“Diriģentam” Daugaviņam kārtējā teicamā spēle, Ro. Bukartam vārti otrajā mačā pēc kārtas

30/12/2023 22:34
Kaspars Daugaviņš

Slovākija

Kārtējo teicamo spēli Slovākijas ekstralīgā šovakar aizvadīja Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, taču viņa, Kristofera Binduļa un Patrika Zabusova pārstāvētā Mihalovces “Dukla” ar 3:4 zaudēja “Spisska Nova Ves”.

Daugaviņš šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Vispirms uzbrucējs piedalījās “Dukla” otrajos vārtos, palīdzot komandai izvirzīties vadībā, bet trešā perioda ievadā pēc Daugaviņa piespēles Mihalovces vienība izvirzījās vadībā ar 3:2.  Izlases kapteinis šosezon 30 spēlēs izcēlies ar 31 (8+23) punktu – viņš ir dalīti devītais rezultatīvākais Slovākijas ekstralīgas spēlētājs.

Daugaviņš laukumā pavadīja 15 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā viņš izdarīja trīs metienus, uzvarēja divos no trim iemetieniem, taču spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu. Zabusovam no latviešiem vislielākais spēles laiks (19:20), trīs metieni, kā arī pozitīva lietderība +1, kamēr Bindulim nedaudz vairāk kā 19 minūtēs trīs metieni, divas soda minūtes un negatīva lietderība -1.

“Dukla” piedzīvoja otro neveiksmi pēc kārtas, tostarp abas reizes zaudēts tieši “Spisska Nova Ves” – pirms tam “Dukla” bija sakrājusi 12 uzvaru virkni.

Neveiksmi šovakar piedzīvoja arī Roberts Mamčics. Izlases aizsarga pārstāvētā “Nove Zamky” ar 1:4 kapitulēja Trenčīnas “Dukla”. Mamčicam 20 minūtēs un piecās sekundēs viens metiens un negatīva lietderība. Bezierunu sakāve arī “Liptovsky Mikulas” ar Haraldu Egli ierindā – 0:5 pret “Banska Bystrica”.

Čehija

Roberts Bukarts Čehijas ekstralīgā guva vārtus otrajā mačā pēc kārtas un palīdzēja Vītkovices “Ridera” viesos ar rezultātu 4:3 pēcspēles metienos uzvarēt Česke Budejovices “Motor”.

Bukarts guva Vītkoves komandas pirmos vārtus pirmās trešdaļas ievadā, bet pēcspēles metienu sērijā viņam neizdevās raidīt ripu mājinieku vārtos. Latvijas hokejists kopā uz ledus bija 17 minūtes un 36 sekundes, no kurām trīs ar pusi minūtes spēlēja vairākumā, un atzīmējās statistikā ar trīs bloķētiem metieniem, vienu metienu pa vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt citā spēlē Jānis Jaks, kuram šis bija tikai otrs mačs pēc traumas sadziedēšanas, tika pie rezultatīvas piespēles, kamēr viņa un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” savā laukumā ar 6:1 pārspēja “Mlada Boleslav”. Jaks arī iepriekšējā spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

Vēl Eduarda Tralmaka pārstāvētā Kladno “Rytiri” mājās ar 4:5 papildlaikā zaudēja Brno “Kometa”, kamēr Ralfs Freibergs un Hradeckrālovas “Mountfield” viesos ar 2:7 piekāpās Tršinecas “Ocelari”.

Litvīnovas komanda ar 56 punktiem 31 spēlē turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, Hradeckrālovas vienība ar 46 punktiem ir septītā, bet “Ridera” ar 34 punktiem 28 mačos un Kladno vienība ar 28 punktiem 29 mačos 14 komandu konkurencē atrodas attiecīgi 12. un 13. vietā.

Somija

Oskars Batņa Somijas čempionāta mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Mikeli “Jukurit” viesos ar rezultātu 2:3 piekāpās Pori “Assat”.

Batņa asistēja viesu pirmajos vārtos, kad pēc viņa un Hannesa Hakilas piespēlēm vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Patriks Puistola.Latvijas hokejists kopā uz ledus pavadīja 18 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā nopelnīja divu minūšu noraidījumu, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, uzvarēja sešos no 12 iemetieniem un noslēdza maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Citā spēlē Mika Tumānova pārstāvētā Jiveskiles JYP izbraukumā ar 1:2 papildlaikā zaudēja Turku TPS. Tumānovs bija pieteikumā, bet laukumā nedevās. “Jukurit” ar 54 punktiem 34 mačos ieņem piekto vietu 15 komandu konkurencē, bet Jiveskiles JYP ar 46 punktiem 33 dueļos ir 12.vietā.

Vācija

Vārtsargs Kristers Gudļevskis kopā ar Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” izcīnīja astoto uzvaru pēc kārtas Vācijas hokeja līgas (DEL) spēlēs. “Fischtown Pinguins” savā laukumā ar rezultātu 6:5 papildlaikā pārspēja Volfsburgas “Grizzlys”.

Latvijas vārtsargs atvairīja 21 pretinieku metienu jeb 80,77% raidījumu. Ar 69 punktiem 33 spēlēs “Fischtown Pinguins” turnīra tabulā ieņem pirmo vietu 14 komandu konkurencē.

“Fischtown Pinguins” vārtsargu trenera amatā darbojas Latvijas speciālists Edgars Lūsiņš.

Zviedrija

Laimīgu uzvaru Zviedrijas līgā (SHL) svinēja Rodrigo Ābols, viņa pārstāvētajai Engelhomas “Rogle” ar 3:2 papildlaikā pieveicot Malmes “Redhawks”. Ābols ar rezultativitāti neizcēlās, taču demonstrēja aktīvu sniegumu – 18 minūtēs un trīs sekundēs pieci metieni, viens spēka paņēmiens un 10 uzvarēti iemetieni 16 mēģinājumos.

Panākums arī Mārtiņam Dzierkalam un “Skelleftea”, kas ar 5:2 pieveica “Lulea”. Dzierkals gan nospēlēja tikai piecas minūtes un trīs sekundes, taču viņš paspēja izpildīt divus metienus. Savukārt Kristiāns Rubīns un Ērnšeldsvīkas “MoDO” ar 2:3 piekāpās “Orebro”.