Distanču slēpotājai Eidukai 60.vieta “Tour de Ski” sprinta kvalifikācijā

01/01/2019 13:32
Patrīcija Eiduka

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien Šveicē ierindojās 60.vietā prestižā seriāla “Tour de Ski” kvalifikācijā 1,4 kilometru brīvā stila sprintā, kamēr kungiem Indulis Bikše bija 75.pozīcijā.

Kvalifikācijā dāmām uzvarēja zviedriete Stīna Nilsone, kura distanci veica trīs minūtēs un 30,52 sekundēs.

Tikmēr 18 gadus vecā Eiduka, kura ir otrā jaunākā “Tour de Ski” dalībniece, viņai zaudēja 22,85 sekundes, kas deva 60.vietu 68 sportistu konkurencē un 130,25 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

Izslēgšanas sacensībās iekļuva 30 labākās sportistes. Eidukai līdz pirmajam trīsdesmitniekam pietrūka 9,42 sekunžu.

Jau ziņots, ka sestdien Eiduka, debitējot prestižajā seriālā, ieņēma 58.vietu sprinta kvalifikācijā, bet svētdien bija pozīciju augstāk desmit kilometros brīvajā stilā.

Vīriem kvalifikācijā ātrākais bija norvēģis Juhaness Klēbo, kurš 1,4 kilometrus brīvajā stilā slēpoja trīs minūtēs un 4,69 sekundēs.

Bikše viņam zaudēja 17,66 sekundes, kas latvietim deva 75.vietu 92 slēpotāju konkurencē un 114,74 FIS punktus. Viņš no pirmā trīsdesmitnieka atpalika 7,73 sekundes.

Bikše sestdien sprinta kvalifikācijā bija 88.pozīcijā, bet svētdien 15 kilometros brīvajā stilā latvietis bija trīs vietas zemāk.

Pirms otrdienas sprinta kvalifikācijas Eiduka kopvērtējumā bija 58.vietā, bet Bikše ieņēma 93.pozīciju.

Vēlāk otrdien notiks izslēgšanas sacensības.

Šajā slēpošanas tūrē notiks septiņi etapi un Bikše tajās piedalās trešo gadu pēc kārtas, bet Eidukai šis ir debijas gads. Aizpērn Bikše kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalās šajā tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu, bet iepriekšējā sezonā latvietis pirms priekšpēdējā posma izstājās.

2016./17.gada sezonā pēdējā etapā Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

Seriāls noslēgsies 6.janvārī ar deviņu kilometru posmu, kurā pēdējie trīs kilometri jāveic pret kalnu pa kalnu slēpošanas trasi.

“Tour de Ski” seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres “Tour de France” parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.

Lai distanču slēpotāji varētu turpināt sacensības, viņiem būs jānoturas laika limitā – intervāla starta distancēs labākajiem nedrīkstēs zaudēt 15% laika, sprintā 20%, bet masu starta etapos nedrīkstēs tikt apdzīts par apli.

“Tour de Ski” seriālā distanču slēpotāji sadala 560 000 Šveices franku (500 000 eiro) lielu balvu fondu.

Iepriekšējā sezonā par “Tour de Ski” uzvarētājiem tika kronēti šveicietis Dario Kolonja un norvēģiete Heidi Venga.