Krīgers un Pētersone nepārvar astotdaļfināla barjeru PČ

22/08/2021 20:39
Kristens Krīgers

BMX pasaules čempionātā Nīderlandē svētdien Kristers Krīgens elites grupā neiekļuva ceturtdaļfinālā. Krīgers savā kvalifikācijas kārtas grupā astoņu dalībnieku vidū trīs reizes ieņēma ceturto vietu, šādā vietā ierindojoties triju braucienu summā un kā pēdējais no brauciena kvalificējoties astotdaļfinālam.

Astotdaļfinālā, kurā bija tikai viens brauciens, viņš palika pēdējais, ceturtdaļfinālā neiekļūstot. Edvards Glāzers visos trijos braucienos bija sestais septiņu braucēju konkurencē, šādu vietu ieņemot arī triju braucienu summā, bet Niks Rožukalns debijā elites klasē braucienos ierindojās sestajā, piektajā un septītajā vietā, finišējot sestais septiņu braucēju konkurencē.

Uzvaru pasaules čempionātā svinēja nīderlandietis Nīks Kimmans, kurš par 0,163 sekundēm apsteidza francūzi Silvēnu Andrē un par 0,515 sekundēm – šveicieti Dāvidu Grāfu, kurš pēc šīs sezonas plāno noslēgt sportista karjeru. Sieviešu sacensībās olimpiete Vineta Pētersone astotdaļfinālā divreiz finišēja septītā, reizi – pēdējā – astotajā – vietā, summā ieņemot septīto vietu un ceturtdaļfinālam nekvalificējoties.

Par pasaules čempioni kļuva Lielbritānijas sportiste Betānija Šrīevera no Lielbritānijas, kura palika nepārspēta arī Tokijas olimpiskajās spēlēs. Viņa apsteidza divas Nīderlandes sportistes – Džudiju Bāuvu (+1,265) un Lauru Smuldersu (+1,358). Junioru konkurencē Mārtiņš Emīls Treimanis un Edvards Emīls Liberts bija salozēti vienā grupā. Labāk septiņu braucēju konkurencē veicās Treimanim, kurš atsevišķos braucienos ieņēma ceturto, sesto un otro vietu, finišējot piektais vienu punktu aiz ceturtdaļfināla robežas. Liberts ieņēma sesto, septīto un piekto vietu braucienos, grupā ieņemot pēdējo vietu.

Junioru sacensībās sievietēm Līva Lizeta Glāzere ceturtdaļfinālā ieņēma ceturto vietu septiņu braucēju vidū, kvalificējoties pusfinālam. Atsevišķos braucienos viņai piektā un divas ceturtās vietas. Pusfinālā Latvijas riteņbraucēja astoņu braucēju konkurencē ieguva sesto vietu un finālā neiekļuva. Viņai no visiem septiņiem Latvijas dalībniekiem Nīderlandē savā grupā tika visaugstākā vieta – dalīta 11.vieta. Uzvarētāji visās grupās tika noskaidroti svētdien.

Sacensības norisinājās Arnemas tuvumā esošajā Papendāles Olimpiskajā treniņu centrā. Covid-19 izplatības palielināšanās Nīderlandē dēļ šī gada BMX pasaules čempionāts norisinājās tikai elites un junioru grupu sportistiem. Piedevām čempionāta sacensību sadaļa tika aizvadīta vienā dienā.

Nozīmīgo sacensību rīkošana šogad uzticēta Papendāles pilsētai, kur atrodas viens no lielākajiem pasaules BMX centriem. Regulāri šeit norisinās Pasaules kausa posmu sacensības, kurās iepriekš ar panākumiem startējuši Latvijas sportisti. Izlases galvenais treneris ir Miks Puķītis, viņam palīdz Ģirts Kātiņš, Olafs Lakučs, Ivo Lakučs un mehāniķis Gundars Osis. Komandas vadītājs ir Artis Ozols.