Latvijas vadošie dueti EČ grupu turnīru Jūrmalā sāk ar uzvaru

16/09/2020 14:02
Aleksandrs Solovejs un Mihails Samoilovs

Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien Jūrmalā savas grupas pirmajā spēlē sīvā cīņā uzvarēja Igaunijas pāri, tādējādi turnīrā būs iespēja cīnīties par uzvaru apakšgrupā.

Pirmajā laukumā A grupas spēlē Eiropas eksčempioni Šmēdiņš/Samoilovs, kuriem piešķirts 16.numurs, ar 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja turnīra 17.numuru Kusti Nelvaku un Martu Tīsāru no Igaunijas.

Spēli veiksmīgāk iesāka latvieši, izcīnot uzvaru pirmajās trīs izspēlēs. Seta vidū latvieši jau bija vadībā ar 10:5, bet brīdi vēlāk rezultāts bija vien 11:10 par labu Šmēdiņam/Samoilovam. Pēcāk abi dueti spēlēja līdzīgi, bet Šmēdiņa bloks ļāva panākt divu punktu vadību – 18:16. Igauņi vienu punktu atguva, bet nākamos trīs nopelnīja latvieši.

Arī otro setu abi dueti iesāka līdzīgi, Samoilovam ar sitienu pa līniju panākot 6:6. Neilgi pēc tam Latvijas duets jau bija vadībā ar 9:6, bet atpūtā devās ar vadību 12:9. Seta turpinājumā abi dueti pieļāva kļūdas, bet Šmēdiņa precīzais sitiens panāca jau drošo 20:17. Sportists īsi pēc tam servēja par uzvaru mačā, bet igauņi svinēja uzvaru izspēlē. Brīdi vēlāk latvieši veiksmīgi aizsargājās, un Samoilovs ar netveramu sitienu nodrošināja latviešiem pirmo uzvaru.

Ceturtdien par uzvaru A apakšgrupā Šmēdiņš/Samoilovs spēkosies ar Annešs Mūls/Kristians Sērums un Aleksandrs Hubers/Kristofs Dreslers pāra uzvarētāju.

Samoilovs/Šmēdiņš Utrehtā pārvarēja pirmo grupu turnīra kārtu, bet igauņi nedēļas nogalē uzvarēja Viļņas turnīrā.

Tajā pašā laikā trešajā laukumā cīņu aizvadīja arī Mārcis Jirgensons un Rinalds Aišpurs (27.), kuriem pretī stājās pasaules eksčempioni – nīderlandiešu duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens (6.).

Turnīra 27.numurs F grupas spēlē ar 0-2 (10:21, 13:21) piekāpās nīderlandiešiem.

Dienu vēlāk par trešo vietu apakšgrupā latvieši spēkosies ar vāciešiem Nilu Ēleru/Simonu Pretcšneru, kuriem piešķirts 22.numurs.

Jirgensons un Aišpurs Latvijas čempionāta fināla posmā ieņēma sesto vietu cīņā par 5.-8.vietu, kas speciāli vienīgo reizi sezonā Latvijas čempionāta posmā tika izcīnītas, lai noskaidrotu iespējamos dalībniekus Eiropas meistarsacīkstēs.

Nīderlandieši Utrehtā tāpat kā šī brīža labākais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs iekļuva pusfinālā.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktais duets Pļaviņš/Točs D grupā pirmajā laukumā ar 2-0 (21:16, 21:19) uzvarēja Beļģijas volejbolistus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli (29.), kuri Utrehtā pusfinālā latviešus atstāja aiz muguras, finālā izcīnot ceturto vietu.

Abi dueti pirmā seta sākumā spēkojās līdzīgi, bet Pļaviņš/Točs drīz vien izvirzījās vadībā ar 10:8. Pēcāk latvieši uzvarēja arī nākamajās trīs izspēlēs, bet seta galotnē jau bija vadībā ar 20:15. Pirmo seta bumbu neizdevās raidīt pretinieku laukumā, bet otrais piegājiens bija veiksmīgs.

Otrajā setā beļģi nolēma servēt pa Toču un drīz vien izvirzījās vadībā ar 8:6. Pļaviņš pēc laukuma maiņas ar precīzu spēli pie tīkla panāca neizšķirtu 10:10, bet, dodoties tehniskajā pārtraukumā vadībā ar 11:10 bija beļģi. Arī seta turpinājumā spēle bija līdzīga (15:15), bet, tuvojoties seta izskaņai, pie tīkla veiksmīgāk spēlēja Točs (18:16), kurš pašā galotnē ar bloku nodrošināja uzvaru – 21:19.

Ceturtdien par uzvaru grupā Pļaviņš/Točs, visticamāk, tiksies ar austriešiem Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu, kuriem piešķirts 20.numurs.

