“Dinamo” piedzīvo izgāšanos pret trīs maiņās spēlējušo Minskas vienību

20/12/2021 21:55
Jūliuss Hudačeks

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien mājas spēlē ar rezultātu 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) piekāpās Minskas “Dinamo”, piedzīvojot piekto zaudējumu pēc kārtas. Vienīgos vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Rūdolfs Červenijs, bet rezultatīvi piespēlēja Brendons Gormlijs un Metjū Lorito.

Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 1:4 (0:2; 0:1; 1:1)

Vārtsargi: Jūliuss Hudačeks – Aleksejs Kolosovs

Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi: 58:03 Rūdolfs Červenijs (Mets Lorito, Brendons Gormlijs, vair.)
Rīgas “Dinamo” noraidījumi:
 7:22 Lauris Dārziņš; 7:34 Gints Meija; 39:35 Kārlis Čukste; 42:07 Ralfs Freibergs; 52:32 Nikolajs Jeļisejevs

Minskas “Dinamo” vārtu guvumi: 8:24 Vladislavs Jerjomenko (Matiass Tedenbijs, Artjoms Demkovs, vair.); 17:21 Kirils Voroņins (Mario Kempe); 34:44 Romāns Gorbunovs; 40:57 Deniss Mosaljovs (Mario Kempe, Aleksejs Kolosovs, vair.)
Minskas “Dinamo” noraidījumi: 24:52 Ilja Usovs; 35:15 Antons Lindholms; 49:40 Artjoms Demkovs; 57:54 Ilja Šinkevičs

Spēles gaita

Spēles sākums aizkavējās, jo Minskas vienība laukumā vēlējās laist spēlētājus, kuri nebija iekļauti spēles pieteikumā. Īsi pēc tam laukumu atstāja attiecīgie spēlētāji un viesu komandai nācās spēlēt ar trīs maiņām. Pie noraidījuma spēles astotajā minūtē par klupināšanu tika Lauris Dārziņš. Īsi pēc mazākuma sākuma vēl vienu noraidījumu nopelnīja Gints Meija, atstājot rīdziniekus trijatā. Pēc 50 sekunžu ilgas spēles piecatā pret trijiem aizsargiem Minskas vienība guva vārtus, izvirzoties vadībā ar 1:0.

Lai arī Rīgas “Dinamo” pirmās trešdaļas turpinājumā vairākkārt devās uz pretinieku vārtiem, pēc neveiksmīgas rīdzinieku spēles aizsardzībā Kirils Voroņins, apspēlējot divus aizsargus ar individuālo meistarību, panāca jau 2:0. Otrajā trešdaļā pēc spēlētām gandrīz piecām minūtēm pie vairākuma tika rīdzinieki, taču vairākumu neizmantoja un ripu vārtos neraidīja.

Abas komandas vairākkārt spēja izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, taču Rīgas “Dinamo” vārtos ripas pārliecinoši tvēra Jūliuss Hudāčeks, bet Minskas “Dinamo” vārtos nepārspēts joprojām bija Aleksejs Kolosovs. Tuvojoties otrās trešdaļas noslēgumam rīdzinieki ilgi uzkavējās Minskas komandas aizsardzības zonā un sagādāja Kolosovam daudz darba, taču pēc pārtvertas ripas ātrām pretuzbrukumā devās Romāns Gurbonovs un pārspēja Hudāčeku (3:0). Spēles 36.minūtē otro reizi spēlēt vairākumā izpelnījās mājinieki, taču atkal neizdevās izmantot iespēju, lai gūtu vārtus. 24 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Kārlis Čukste.

Noslēdzošo trešdaļu Minskas vienība vēl sāka vairākumā, ko pēc 57 spēlētām sekundēm izmantoja Deniss Mosaļovs, panākot viesu vienības labā 4:0. Vien minūti un desmit sekundes pēc ielaistiem vārtiem uz noraidīto spēlētāju soliņu par klupināšanu devās Ralfs Freibergs, bet šoreiz Minskas vienība neizmantoja vairākumu. Divu minūšu noraidījumu par klupināšanu nopelnīja viesu komanda, kuru kārtējo reizi neizmantoja Rīgas vienība, kam sekoja Nikolaja Jeļisejeva noraidījums. Pēdējās divās spēles minūtēs vēl vienu reizi pie vairākuma tika mājinieki un beidzot izdevās gūt vārtus, no vārtu priekšas ripu vārtos raidot Rūdolfam Červenijam.

Turnīra situācija

Kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 30 punktiem 39 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 22.decembrī, izbraukumā tiekoties ar Podoļskas “Vityaz”, kam sekos divas mājas spēles. Pirms šīs spēlēs abas komandas šosezon vēl nebija tikušās, taču kopā KHL ietvaros ir spēlējušas savā starpā 50 reizes, no kurām 23 mačos uzvaru svinēja rīdzinieki.

Vladimiram Krikunovam galvenā trenera amatā asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā