“Dinamo” treneris Lūsiņš: Mums ir visi priešnosacījumi, lai varētu cīnīties par iekļūšanu “play-off”

23/07/2021 17:53

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Rīgas “Dinamo” ir visi priekšnosacījumi, lai tā iekļūtu nākamās sezonas Gagarina kausa izcīņā, uzskata vienības vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš.

“Pašlaik ir tā, ka ārzemnieki vairāk ir ar ārzemniekiem, kas ir pašsaprotami, bet mēs latvieši pazīstam viens otru no bērna kājas,” sarunā ar “Dinamo” preses dienestu sacīja Lūsiņš. “Līdz ar to vislielākais izaicinājums ir sadraudzēties un pašreiz šķelšanos vai mazas grupiņas neredzam. Treniņu process ir veidots tā, lai viņus miksētu un šķaidītu un lai palīdzētu sadraudzēties.”

Par “Dinamo” vārtu drošību nākamsezon rūpēsies 27 gadus vecais čehs Matejs Mačovskis, 29 gadus vecais zviedrs Juhans Matsons un 20 gadus vecais pašmāju ripu ķērājs Ēriks Vītols.

“Tiklīdz uzzināju, kādi būs vārtsargi, izdarīju mājasdarbu,” sacīja Lūsiņš. “Apskatījos katram vārtsargam pa piecām spēlēm, izgriezu viņu momentus un izdarīju pierakstus, kurus paturēju galvā. Es nevaru vārtsargu novērtēt pēc video, jo man viņš jāredz dzīvē. Šobrīd ar vārtsargiem esam iepazīšanās procesā, arī spēlētājiem esmu pateicis, ka pagaidām neizdarīšu pāragrus secinājumus, ko viņi var un ko nē, jo sākumā vajag pašam saprast, kādas ir spēlētāju spējas, trumpji un vājās vietas. Labu mājasdarbu izdarījuši arī cilvēki, kas veidoja sastāvu, jo visiem vārtsargiem ir liels augums, un mums abi vārtsargi ir augumā gari. Liela priekšrocība ir tā, ka abi tic, ka viņu karjera iet uz augšu. Šie puiši ir azarta pārņemti.”

“Uzskatu, ka Rīgas “Dinamo” ir visi priešnosacījumi, lai varētu cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Ticu, ka mums ir gana daudz argumenti un pieredze no latviešu puikām,” sacīja Lūsiņš, kurš uzsvēra veterānu nozīmi komandā un to, ka leģionāriem jau no pirmajiem mačiem būs jādod vērā ņemams pienesums. “Ja no šiem aspektiem vismaz pusotrs spēlēs, tad mačus būs vieglāk uzvarēt. Ticu, ka mums visās līnijās ir gana labs sastāvs.”

“Dinamo” galvenais treneris nākamsezon būs krievu speciālists Zubovs, bet viņam asistēs Valērijs Kuļibaba, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Komandas ģenerālmenedžera amatu savukārt ieņem Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” sastāvs, gatavojoties 2021./2022.gada sezonai: vārtsargi – Matejs Mahovskis, Juhans Matsons, Ēriks Vītols, kā arī “Rīga” vārtsargs Rūdolfs Lazdiņš; aizsargi – Nerijus Ališausks, Oskars Cibuļskis, Frenks Korado, Kārlis Čukste, Ralfs Freibergs, Roberts Mamčics, Rīss Skārlets, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, ar pārbaudes laika līgumu Artūrs Brikmanis, kā arī “Rīga” aizsargi Ņikita Mateiko, Ernests Ošenieks un Miks Tumānovs;  uzbrucēji – Daniels Bērziņš, Rudolfs Červenijs, Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Jere Karjalainens, Mārtiņš Karsums, Gints Meija, Emīls Puarjē, Aleksandrs Protapovičs, Lukāšs Radils, Hanters Šinkaraks, Gunārs Skvorcovs, Peters Tīvola, Sebastians Venstrems, Jānis Švanenbergs, ar pārbaudes laika līgumiem Filips Buncis, Edgars Kulda un Mikus Mintautišķis, kā arī “Rīga” uzbrucējs Patriks Zabusovs.

Komentāri - 1

  • Egils
    26/07/2021 16:09

    Kur tad Kovaļčuks?

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….