“Dinamo” sezonas tālāko izbraukumu sāk ar zaudējumu Šanhajā

18/12/2017 16:08
Rīgas

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien, sākot savu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas tālāko izbraukumu, ar 1:3 (0:2, 0:0, 0:1) zaudēja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienībai.

Latvijas kluba labā vārtus guva komandas kapteinis Miks Indrašis, kuram tas bija 19.precīzais metiens sezonā, taču ar to bija par maz, jo Ķīnas klubs jau pirmajā trešdaļā bija ieguvis divu vārtu pārsvaru.

Rīdzinieki tikai pēdējā periodā spējā pretiniekiem sagādāt nopietnas problēmas, bet ar to nepietika, lai tiktu pie trešās uzvaras pēc kārtas, kamēr “Kuņluņ Red Star” pārtrauca divu zaudējumu sēriju.

Šanhajā notikušajā mačā “Kuņluņ Red Star” rezultātu atklāja sestajā minūtē, kad ātrā uzbrukumā Lukasa Lokharta piespēli vārtu guvumā pārvērta amerikānis Niks Šauss. Zīmīgi, ka viņam šī bija pirmā spēle Pekinas kluba rindās, jo sezonu Šauss sāka Magņitogorskas “Metallurg” rindās, bet pagājušajā nedēļā pārcēlās uz Ķīnas klubu.

Pārsvaru mājinieki dubultoja piecas minūtes vēlāk, kad identiskā situācijā kā pirmajos vārtos, pēc piespēles no kreisās malas, šoreiz ripu pēc rikošeta savos vārtos ievirzīja Lauris Dārziņš, bet vārtu guvums tika ieskaitīts Korijam Keinam. Šajā vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli izcēlās aizsargs Lukass Lesio, kurš sezonu sāka Rīgas “Dinamo” rindās, bet oktobrī tika atbrīvots no Latvijas kluba.

Pēc otrās ielaistās ripas “Dinamo” veica vārtsargu maiņu, Jāņa Kalniņa vietā laukumā sūtot Mantu Armali. Perioda beigās arī rīdziniekiem bija iespēja atklāt rezultātu, taču Indraša metiens nesasniedza mērķi.

Otrā perioda sākumā “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kad noteikumi tika pārkāpti pret Dārziņu. Viesi kontrolēja ripu, taču vārtus gūt nespēja, lai arī laba iespēja bija tieši Dārziņam. Tomēr turpinājumā atkal aktīvāki un bīstamāki bija mājinieki, taču Armalis vārtos bija drošs, kamēr “Dinamo” spēlētājiem labāko iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Gunārs Skvorcovs.

Izredzes uz izglābšanos rīdzinieki ieguva 45.minūtē, kad pēc Dārziņa piespēles no aizvārtes precīzs bija Indrašis, izdarot netveramu šķēlienu no iemetiena apļa. Tomēr jau divas minūtes vēlāk viesi atkal iekrita aizsardzībā, kad teicams plaukstas metiens izdevās Lokhartam, kurš raidīja ripu virs Armaļa pleca.

Atlikušajā laikā rīdzinieki centās glābt situāciju, daudz uzbruka, bet vēlamo nepanāca, lai arī beigās nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Artūrs Kulda šajā mačā laukumā bija 21 minūti un trīs sekundes, reizi metot pa vārtiem un bloķējot divus metienus.

Lai arī Ķīnas komandas nosaukumā ir valsts galvaspilsētas vārds, šosezon “Kuņluņ Red Star” lielāko daļu savas mājas spēļu aizvada Šanhajā.

Rīdzinieki šī gada pēdējā un sezonas tālākajā KHL izbraukumā devās jau sestdien, līdzi ņemot arī iepriekš savainotos aizsargu Karlu Stoleriju un uzbrucēju Deniju Kristo. Komandas sastāvā izbraukumam kopumā iekļauti trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji. Savukārt savainojumu dēļ mājās palika aizsargs Uvis Balinskis un uzbrucējs Koltons Gilīss, bet Oskars Batņa un Georgs Golovkovs dosies palīgā Latvijas klubu izlasei.

Rīgas “Dinamo” pirms izlašu spēlēm paredzētās pauzes, kas noslēdzās svētdien, aizvadīja labāko šīs sezonas sēriju, pēdējos četros mačos izcīnot trīs uzvaras, piedevām visas pamatlaikā.

Tikmēr “Kuņluņ Red Star” sezonu sāka daudzsološi, bet nu jau labu laiku ir pamatīgā bedrē, jo kopš 4.oktobra Ķīnas vienība ir izcīnījusi tikai četras uzvaras, tajā pat laikā piedzīvojot 19 zaudējumus. Pirms spēles ar Rīgas “Dinamo” Ķīnas klubam bija divas neveiksmes.

Novembra beigās “Kuņluņ Red Star” piedzīvoja būtiskas izmaiņas vadībā, jo par kluba prezidentu tika iecelts latvietis Raitis Pilsētnieks, bet leģendārais kanādietis Maiks Kīnens tika atbrīvots no vienības ģenerālmenedžera un galvenā trenera pienākumiem, bet viņa vietu pagaidām ieņēmis tautietis Bobijs Kārpenters. Pilsētnieks iepriekš līdzdarbojās komandas veidošanā un šogad līdz šim bija kluba ģenerāldirektors.

Ķīnas klubs KHL spēlē otro sezonu, savā debijas reizē tiekot arī Gagarina kausa izcīņā, kur apstājās pirmajā kārtā.