“Dinamo” piedzīvo zaudējumu arī sezonas otrajā spēlē (+VIDEO)

24/08/2017 17:55

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” leģendārā Sanda Ozoliņa vadībā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) desmitās sezonas otrajā spēlē viesos ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) viesos piekāpās Novosibirskas “Sibirj”, tādējādi sezonu turpinot bez uzvarām.

Rīdziniekiem vienīgos vārtus guva amerikāņu uzbrucējs Denijs Kristo. Savukārt pretiniekiem izcēlās Igors Levickis un Aleksanders Bergstrems, kurš pamatlaika priekšpēdējā minūtē guva uzvaras vārtus.

Mača pirmās desmit minūtes noritēja bez būtiskiem pavērsieniem, lielāko daļu no tām komandām spēlējot bez pauzēm. Perioda vidū rīdzinieki norībināja mājinieku vārtu stabiņu, taču ripa neatrada savu ceļu vārtos. Trešdaļas turpinājumā “Dinamo” ieguva tiesības divas reizes spēlēt vairākumā, taču neviena no iespējām netika izmantota.

Trešdaļas beigās Rīgas hokejistiem izdevās savērpt bīstamus uzbrukumus pie “Sibirj” vārtiem, bet momenti netika izmantoti un rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija neizšķirts 0:0. Otrā perioda sākumā Koltons Gilīss un Nikolajs Jeļisejevs īsā laika posmā nopelnīja divus noraidījumus, kā dēļ mājiniekiem bija iespēja teju divas minūtes spēlēt trijatā pret pieciem. Pusminūti pirms lielā vairākuma beigām “Sibirj” atklāja cīņas rezultātu, precīzi no vārtu priekšas metot Igoram Levickim. Pēc mača rezultāta atklāšanas mājinieki pārņēma iniciatīvu, taču dubultot savu pārsvaru neizdevās.

Perioda vidū Rīgas klubs nopelnīja vairākumu un saimniekoja pretinieku aizsardzības zonā, bet realizēt viena hokejista pārspēku neizdevās. Tomēr divarpus minūtes pirms trešdaļas beigām vienus vārtus izdevās atgūt, Kristo uzmetot pretinieku vārtu virzienā, “Sibirj” vārtsargs Aleksandrs Salāks izlaida ripu caur kājsargiem, Latvijas komandai panākot izlīdzinājumu.

Trešā perioda pirmajās minūtēs daudz bīstamāk uzbruka “Sibirj”, bet savos uzdevumu augstumos bija rīdzinieku vārtsargs Džastins Pīterss. Tuvojoties trešdaļas vidum, viesi atguva iniciatīvu un ieguva vairākumu, kas gan palika nerealizēts. Turpretī četras minūtes pirms pamatlaika beigām mazākumu rīdziniekiem atnesa Guntis Galviņš. Lai gan to “Dinamo” izturēja, tomēr “Sibirj” turpināja vairākumā iesākto ofensīvu, kas noslēdzās ar zviedra Aleksandera Bergstrema precīzu metienu pamatlaika priekšpēdējā minūtē. Pamatlaika beigās Ozoliņš Pītersu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nenesa augļus, “Dinamo” piekāpjoties ar 1:2.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā mačā rīdzinieki, trešajā trešdaļā nepilnu divu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus, izbraukumā ar 1:3 piekāpās Omskas “Avangard”. Metoties ceļā ripai, Miķelis Rēdlihs šajā spēlē lauza žokli, kā rezultātā izbraukuma sērija viņam beigusies.

Tikmēr “Sibirj” sezonas pirmajā mačā savā laukumā ar 3:1 pārspēja Maskavas “Spartak”.

Turpinājumā tiks aizvadīti vēl divi izbraukuma mači – sestdien rīdzinieki duelēsies ar Astanas “Baris”, bet pirmdien krustos nūjas ar Hantimansijskas “Jugra”. Pēc tam būs piecu mājas spēļu sērija, kas sāksies 31.augustā ar maču pret Maskavas “Spartak”.

“Dinamo” un “Sibirj” komandas KHL spēkojušās 20 reizes, Latvijas klubam svinot septiņas uzvaras. Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvarēja “Sibirj”.

Rīgas “Dinamo” rīcībā šajā izbraukumā ir vārtsargi Jānis Kalniņš un Džastins Pīterss; aizsargi Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Gunti Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Karls Stolerijs, Kristaps Zīle un Viljams Rens; uzbrucēji Oskars Batņa, Māris Bičevskis, Terijs Galjardi, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Lukass Lesio, Roberts Lipsbergs, Brendons Makmilens, Gints Meija un Gunārs Skvorcovs.

Izbraukumā līdzi nav devušies uzbrucēji Edgars Kulda un Frenks Razgals, kuri pārstāvēs Latvijas izlasi Baltijas kausa turnīrā Igaunijā, bet smaga pleca savainojuma trenēties joprojām nevar uzbrucējs Georgs Golovkovs. Savukārt jaunie hokejisti vārtsargs Antons Naumovs, aizsargs Renārs Kārkls un uzbrucējs Juliāns Misjus kopā ar “Rīga” komandu Jekaterinburgā piedalās Pasaules kausa turnīrā jauniešu vienībām.

