Diskutablas tiesnešu darbības atnes “Timberwolves” uzvaru pār “Warriors” (VIDEO)

30/03/2019 09:18

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt negaidītu zaudējumu viesos piedzīvoja čempione Goldensteitas “Warriors”, kas pagarinājumā piekāpās Minesotas “Timberwolves”. Savukārt pie uzvaras tika “kareivju” sīvākā konkurente Rietumu konferencē Denveras “Nuggets”.

Cerības uz iekļūšanu “play-off” jau zaudējušie “Timberwolves” pirmajā puslaikā bija nonākuši iedzinējos ar 19 punktiem, taču pēc lielā pārtraukuma aizvadīja lielisku trešo ceturtdaļu (32:18), kas ļāva pirms pamatlaika pēdējām 12 minūtēm izlīdzināt rezultātu – 86:86. Sekojošajā periodā Minesota spēja iekrāt pat deviņu punktu handikapu, tomēr čempioni sadeldēja deficītu. 21,8 sekundes pirms pamatlaika beigām Dreimonds Grīns ar precīzu “sodiņu” panāca 115:115, bet Endrjū Viginsa pēdējo sekunžu metieni mērķi nesasniedza.

Arī papildlaikā “Timberwolves” pamanījās iekrāt pārsvaru, kas 101 sekundi pirms finālsvilpes sasniedza deviņus punktus (128:119). Arī šoreiz “Warriors” nebija gatavi izkārt balto karogu, jo trīs tālmetienus realizēja Stefens Karijs, tostarp izlīdzinājumu nesošo 0,8 sekundes pirms beigām (130:130). Šķita, ka sekos vēl viens papildlaiks, tomēr diskutablu piezīmi bumbas izspēlē no auta saņēma Kevins Durants, kurš tiesnešu prāt piespēles (kas lidoja autā) brīdī pārkāpa noteikumus pret Kārlu-Entoniju Taunsu. Minesotas kluba līderis realizēja vienu no diviem brīvmetieniem, ar ko bija gana uzvaras izcīnīšanai – 131:130.

Taunss cīņu noslēdza ar 15 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvam piespēlēm, bet rezultatīvākais “Timberwolves” sastāvā ar 24 punktiem bija Viginss. Pretējā nometnē 11 tālmetienus realizēja un 37 punktus guva Karijs, bet Durantam 23 punkti, 12 bumbas un septiņas piespēles.

Rietumu konferences kopvērtējumā “Warriors” nu panākusi “Nuggets” vienība, viesos ar 115:105 tiekot galā ar Oklahomsitijas “Thunder”, kas tādējādi noslīdējusi uz astoto vietu rietumos. Ar 27 punktiem un deviņām piespēlēm Denveras kluba uzvaru kaldināja Džamals Marejs, bet Nikolam Jokičam 23 punkti un 16 bumbas zem groziem. “Thunder” rindās tuvu “triple-double” bija Rasels Vestbruks (27 p. + 9 bumbas + 9 piesp.), kamēr Polam Džordžam 25 punkti un deviņas atlēkušās.

Gan “Warriors”, gan “Nuggets” šobrīd iekrājušas bilanci 51-24.

Šarlotas “Hornets” sapni par “play-off” šonakt sarežģīja Lebrons Džeimss un Losandželosas “Lakers”, kas savā laukumā guva virsroku ar 129:115. Džeimss cīņu noslēdz ar 27 punktiem un deviņām bumbām, savukārt Ražons Rondo pievienoja septiņus punktus un 17 rezultatīvas piespēles. “Hornets” no četru uzvaru sērijas pārtraukšanas neglāba Kembas Vokera 24 punkti.

Šarlotas klubs tādējādi ar 35 uzvarām un 40 zaudējumiem Austrumu konferences kopvērtējumā joprojām ieņem desmito vietu. Astotajā pozīcijā esošā Maiami “Heat” guvusi par diviem panākumiem vairāk un piedzīvojusi par diviem zaudējumiem mazāk.

Pateicoties Kairija Ērvinga grozam pussekundi pirms finālsirēnas, pie uzvaras savu skatītāju priekšā pār Indiānas “Pacers” tikusi Bostonas “Celtics” – 114:112. Bostona līdz ar to Austrumu konferences kopvērtējumā ar bilanci 45-31 pacēlusies uz ceturto vietu, apsteidzot tieši šīs nakts sāncensi “Pacers” (arī 45-31). Ērvings kopumā šajā mačā guva 30 punktus, Els Horfords pievienoja 19, bet Ārons Beinss sakrāja “double-double” – 13 punkti un 13 bumbas.

“Pacers” labā 27 punkti horvātam Bojanam Bogdanovičam.

NBA pamatturnīrs, 30. marts

Losandželosas “Lakers” – Šarlotas “Hornets” 129:115 (33:35, 36:24, 32:32, 28:24);

Jūtas “Jazz” – Vašingtonas “Wizards” 128:124 (39:30, 31:32, 22:28, 36:34);

Minesotas “Timberwolves” – Goldensteitas “Warriors” 131:130 (27:32, 27:36, 32:18, 29:29, 16:15) – pag.;

Oklahomasitijas “Thunder” – Denveras “Nuggets” 105:115 (29:33, 23:23, 23:30, 30:29);

Atlantas “Hawks” – Portlendas “Trail Blazers” 98:118 (30:38, 21:22, 25:30, 22:28);

Bostonas “Celtics” – Indiānas “Pacers” 114:112 (35:25, 28:35, 26:31, 25:21).