“Dinamo” pārbaudes mačā pārliecinoši pārspēj Latvijas izlases kandidātus

13/08/2021 14:25
Latvijas hokeja izlase

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” piektdien pārbaudes spēlē pārspēja Latvijas izlases kandidātu komandu. “Inbox” ledus hallē Piņķos notikušajā pārbaudes spēlē “Dinamo” uzvarēja ar 5:1 (3:0, 1:0, 1:1).

Pirmajā periodā laukumā dominēja “Dinamo” hokejisti, kas atspoguļojās arī rezultātā: 7.minūtē pret Hantera Šinkaraka metienu Latvijas izlases vārtos bezspēcīgs bija Artūrs Šilovs, bet 14.minūtē aizsargs Frenks Korado panāca jau divu vārtu pārsvaru. Trīs ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām vairākumu izmantoja Rudolfs Červenijs pēc Korado piespēles. Otrā perioda sākumā Latvijas izlasei bija iespēja spēlēt vairākumā. Lai gan vārtus gūt neizdevās, izlase pēc šī vairākuma aktivizējās. Tomēr nepilnas piecas minūtes pēc perioda sākuma Šinkaraks izmantoja pretinieku kļūdu un ar māņu kustību apspēlēja Šilovu, gūstot savus otros vārtus spēlē. Spēles vidū Latvijas izlases vārtos stājās Mitens, kurš spēlēja pārliecinoši un cita starpā Šinkarukam liedza gūt “hat-trick”.

Pēdējā trešdaļa sākās ar aktīvu spēli abu komandu izpildījumā. Trešdaļas vidū aizturētā soda laikā, slidojot uz rezervistu soliņu, spēlē aktīvi iesaistījās vārtsargs Mitens, pārtverot ripu un piespēlējot komandas biedram, tomēr izlases spēlētājiem formātu seši pret pieciem neizdevās realizēt. Tam sekojošo vairākumu ātri realizēja Rolands Ķēniņš, atslēdzot Matsona vārtus. Divas ar pusi minūtes pirms spēles beigām Nerijus Ališausks ripu raidīja arī Mitena sargātajos vārtos. Pārbaudes spēle noslēdzās ar pēcspēles metienu sēriju, kas beidzās ar rezultātu 2:2.

Latvijas izlasē Rihards Bukarts ar tehnisku metienu virs kājsarga pārspēja Matsonu, kuru tehniski apspēlēja arī Rolands Ķēniņš, savukārt Andris Džeriņš, Ralfs Freibergs un Mārtiņš Dzierkals savas iespējas neizmantoja. “Dinamo” rindās lielisku spēli aizvadījušais Korado ar māņu kustību trāpīja tukšos vārtos un Kristaps Zīle precīzi ripu raidīja vārtu augšējā stūrī, savukārt Ališausks, Kārlis Čukste un Rīss Skārlets Mitenu pārspēt nevarēja. Spēle Piņķos notika bez skatītāju klātbūtnes.

“Dinamo” gatavojas jaunajai KHL sezonai, bet Latvijas valstsvienība gatavojas Olimpiskajā kvalifikācijas turnīram, kad no 26. līdz 29. augustam Rīgā par vienīgo ceļazīmi uz Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm būs jācīnās ar Itālijas, Ungārijas un Francijas izlasēm. Tas būs pirmais turnīrs Latvijas hokeja izlasei jaunā trenera Harija Vītoliņa vadībā.

Rīgas “Dinamo” sastāvs pārbaudes spēlē

vārtsargi – Juhans Matsons, Ēriks Vītols; aizsargi – Kārlis Čukste, Frenks Korado, Oskars Cibuļskis, Frenks Korado, Nerijus Ališausks, Kristaps Zīle, Rīss Skārlets; uzbrucēji – Lauris Dārziņš, Rudolfs Červenijs, Lukāšs Radils, Jere Karjalainens, Peters Tīvola, Sebastians Venstrems, Hanters Šinkaraks, Emīls Puarjē, Mārtiņš Karsums, Nikolajs Jeļisejevs, Aleksandrs Protapovičs, Gunārs Skvorcovs, Filips Buncis, Patriks Zabusovs.

Latvijas izlases kandidāti

vārtsargi: Artūrs Šilovs, Mareks Mitens; aizsargi: Ralfs Freibergs, Kristaps Sotnieks, Kristiāns Rubīns, Patriks Ozols, Kristofers Bindulis, Miks Tumānovs, Gustavs Ozoliņš , Artjoms Lapiks; uzbrucēji: Rihards Bukarts, Andris Džeriņš, Ronalds Ķēniņš, Haralds Egle, Oskars Batņa, Eduards Tralmaks, Emīls Ģēģeris, Jānis Švanenbergs, Mārtiņš Dzierkals, Edgars Kulda, Daniels Bērziņš, Jānis Vizbelis.