“Dinamo” piedalās KHL rekordā un izcīna uzvaru Vladivostokā

20/12/2017 13:28

Pateicoties kanādiešu uzbrucēja Brendona Makmilena diviem vārtiem noslēdzošajā trešdaļā, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien sava Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas tālākā izbraukuma otrajā spēlē ar 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) pārspēja Vladivostokas “Admiral”, kuras pieteikumā nebija latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa.

Bez Makmilena rīdzinieku rindās vārtus trešdien guva arī Miķelis Rēdlihs, kamēr “Admiral” rindās ar precīzu metienu atzīmējās Roberts Saboličs.

Šī spēle iesākās ļoti vētraini, jo jau 23.sekundē pēc Saboliča metiena ripa ar rikošeta palīdzību atrada ceļu Rīgas “Dinamo” vārtos. Tiesa, neizšķirta panākšanai rīdziniekiem bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, jo pretuzbrukumā lielisku Mika Indraša piespēli uz brīvo malu izmantoja Miķelis Rēdlihs, kurš ar vienu pieskārienu raidīja ripu vārtos.

Zīmīgi, ka divas ripas spēles pirmo 48 sekunžu laikā ir jauns KHL rekords. Iepriekšējais labākais šāda veida sasniegums bija kopš 2008./09. gada sezonas, kad Maskavas apgabala MVD un Čerepovecas “Severstaļ” duelī divas ripas tika iemestas pirmo 55 sekunžu laikā.

Pēc tik vētraina cīņas sākuma spēles temps turpinājumā gan pierima, bet nedaudz lielāka iniciatīva piederēja “Admiral” komandai. Piektajā minūtē noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, tomēr neko vērā ņemamu mājinieki izveidot nespēja. Savukārt 12.minūtē īsā laikā abas vienības nopelnīja pa divu minūšu sodam, bet rezultāts ne tobrīd, ne arī pirmā perioda turpinājumā nemainījās, komandām aizvadot vārtu gūšanas iespējām ne pārāk bagātu spēli.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē “Admiral” nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr vairākumu Rīgas klubs neizmantoja. Otrā perioda ievadā noraidījumu gan saņēma Gunārs Skvorcovs, turklāt tā laikā mājiniekiem radās lieliska iespēja no jauna izvirzīties vadībā – pēc Saboliča metiena ripu neizdodas nofiksēt rīdzinieku vārtsargam Mantam Ārmalim, kā rezultātā pēc abu komandu hokejistu cīņas nebija tālu, lai tā nonāktu vārtos. Tomēr Latvijas komandas hokejistiem izdevās likvidēt briesmas pie saviem vārtiem, ripu izmetot ārpus savas aizsardzības zonas.

Otrajā periodā laukumā bija vērojams aktīvs hokejs, kas gan neizcēlās ar vārtu gūšanas iespējām. Perioda turpinājumā komandas vēl nopelnīja pāris noraidījumus, turklāt “Admiral” hokejisti uz noraidīto soliņa devās divas reizes, taču Rīgas “Dinamo” par spīti metienu pārsvaram vārtus neguva. Līdz ar to rezultāts pēc otrās trešdaļas arī bija neizšķirts 1:1.

Noslēdzošā – trešā – trešdaļa sākās diezgan aktīvā hokejā, turklāt vienā no uzbrukumiem smailē atkal bija Saboličs, tomēr viņš Ārmali nepārspēja. Cīņas 48.minūtē pēc spēka paņēmiena pret Deniju Kristo rīdzinieku uzbrucējs Ņikita Jevpalovs un pretinieku hokejists Daniils Kurašovs nometa cimdus, tomēr kautiņā sitienus izdarīja tikai “Admiral” hokejists. Abi pēc tam nopelnīja pa noraidījumiem, bet 53.minūtē Rīgas “Dinamo” ieguva vēl vienu vairākumu.

