Divi Kavani vārtu guvumi norok Ronaldu un Portugāles cerības uz Pasaules kausu

30/06/2018 23:00

FIFA Pasaules kausa otrajā astotdaļfināla duelī Urugvaja ar 2:1 apspēlēja Eiropas čempioni Portugāli. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Edinsons Kavani.

Pirms spēles

Urugvajieši priekšsacīkstes noslēdza ne vien bez zaudējumiem, bet arī atstājot savus vārtus neskartus (5:0). Dienvidamerikāņiem A grupa pretī stājās mājiniece Krievija (3:0), Saūda Arābija (1:0) un Ēģipte (1:0). Ja divkārtējie pasaules čempioni turnīra ievadā nebūt neizskatījās pēc nopietnas pretendentes uz augstām vietām šajās meistarsacīkstēs, tad grupu turnīra pēdējā mačā pret krieviem Oskara Tabaresa padotie jau pamazām sāka demonstrēt daudz bīstamāku futbolu. Divus no komandas pieciem vārtiem guvis Luiss Svaress, bet reizi precīzs bijis otrs uzbrukuma līderis Edinsons Kavani.

Arī Eiropas čempioni portugāļi nebūt nevarēja lepoties ar līdz šim demonstrēto sniegumu. B grupas pēdējā mačā “Eiropas brazīlieši” tikai par mata tiesu izglābās no katastrofas un nospēlēja neizšķirti 1:1 pret Irānu. Jau mača kompensācijas laikā irāņu spēlētājam bija lieliska izdevība izraut uzvaru, taču viņa sitiens no tuvas distances lidoja nedaudz gar vārtu stabu. Portugāles neapšaubāmais līderis joprojām bija 33 gadus vecais Krištiānu Ronaldu, kurš atbildīgs par četriem no komandas pieciem vārtu guvumiem, tostarp viņa kontā ir arī “hat-trick” čempionāta pirmajā mačā pret Spāniju (3:3).

Sākumsastāvi:
Urugvaja (4-2-2): Muslera; Lašalts, Godīns, Himeness, Kaseress – Bentankūrs, Vencino, Toreira, Nandess – Kavani, Svaress
Portugāle (4-4-2): Patrisiu; Pepe, Fonte, Gereiro, Pereira – Mariu, A. Silva, B. Silva, Karvalju – Gedešs, Ronaldu

Pirmais puslaiks

Urugvaja pirmo pavērsienu veica jau pašā spēles sākumā, kad pēc lieliskas Luisa Svaresa piespēles no flanga vārtu priekšā ar galvu pieslēdzās Edinsons Kavani, panākot 1:0 Urugvajas izlases labā.

Puslaika turpinājumā milzīgu teritoriālo pārsvaru ieguva Portugāle, pastāvīgi saspēlējoties ap Urugvajas soda laukumu. Ļoti bīstamus momentus gan izveidot portugāļiem neizdevās – tieši otrādi. Luiss Svaress Urugvaju varēja izvirzīt vadībā ar 2:0, tomēr veiksme šoreiz stāvēja klāt portugāļu aizsardzībai.

Visnotaļ ātrais un aizraujošais pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Urugvajas izlases pārsvaru – 1:0.

Otrais puslaiks

Pirmajā puslaikā iegūto bumbas kontroli portugāļi veiksmīgi pārvērta vārtu guvumā un līdz ar to – rezultāta izlīdzinājumā. 55. minūtē pēc viena no portugāļu stūra sitieniem visaugstāk no visiem pēc bumbas izlēca aizsargs Pepe, raidot to Urugvajas cietoksnī (1:1).

Līdzsvars uz tablo gan nesaglabājās ilgi, jo jau pēc septiņām minūtēm Edinsons Kavani ar lielisku sitienu no soda laukuma robežas pārspēja portugāļu vārtsragu Rui Patrisiu, atgūstot vadību Urugvajai.

Turpinājumā pārsvaru atkal ieguva Portugāle, urugvajiešiem Eiropas čempionus ķerot pretuzbrukumos. Labas iespējas bija Bernardu Silvam un Rikardu Kvarešmam, tomēr rezultāts vairs nemainījās, Urugvajai svinot uzvaru ar 2:1.

Ceturtdaļfinālā urugvajieši spēkosies ar Francijas valstsvienību.