“Dinamo” “sarauj gabalos” “Davosu”, trešo reizi izcīnot “LDz” kausu

26/08/2018 19:14

“Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņā trešo reizi turnīra pastāvēšanas vēsturē triumfējusi tā mājiniece Rīgas “Dinamo” komanda, kas pēdējā mačā izcīnīja vajadzīgos trīs punktus, ar rezultātu 6:1 sagraujot Šveices klubu “Davos”. Ar trim vārtu guvumiem izcēlās kanādietis Kevins Klārks.

Rīdziniekiem šajā mačā uzvarai visā turnīrā derēja tikai un vienīgi uzvara pamatlaikā. To Latvijas komanda veiksmīgi centās izcīnīt jau no spēles pirmajām sekundēm, kurās rupju kļūdu pieļāva davosiešu aizsargi, dodot iespēju Kevinam Klārkam panākt 1:0 mājinieku labā.

Pirmā perioda gaitā “Dinamo” ieguva pilnīgu dominanci, “Davosas” zonā vairākkārt savērpjot īstu vētru. Milzīgais teritoriālais pārsvars laukumā realizējās arī uz rezultāta tablo, perioda otrajā pusē vēl divas reizes kapitulējot lieliski spēlējošajam viesu vārtsargam Žilam Senam – vairākumā otrreiz precīzs bija Klārks (2:0), kamēr vienādos sastāvos 3:0 panāca Mārtiņš Dzierkals.

Līdzīga aina laukumā bija vērojama arī otrajās 20 minūtēs, kurās dinamieši “Davosas” komandu turpināja vazāt pa visu laukumu, Andrim Džeriņam panākot 4:0, kamēr Vitālijam Pavlovam nodrošinot Rīgas komandai jau +5 (5:0). Rīdzinieku vārtos esošajam Kristeram Gudļevskim spēles pirmajās 40 minūtēs vajadzēja uztraukties tikai par garlaicību…

Otrās trešdaļas pēdējā minūtē Kevins Klārks nokārtoja sev “hat-trick”, sekmīgi pielabojot Andra Džeriņa raidījumu – 6:0!

Lai gan rīdzinieki neatslābinājās un turpināja uzbrukt, tomēr pēdējās 20 minūtēs Žils Sens “Davosas” vārtos palika nepārspēts, kamēr Šeins Prinss viesu labā guva goda vārtus, uzstādot arī mača gala rezultātu – 1:6.

Līdz ar to Rīgas “Dinamo” triumfēja pašu rīkotajā pārbaudes turnīrā, aiz sevis atstājot Gagarina kausa čempioni Kazaņas “Ak Bars” un Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Par turnīra vērtīgāko hokejistu kļuva Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Lauris Dārziņš.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss 2018

V. Komanda S U UP ZP Z VA P
1. Rīgas Dinamo 4 2 1 1 0 11:5 9
2. Kazaņas Ak Bars 4 1 2 1 0 12:9 8
3. Jaroslavļas Lokomotiv 4 1 2 1 0 13:11 8
4. HC Davos 4 1 0 0 3 12:20 3
5. Minskas Dinamo 4 0 0 2 2 9:13 2