“Dinamo” starpsezonā piedzīvojusi pārmaiņas treneru kolektīvā, Normundu Sējēju amatā nomainot Sandim Ozoliņam, kuram šī ir pirmā pieredze galvenā trenera postenī. Viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs un Rodrigo Laviņš, bet ģenerālmenedžera pienākumus pilda Ģirts Ankipāns.

Starpsezonā vienībai pievienojās kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss, kurš aizvadījis 83 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un cīnās par vietu Kanādas izlases sastāvā startam 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tāpat Kanādas izlases sastāvā augusta sākumā notikušajā turnīrā Sočos piedalījās arī “Dinamo” šīs sezonas hokejisti aizsargs Karls Stolerijs un uzbrucējs Brendons Makmilens, kuri arī spēlējuši planētas spēcīgākajā līgā. Tāpat no hokeja dzimtenes Kanādas “Dinamo” rindas papildinājis uzbrucējs Lukass Lesio.

No starpsezonas jaunieguvumiem visvairāk spēļu NHL aizvadījis Kalgari dzimušais uzbrucējs Terijs Galjardi, kuram ir ASV un Kanādas dubultpilsonība. ASV izlasē spēlējušais Galjardi laukumā bijis 321 NHL mačā, bet amerikāņu aizsargam Viljamam Renam un uzbrucējam Denijam Kristo nav pasaules labākās līgas spēļu pieredzes.

Tāpat “Dinamo” rindas papildinājis lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks, kurš sešas sezonas spēlējis “Liepājas Metalurga” komandā un šajā laikā iemācījies tekoši runāt latviešu valodā. Ališausks kļuvis par otro lietuviešu hokejistu KHL, jo 2008./2009.gada sezonā Sanktpēterburgas SKA rindās spēlēja Darjus Kasparaitis.

No pērnās sezonas pamatsastāva vietu komandā saglabājuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Kristaps Zīle un Uvis Balinskis, kā arī uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Miķelis Rēdlihs, Frenks Razgals, Nikolajs Jeļisejevs, Miks Indrašis, Gints Meija, Edgars Kulda, Māris Bičevskis, Roberts Lipsbergs, Georgs Golovkovs un kanādietis Koltons Gilīss. Tāpat komandā vietu saglabājis nomināli trešais vārtsargs Antons Naumovs.

Pēc piecu gadu prombūtnes Ziemeļamerikā Latvijā atgriezies uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kā arī komandas rindas papildinājis vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Oskars Batņa. “Dinamo” pievienojušies arī jaunie hokejisti aizsargs Renārs Kārkls, kā arī uzbrucēji Emīls Ģēģeris un Juliāns Misjus.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Rīgas “Dinamo” rindās vairs nav ilggadējais vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, aizsargi Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs, Patriks Malens, Ēriks Ševčenko un uzbrucēji Tims Sestito, Džastins Šags, Filips Toluzakovs, Pjotrs Sčastļivijs un Kaspars Saulietis.

Gatavojoties jaunajai sezonai, “Dinamo” aizvadīja trīs pārbaudes spēļu turnīrus. Vispirms Latvijas vienība sacensībās Minskā piedzīvoja trīs zaudējumus trijās spēlēs, bet pēc tam aizvadīja turnīru Vācijas pilsētā Kaselē, uzvarot KHL vienību Bratislavas “Slovan” no Slovākijas un Vācijas otrās līgas vienību Kaseles “Huskies”, bet piekāpjoties Maskavas apgabala “Vitjaz”. Savukārt tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss rīdzinieki vispirms pārspēja Minskas “Dinamo” un Kazaņas “Ak Bars” vienības, bet pēc tam divas reizes atzina Jaroslavļas “Lokomotiv” pārākumu.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Rietumu konferencē spēlē 13 komandas, bet Austrumu konferencē – 14 vienības. Rīgas “Dinamo” spēlē Bobrova divīzijā, kur iekļautas arī Minskas “Dinamo”, Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Bratislavas “Slovan” un Maskavas “Spartak” komandas.

Latvijas klubs, līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, pa četrām reizēm tiksies ar “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, bet ar pārējiem klubiem spēlēm pa divām reizēm, reizi mājās un viesos.

Pa 56 spēlēm regulārajā čempionātā KHL klubi aizvadīja arī pirmajās divās – 2008./2009. un 2009./2010.gada – KHL sezonās, bet pēc tam divas sezonas spēlēja pa 54 mačiem, bet īsākais bija 2012./2013.gada regulārais čempionāts, kad katra komanda izspēlēja pa 52 cīņām. Savukārt iepriekšējās trīs sezonās komandas aizvadīja pa 60 mačiem katra.

Šī gada kalendārs saīsināts, jo no 29.janvāra līdz 25.februārim turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka pēc pārtraukuma Rīgas “Dinamo” atliks aizvadīt vien divas spēles, viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā mājās pret Helsinku “Jokerit”, noslēdzot regulāro sezonu.

KHL regulārajā čempionātā bez Olimpiādei paredzētās pauzes būs arī divi pārtraukumi, kas atvēlēti izlašu vajadzībām. Tāpat kalendārā janvāra vidū būs neilgs pārtraukums saistībā ar KHL Zvaigžņu spēli.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra