“Dinamo” sīvā cīņā kapitulē CSKA priekšā

05/12/2017 21:58
Rīgas

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savu skatītāju priekšā ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) zaudēja Maskavas CSKA komandai.

CSKA izcīnīja devīto uzvaru pēc kārtas, turklāt pēdējie trīs mači noslēgti “sausā”.

Viesiem uzvaru atnesa kanādiešu aizsarga Meta Robinsona trešās trešdaļas sākumā gūtie vārti. Robinsons karjeras laikā pārstāvējis arī Rīgas komandu.

“Dinamo” vienībai šajā mačā savainojuma dēļ nevar palīdzēt uzbrucējs Lauris Dārziņš, kurš novembrī pēc traumas izdziedēšanas atgriezās laukumā, septiņās spēlēs atzīmēdamies ar četriem gūtiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

“Dinamo” hokejisti jau spēles pirmajā minūtē nopelnīja vairākumu, kurā mājiniekiem vienā epizodē izdevās savērpt pamatīgu virpuli CSKA vārtu priekšā. Perioda turpmākajā gaitā abas komandas ar bīstamiem uzbrukumiem neizcēlās, tādējādi vārtsargiem Jānim Kalniņam un Lāšam Jūhansonam nebija daudz darba.

Nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas beigām Robertam Lipsbergam bija laba iespēja atklāta mača rezultātu, bet viņš neizmantoja situāciju, kurā palika nepieskatīts tieši pretī viesu vārtiem. Pēc šī momenta spēle kļuva aktīvāka, taču nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās.

Otrā perioda sākumā “Dinamo” zaudēja kanādiešu aizsargu Karlu Stoleriju, kurš savainojuma dēļ nevarēja turpināt maču. Tikmēr viesi uzbruka krietni aktīvāk un izdarīja lielāku spiedienu nekā pirmajā trešdaļā, taču rezultātu tas nedeva.

Arī perioda turpinājumā spēles ritējums bija ātrs, taču izpalika bīstami momenti, līdz ar to arī pēc otrā perioda rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Trešā trešdaļa laukuma saimniekiem iesākās neveiksmīgi, jo pēc nospēlētām divarpus minūtēm Robinsons ar metienu no zilās līnijas atklāja cīņas rezultātu, kanādiešu aizsargam realizējot vairākumu, kuru CSKA nopelnīja pēc Gunāra Skvorcova noraidījuma.

Tāpat arī perioda vidū “Dinamo” divas reizes pēc kārtas bija spiesta spēlēt mazākumā, taču abas reizes izturēja pretinieku spiedienu. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Mikam Indrašim no vārtu priekšas bija iespējas panākt neizšķirtu, tomēr CSKA nosargāja savu cietoksni neieņemtu. Turpinājumā noraidīts tika arī Brendons Makmilans, arī šo mazākumu rīdziniekiem izturot.

Pamatlaika pēdējā minūtē Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukumu, mājiniekiem veicot izmisīgus metienus pa CSKA vārtiem. Tiesa, Jūhansons tā arī netika pārspēts, CSKA uzvarot ar 1:0.

Rīdzinieki svētdien savās mājās ar 5:1 pārliecinoši uzvarēja Bratislavas “Slovan” komandu, šosezon svinot vien pirmo panākumu pamatlaikā savu skatītāju priekšā. Uzvara Latvijas klubam ļāva arī atstāt pēdējo vietu KHL kopvērtējumā, lai arī Rietumu konferencē rīdzinieki joprojām ir pārliecinoši pēdējie.

Tikmēr CSKA “rietumos” ir otrajā vietā. Maskavieši svētdien viesos ar rezultātu 2:0 uzvarēja Čerepovecas “Severstaļ” komandu, bet vēl spēli iepriekš ar 4:0 mājās pārspēja arī Habarovskas “Amur” vienību, līdz ar to CSKA Rīga ierodas ar garu “sauso” sēriju. Tāpat CSKA komandai ir deviņu uzvaru sērija, bet pēdējos 14 mačos tā guvusi 13 panākumus.