Viena hokejista pārsvaru Latvijas komandai vēlreiz neizdevās realizēt, tomēr vārti tika gūti neilgi pēc vairākuma, jo pēc Karla Stolerija nesekmīga metienu ripu pretinieku būrī iemeta Makmilens. Zīmīgi, ka īsu brīdi pirms tam “Admiral” bija trāpījuši par Rīgas “Dinamo” vārtu stabu. Vien trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Vladivostokas vienība nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un šoreiz rīdzinieki vairākumu izmantoja, kad no zilās līnijas nesekmīgi meta Ansi Salmela, bet pēc tam ripa nonāca pie Ginta Meijas, kurš to piespēlēja savus otros vārtus guvušajam Makmilenam.

Noslēgumā “Admiral” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju

“Admiral” komandu pārstāvošais latvietis Bārtulis šajā mačā nepiedalījās, izlaižot otro spēli pēc kārtas.

Rīdzinieki šī gada pēdējā KHL izbraukuma pirmajā mačā pirmdien ar rezultātu 1:3 Šanhajā piekāpās aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Pekinas “Kuņluņ Red Star” komandai.

Komandas sastāvā izbraukumam kopumā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji. Mačā Šanhajā laukumā atgriezās iepriekš savainotie aizsargs Karls Stolerijs un uzbrucējs Denijs Kristo. Tikmēr traumu dēļ mājās palika aizsargs Uvis Balinskis un uzbrucējs Koltons Gilīss, bet Oskars Batņa un Georgs Golovkovs palīdzēja Latvijas klubu izlasei.

Rīgas “Dinamo” pirms izlašu spēlēm paredzētās pauzes, kas noslēdzās svētdien, aizvadīja labāko šīs sezonas sēriju, pēdējos četros mačos izcīnot trīs uzvaras, piedevām visas pamatlaikā.

Tikmēr “Admiral” pēdējās četrās spēlēs bija izcīnījusi trīs uzvaras, iepriekšējā duelī ar 4:2 pārspējot Rīgas “Dinamo” nākamo pretinieci Habarovskas “Amur”. Jau šajā mačā Vladivostokas komandas pieteikumā nebija “Admiral” aizsarga Bārtuļa, kurš šosezon 32 spēlēs atzīmējies ar piecām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -7.

“Admiral” komandai trešdienas mačā nevarēja palīdzēt uzbrucējs Dmitrijs Sajustovs, kurš par pārkāpumu iepriekšējā spēlē saņēmis viena mača diskvalifikāciju. Sajustovs šosezon 30 spēlēs izcēlies ar 12 vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, esot piektais rezultatīvākais spēlētājs vienībā.

Šī izbraukuma noslēgumā rīdzinieki ceturtdien spēkosies ar “Amur” komandu. Savukārt pēc šīs izbraukuma tūres Rīgas “Dinamo” piedalīsies prestižajā Špenglera kausā, kas pirms gadumijas norisinās Šveices pilsētā Davosā.

Nākamo mājas spēli rīdzinieki aizvadīs 4.janvārī, kad uzsāks septiņu mājas spēļu sēriju. Vienā no mačiem 20.janvārī rīdzinieki Latvijas galvaspilsētā zem klajas debess spēkosies ar Minskas “Dinamo” komandu.

Rīgas “Dinamo” ar 38 punktiem 43 mačos joprojām ir pēdējā, 13.vietā Rietumu konferencē, no tuvākajiem konkurentiem Bratislavas “Slovan” tagad atpaliekot vairs tikai divus punktus. Savukārt visā līgā rīdzinieki apsteidz vien Hantimansijskas “Jugra” komandu, kurai ir par pieciem punktiem mazāk.

Tikmēr “Admiral” ar 45 punktiem 42 mačos ir 12.vietā Austrumu konferencē.

Abas komandas KHL spēkojušās astoņas reizes, Rīgas komandai svinot piecas uzvaras. Zīmīgi, ka rīdzinieki uzvarējuši iepriekšējos divos mačos Vladivostokā.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.