“Dinamo” samet piecus vārtus un otro dienu pēc kārtas apspēlē Lietuvas komandu

05/02/2023 16:19
Rīgas Dinamo

Rīgas komandas “Dinamo” un “Prizma” svētdien “Optibet” Hokeja līgā (OHL) uzvarēja Lietuvas vienības. “Dinamo” viesos ar rezultātu 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) uzvarēja Kauņas “City”.

Uz Jura Ziemiņa 14.minūtē gūtajiem vārtiem ātri atbildēja Jauņus Jasinevičs, bet otrajā periodā vispirms Kirils Tambijevs panāca 2:1 un turpinājumā Renārs Cipruss guva vēl divus vārtus. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Ernests Šteinbergs panāca 5:1, bet Pauļus Gribausks ātri vienus vārtus atguva. Pa trīs rezultatīvām piespēlēm “Dinamo” komandā bija Iļjam Grekovam un Kristiānam Zeltam.

Savukārt “Prizma” mājās ar 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Elektrēnu “Energija” hokejistus.

Pirmā perioda vidū viesus vadībā izvirzīja Nazars Ružņikovs, bet trešdaļas beigās Kristaps Liepa panāca 1:1. Otrā perioda otrajā minūtē Krists Apsītis ieguva mājiniekiem vadību, taču līdz trešdaļas vidum “Energija” atgriezās priekšā, precīzi metot Ružņikovam un Karolim Krasiļņikovam. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Haralds Štrombergs izlīdzināja rezultātu bet papildlaika trešajā minūtē 4:3 “Prizmai” panāca vēl nesen “Dinamo” rindās spēlējušais Edijs Brahmanis.

Tabulas galvgalī ar 54 punktiem 28 mačos atrodas “Mogo”/LSPA komanda, 47 punkti 29 cīņās ir “Zemgale”/LLU komandai, bet 39 punkti 28 cīņās – Rīgas “Dinamo”. 34 punkti 29 cīņās ir “Prizmai”, 29 mačos 28 punktus guvusi Hokeja skola “Rīga”, 23 punkti 29 mačos ir Kauņas “City”. Elektrēnu “Energija” ar 22 punktiem 29 spēlēs ir septītā, tālāk ar 21 punktu 27 mačos ir Viļņas “Hockey Punks, bet divi punkti 29 spēlēs ir “Daugavpils Ledus Sporta Skola”/”Dinaburga” hokejistiem.

Šosezon līgā spēlē deviņas komandas – sešas no Latvijas un trīs no Lietuvas. 2021./2022.gada sezonā savu pirmo Latvijas čempionu titulu izcīnīja Jelgavas “Zemgale”/LLU, sērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni “Olimp”/”Venta 2002”.