“Dinamo” vadība: Nav viegli atrast treneri un ĢM, kurš darbu izdarītu labāk nekā Ankipāns

Jānis Stepītis, Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Rīgas "Dinamo" preses sekretārs Jānis Stepītis un komandas kādreizējais galvenais treneris/ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns | Foto: Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas () komandas Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs izteicies, ka šobrīd ir visai grūti atrast labāku kandidātu par Ģirtu Ankipānu galvenā trenera un ģenerālmenedžera amatiem.

Kā zināms, Ankipāns ieņem abus šos amatus Rīgas klubā. Viņa vadībā šosezon “Dinamo” demonstrē katastrofālu sniegumu un aizvada vienu no sliktākajām sezonām kluba pastāvēšanas vēsturē.

Komandas treneris šosezon pat pēc zaudējumiem nav kautrējies atzinīgi vērtēt rīdzinieku sniegumu, nereti izceļot “cīņassparu” un “pašatdevi”. Līdzjutēji dažādās sociālo tīklu platformās pasmējušies par šādu komandas psiholoģiju, kad hokejisti publiskajā telpā no treneriem reti saņem kritiku, kaut gan klubs nemitīgi zaudē.

“Gaidām nākamo sezonu,” medijam IZ sacīja Savickis. “Vēlos mazliet nogaidīt, lai veiktu izmaiņas, turklāt man nav lielu pretenziju pret hokejistiem. Visi cenšas un pilnībā atdodas spēlei. Cita lieta savukārt ir hokeja prasmes, tomēr centīsimies adekvāti pabeigt sezonu.”

Jautāts par Ankipāna potenciālo atlaišanu, Savickis atklāja, ka jau ilgi par šo tēmu ir diskusijas. “Tas noticis gan līdzjutēju starpā, gan kluba vadības vidū. Esam nonākuši pie secinājuma, ka situācija hokejā ir mazliet mainījusies. Nav tā kā agrāk, kad informācijas apjoms bija limitēts, tagad tā ir pieejama un treneri zina hokejistus. Jāsaprot, vai ģenerālmenedžerim un galvenajam trenerim būtu jābūt diviem dažādiem cilvēkiem, taču šobrīd mēs vēl neesam nonākuši pie konkrēta viedokļa, vai Ankipāna vietā kādā no šiem amatiem būtu jāmeklē aizstājējs.”

“Šobrīd nav viegli atrast ģenerālmenedžeri vai galveno treneri, kas darbu paveiktu labāk nekā Ankipāns,” izteicās Savickis, kurš uzskata, ka drošāk ir tad, ja viens cilvēks var būt gan ĢM, gan treneris. “Tādā gadījumā viņiem būtu jāstrādā kā komandai. Nedomāju, ka šī ir svarīgākā un steidzamākā problēma šobrīd.”

Savickis pēdējā laikā ir uzsvēris, ka “Dinamo” nevar atļauties meistarīgākus spēlētājus. Funkcionārs ar saviem izteicieniem, visticamāk, uzskata, ka ar pašreizējiem spēlētāju resursiem arī citiem treneriem neveiktos labāk.

Savickis arī uzskata, ka klubu budžetu atšķirībām starp klubiem vajadzētu izlīdzināties. “Strādājam, lai iegūtu lielāku budžetu un atšķirībai starp bagātajiem un nabadzīgajiem klubiem būtu jāsamazinās.”

Rīgā 2020./21. gada sezonā notiks KHL Zvaigžņu spēle. “Darīsim visu, lai dalībniekiem un skatītājiem būtu interesanti. Turklāt šis pasākums palīdzēs vēl vairāk attīstīties hokejam Latvijā. Mūsu valstī hokejs ir viens no svarīgākajiem sporta veidiem, tādēļ darīsim visu, lai Rīga būtu viena no KHL galvaspilsētām.”

Savickis arī ir pārliecināts, ka “Dinamo” izdosies atrisināt naudas problēmas, jo KHL Zvaigžņu spēle esot visai dārgs pasākums.

1
Tavs viedoklis

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Inārs Recent comment authors
  Subscribe  
jaunākie vecākie vērtētākais
Paziņot par
Inārs
Viesis
Inārs

par mazo budžetu nevarot nopirkt meistarīgus spēlētājus,vai kāds var paskaidrot kam vajadzīga tā treneru drūzma? Iznāk,ka laika gaitā nevienam neko nav iespējams iemācīt.