atgriešanās Kristo samazināja Rīgas “Dinamo” deficītu līdz 2:3, izceļoties ar atkārtotu metienu.

Dueļa beigās Rīgas “Dinamo” palika mazākumā, bet pat tā laikā spieda pretiniekus, tomēr neizšķirtu izraut neizdevās, Latvijas vienībai ciešot astoto neveiksmi pēc kārtas