Tajā pašā laikā pret vēl vienām Eiropas volejbola leģendām – Eiropas eksčempioniem spāņiem Pablo Ereru un Adrianu Gaviru (9.) ceturtajā laukumā spēle bija paredzēta Matīsam Gabdulļinam, kurš ceļazīmi uz sacensībām nopelnīja ar piekto vietu Latvijas čempionātā pārī ar Atvaru Vildi. Jūrmalā Gabdulļins spēlē kopā Artūru Rinkeviču, kurš Eiropas U-20 čempionātā iepriekšējā nedēļā pārī ar Rūdolfu Stankeviču ieņēma sesto vietu.

Latvijas duets uz dueli pret spāņiem neieradās, kā rezultātā saņēma tehnisko zaudējumu 0-2 (0:21, 0:21). Latvieši šajā spēlē piedalīties nevarēja tāpēc, ka Gabduļins/Rinkevičs par iespēju spēlēt Jūrmalā uzzināja vien otrdienas vakarā. Sportisti nodeva Covid-19 testu, bet atbilde vēl nav sagaidīta.

Paredzams, ka Gabduļins/Rinkevičs turnīrā iesaistīsies rītdien.

Spāņu duets Utrehtā iekļuva pusfinālā.

Jau ziņots, ka Ar 31.numuru izliktais Latvijas duets Ardis Bedrītis/Arnis Reliņš pirmajā B grupas spēlē ar 0-2 (15:21, 15:21) piekāpās turnīra otrajam numuram Krasiļņikovs/Stojanovskis.

Savukārt nepilnu stundu pēc Bedrīša/Reliņa spēles C grupā savu pirmo maču aizvadīja arī sacensību 30.numurs Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs. Latvijas duets ar 0-2 (11:21, 13:21) zaudēja pasaules vicečempioniem no Vācijas – Jūliuss Tole un Klemenss Viklers (3.).

Pēcpusdienā attiecību skaidrošanu turpinās sieviešu dueti, noslēdzot grupu turnīra fāzi.

Plkst.16 kā pirmās cīņā par trešo vietu centrālajā laukumā dosies Marta Ozoliņa un Luīze Skrastiņa (31.) B grupā, kuru pretinieces būs krievietes Jekaterina Birlova un Jevgeņija Ukolova (15.).

Uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām izslēgšanas spēlēs, zaudētājām turnīrs būs beidzies. Tādi paši nosacījumi būs vēl diviem Latvijas duetiem.

Plkst.17 centrālajā laukumā G grupā dosies Krista Paegle un Kristīne Briede (26.), kuras tiksies ar Vācijas duetu Kima Bērensa/Sinja Tilmane, kuras izsētas ar desmito numuru.

Plkst.18 cīņā par trešo vietu F grupā Eiropas U-20 čempiones Anete Namiķe un Varvara Brailko (27.) tiksies ar Francijas duetu Aleksandra Župitē/Alina Šamero, kurš izsēts ar 22.numuru.

Visbeidzot plkst.19 centrālajā laukumā spēli sāks Eiropas čempiones Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras izliktas ar piekto numuru. Viņas cīņā par pirmo vietu spēlēs ar Krievijas sportistēm – Kseniju Dabižu un Darju Rudihu (21.).

Jau ziņots, ka otrdien dāmu konkurencē no Latvijas duetiem uzvaru izcīnīja tikai Kravčenoka/Graudiņa.

Šoreiz grupu turnīrā katra komanda nespēlē ar katru. Pirmās spēles uzvarētāji noskaidro uzvarētāju grupā, kas uzreiz iekļūst izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, bet zaudētāji – “lieko” komandu sacensību turpinājumā.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 15 valstīm un sieviešu pārus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes – Tanja Hīberli/Nina Bečarta un Joana Heidriha/Anuka Veržē-Deprē, olimpiskā čempione vāciete Laura Ludviga, kas spēlē pārī ar Margaretu Kozuhu, un nīderlandietes Sanne Kaizere un Madeleina Mepelinka un čehietes Marketa Slukova/Barbora Hermanova. Pašreizējās čempiones ir Graudiņa ar Kravčenoku.

Vīriešu konkurencē titulu aizstāv Maskavā uzvarējušie pasaules ranga līderi no Norvēģijas Annešs Mūls un Kristians Sērums. Uzvarēt grib pasaules čempioni no Krievijas Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis, pasaules vicečempioni no Vācijas Jūliuss Tole un Klemenss Viklers, pasaules eksčempioni – nīderlandiešu duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens, olimpiskie vicečempioni no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai un spāņu veterāni Eiropas eksčempioni Pablo Erera/Adrians Gavira, kā arī citi spēcīgi ārvalstu dueti.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnās arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet toreiz pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.