Divas Latvijas izlases basketbolistes turpinās spēlēt “TTT Rīga” sastāvā

Kate Krēsliņa, sportazinas.com
Kate Krēsliņa | Foto: TTT Rīga

Basketbola kluba “TTT Rīga” sastāvā arī 2019./20.gada sezonā laukumā dosies Latvijas valstsvienības spēlētājas un , ziņo klubs.

Aija Klakocka (agrāk – Brumermane) “TTT Rīga” pārstāv kopš pagājušajās sezonas, pirms tam spēlējot klubos Francijā, Polijā, Ungārijā un Itālijā. 2018./19.gada sezonā Eirolīgā centra spēlētāja 17 spēlēs vidēji guva 6,7 punktus, kā arī izcīnīja 5,5 atlēkušās bumbas. Savukārt Eiropas čempionātā Rīgā četrās spēlēs basketboliste izcēlās ar vidēji 8,0 gūtajiem punktiem un 5,3 atlēkušajām bumbām mačā.

Komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts par Klakocku teica: “Aija pagājušajā sezonā bija viena no atslēgas spēlētājām. Viņa ļoti labi darbojas aizsardzībā un cīņā par atlēkušajām bumbām, “cementē” visu komandas aizsardzību, tāpat ir arī lieliska komandasbiedrene un palīdz uzturēt komandā labu mikroklimatu.”

Pati spēlētāja neslēpa prieku par sadarbības turpināšanu: “Esmu ļoti priecīga par iespēju arī šajā sezonā aizstāvēt “TTT Rīga” krāsas. Manuprāt, pēc veiksmīgās atgriešanās Eirolīgā šīs sezonas galvenais uzdevums būs pierādīt visiem, it sevišķi mūsu līdzjutējiem, ka esam spējīgas ne tikai noturēties, bet arī labi spēlēt šajā līmenī. Tieši tāpēc trenējamies un ar nepacietību gaidām jaunās sezonas sākumu.”

Latvijas čempiones arī turpmāk pārstāvēs savulaik ASV studentu čempionātā spēlējusī Kate Krēsliņa. 23 gadus vecā uzbrucēja 2017.gadā atgriezās “TTT Rīga”. Pagājušajā sezonā Krēsliņa Eirolīgā 17 spēlēs guva vidēji 5,9 punktus mačā, kamēr šovasar Eiropas čempionātā četrās spēlēs iemeta vidēji 5,8 punktus un pārtvēra 1,3 bumbas mačā.

Mārtiņš Zībarts par sadarbības turpināšanu ar Krēsliņu sacīja: “Pēc iepriekšējās sezonas Katei bija piedāvājums no ārzemju komandas, tāpēc prieks, ka viņa izvēlējās turpināt sadarbību ar “TTT Rīga” un spēlēšanu Eirolīgā. Ļoti augstu vērtēju Kates milzīgās darbaspējas un atdevi, ar kādu spēlētāja aizvada katru treniņu un spēli. Katru gadu spēlētājas loma komandā pieaug, un arī šajā sezonā darīsim visu, lai uzlabotu individuālo meistarību, pārliecību un sniegumu spēlēs, un tas palīdzēs izcīnīt komandai jaunus panākumus.”

“Jau atkal klāt ir jauna sezona, kas raisa patīkamas un ļoti kareiviskas noskaņas. Priekšā gaidāmas spraigas un emocijām bagātas spēles, gaidīsim sesto spēlētāju jau 16.oktobrī “Elektrum” Olimpiskā centra” tribīnēs!” ar nepacietību jauno sezonu gaida basketboliste.

Pirmo Eirolīgas spēli “TTT Rīga” aizvadīs 16.oktobrī “Elektrum” Olimpiskajā centrā pret 2015.gada Eirolīgas čempioni un divpadsmitkārtējo Čehijas labāko komandu Prāgas USK. Nākamajā nedēļā “TTT Rīga” basketbolistes dosies pirmajā izbraukumā, kur tiksies ar Beļģijas labāko komandu “Castors Braine”, bet 30.oktobrī Latvijas čempiones aizvadīs otro mājas spēli pret trīskārtējo Eirolīgas uzvarētāju no Francijas “Bourges Basket”.

“TTT Rīga” ir astoņpadsmitkārtējas Latvijas čempiones (1992.-1993., 1995., 2001.-2005., 2007., 2008., 2010.-2011., 2014.-2019.), Latvijas-Igaunijas līgas čempiones (2014.-2018.), Latvijas, Igaunijas, Lietuvas līgas čempiones (2019.), Austrumeiropas līgas čempiones (2016., 2019.), Eiropas kausa astotdaļfināla komanda (2016.-2018.), kā arī Eirolīgas ceturtdaļfināla komanda (2019.).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par