Divas Eirolīgas lejasgala komandas svin uzvaras

15/01/2020 23:18

Šovakar ULEB Eirolīgā norisinājās trīs spēles. Divās no tām uzvaras svinējuši mājinieki, savukārt Kauņas “Zalgiris” tika pie panākuma izbraukumā.

Sanktpēterburgas “Zenit” ar 72:66 pārspēja Vitorijas-Gasteisas “Baskonia”. Pirmajās desmit minūtēs Krievijas kluba basketbolisti panāca septiņu punktu pārsvaru un gandrīz visu spēli bija vadībā. Ceturtajā ceturtdaļā viesi uz īsu brīdi pārtvēra iniciatīvu, taču “Zenit” veiksmīgi izglābās un svinēja sesto uzvaru turnīrā.

Mājinieku rindās ar 19 punktiem atzīmējās Vils Tomass, savukārt pretiniekiem ar 15 punktiem izcēlās Niks Stauskas.

Kauņas “Žalgiris” izbraukumā tika pie panākuma pār Belgradas “Crvena Zvezda” ar 76:70. Izšķirošo pārsvaru Lietuvas komandas panāca vien ceturtajā ceturtdaļā, arī izcīnot sesto panākumu šosezon. Par rezultatīvāko basketbolistu Kauņas kluba rindās kļuva Lukass Lekavičus, kuram 17 punkti, kamēr mājiniekiem 14 punkti Lorenso Brauna kontā.

Vakara pēdējā cīņā Atēnu “Panathinaikos” ar 98:83 pārspēja turnīra pastarīti Minhenes “Bayern”. Gandrīz visu trešo ceturtdaļu Vācijas klubs bija vadībā, viena brīdī pat sasniedzot deviņu punktu pārsvaru. Taču “Bayern” vienība nespēja pārtraukt piecu zaudējumu sēriju Eirolīgā un bija spiesta samierināties ar 13. neveiksmi.

Grieķijas vienības labā 19 punktus iemeta Dešons Tomass, kamēr pretiniekiem ar 17 punktiem atzīmējās Gregs Monro.

Pirmo vietu turnīrā ar 16 uzvarām 19 spēlēs ieņem Stambulas “Anadolu Efes”. Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA ierindojusies ceturtajā pozīcijā ar 13 panākumiem 19 mačos. Piekto pozīciju ar identisku uzvaru skaitu ieņem Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”, 11. vietā atrodas Daira Bertāna un Jāņa Timmas pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki” vienība ar astoņām uzvarām 19 cīņās, bet nākamo, 12. vietu arī ar astoņiem panākumiem ieņem Riharda Lomaža pārstāvētā Lionas ASVEL.