“Dinamo” vārtsargs Tretjaks: Rīgā nejūtos kā leģionārs

Maksims Tretjaks, sportazinas.com
Maksims Tretjaks | Foto: Rīgas "Dinamo"/R.Volonts

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” vārtsargs atklājis, ka Latvijas komandā nejūtas kā leģionārs, bet komandas labais kolektīvs bijis viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ vārtsargs nolēmis atgriezties Rīgā.

“Sajūtas ir pacilājošas,” atgriešanos Rīgas komandā KHL mājaslapā komentēja 22 gadus vecais vārtsargs. “”Dinamo” – lieliska komanda ar ļoti labi kolektīvu un treneru štābu. Esmu ļoti priecīgs, ka esmu atgriezies. Noskaņojos, lai palīdzētu klubam.”

“Rīga nejūtos kā leģionārs. Šeit gandrīz visi runā krieviski, tādēļ nav nekāda diskomforta vai valodas barjeru. Mums ir ļoti saliedēts un draudzīgs kolektīvs, tādēļ arī vasarā bija vēlme atgriezties Rīgā. Tagad viss atkarīgs no manis un mazliet arī no veiksmes,” turpināja Tretjaks.

“Runāt latviski nemāku, bet dažus vārdus no konteksta varu saprast. Rīga ir superīga pilsēta – lieliska arēna un līdzjutēji. Gandrīz katra spēle ir izpārdota, lieiska pilsēta, jūra ir tuvu.”

Jautāts, vai Maksims nav noguris no tā, ka bieži presē tiek izcelts, ka viņs ir “Tretjaka mazdēls”, vārtsargs atbildēja: “Varbūt agrāk tāds formulējums mani kaitināja, bet tagad nelasu presi. Man ir savs ceļš un ir vienalga, ko par mani raksta, tādēļ sauciet mani kā vēlaties.”

Sočos notiekošajā pārbaudes turnīrā Tretjaks sargāja Rīgas komandas vārtus uzvarā pār Sanktpēterburgas SKA (6:5). “Spēle bija ļoti emocionāla, pagaidām vēl neesmu sapratis, kur rīkojos labi, bet, kur slikti. No vienas puses, esmu apmierināts ar uzvaru, no otras – liels rezultāts vārtsargam nevarm būt patīkams. Kopumā komanda parādīja raksturu, nepadevāmies. Bija jūtas, ka esam vienoti – tas ir ļoti svarīgi, lai aizvadītu labu sezonu.”

Kā zināms, “Dinamo” jau iepriekšējā sezonā parakstīja līgumu ar Tretjaku, bet jaunais krievu vārtsargs pildīja treša numura funkcijas, esot aiz tautieša Timura Biļalova un Latvijas izlases vārtu vīra Kristera Gudļevska mugurām. Sezonas otrajā daļā Maksims Rīgu pameta un pievienojās Maskavas CSKA sistēmas klubam “Zvezda”, kas spēlē Krievijas Augstākajā līgā (VHL).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par