Divi Latvijas soļotāji Eiropas komandu čempionātā labo personīgos rekordus

16/05/2021 13:21

Latvijas soļotāji Ruslans Smolonskis un Arnis Rumbenieks svētdien Čehijā Eiropas komandu čempionātā laboja personīgos rekordus 50 kilometru distancē, liecina sacensību provizoriskie rezultāti.

Smolonskis finišēja pēc trīs stundām 50 minūtēm un 31 sekundes, tikai par 31 sekundi atpaliekot no Tokijas olimpisko spēļu normatīva. Savu personīgo rekordu Smolonskis laboja par četrām minūtēm un 29 sekundēm. Savukārt Rumbenieks finiša līniju šķērsoja pēc trīs stundām 51 minūtes un 51 sekundes, savu personīgo rekordu labojot par divām minūtēm un 52 sekundēm.

Abiem latviešiem šajās sacensībās attiecīgi ceturtā un septītā vieta.  Uzvaru svinēja spānis Marks Turs, kura rezultāts – trīs stundas 47 minūtes un 40 sekundes – bija sportista jauns personīgais rekords. Otrais finišēja soms Aleksi Ojala, kurš zaudēja 45 sekundes, bet divas minūtes un 12 sekundes atpalika personīgo rekordu labojušais itālis Andrea Agrusti. Smolonskim līdz goda pjedestālam pietrūka 39 sekundes.

Olimpiādei būs iespējams kvalificēties arī pēc pasaules ranga. Olimpisko spēļu distancēs soļošanā piedalīsies 60 atlēti katrā disciplīnā. Pirms svētdienas sacensībām pasaules rangā Rumbenieks bija 51.pozīcijā, bet Smolonskis – 56.vietā.