Divkārtējā OS dalībniece Zirne noslēdz karjeru

21/02/2022 10:51
Ulla Zirne, www.sportazinas.com

Divkārtējā Ziemas olimpisko spēļu dalībniece, kamaniņu braucēja Ulla Zirne nolēmusi beigt savu astoņpadsmit gadu ilgo sportistes karjeru, aģentūru LETA informēja viņas pārstāvis Deniss Ševeļovs.

“Šādā līmenī sports paņem ļoti daudz resursu. Ne tikai fizisku, bet galvenokārt emocionālu un arī finansiālu,” atklāj Zirne. “Ja fiziski, spītējot traumām, būtu spējīga turpināt, tad morāli apzinos, ka sports man vairs nedod to atgriezenisko enerģijas plūsmu un piepildījumu, kas ļautu strādāt ar pilnu atdevi arī turpmāk.”

2014.gadā Zirne izcīnīja 18.vietu sieviešu individuālajās sacensībās savās pirmajās olimpiskajās sacensībās Sočos. Savukārt 2018.gadā XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā viņai12.vieta sieviešu sacensībās un sestā vieta komandu stafetē. 2012.gadā viņa ieguva pirmo nozīmīgo godalgu – trešo vietu pirmajās Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Austrijas pilsētā Insbrukā, kur viņa atklāšanas ceremonijā arī nesa Latvijas karogu. Togad Zirnei arī pirmā vieta Pasaules kausa kopvērtējumā jauniešu konkurencē.

Zirne uzvarējusi junioru Pasaules čempionātā komandu stafetē Lillehammerē, Norvēģijā 2015.gadā. Pēc dalības savās otrajās olimpiskajās spēlēs 2019.gadā viņa ieguva sesto vietu pasaules čempionātā Vinterbergā, Vācijā, kā arī trešo vietu 2020.gada Eiropas čempionātā komandu stafetē Lillehammerē.  Kā siguldiete viņa kopā ar Martinu Dukuru ir arī ieguvusi titulu “Siguldas gada sportists 2015”. “Būt sportistam Latvijā diemžēl nedod drošības sajūtu, stabilitāti un garantiju, ka ieguldītais darbs un rezultāti nesīs arī paredzamus ienākumus, lai izdzīvotu un varētu plānot savu dzīvi uz priekšu,” savu lēmumu skaidro 26 gadus vecā Zirne.

“Šādi var dzīvot, kamēr esi pavisam jauns, kad nav jāmaksā rēķini un jādomā par nākotni. Taču šobrīd ir laiks meklēt jaunus izaicinājumus dzīvē. Šo astoņpadsmit gadu laikā, ko pavadīju profesionālajā sportā, vienmēr esmu izjutusi pateicību par visu, kas ar mani notika. Mana aizrautība saistībā ar kamaniņu sportu vienmēr devusi daudz enerģijas un prieka, kopš es astoņu gadu vecumā pirmo reizi iepazinu sporta pasauli. Vienlaikus zināju, ka neesmu tipiska sportiste, bet visu šo gadu laikā spēju skriet pret straumi, lauzt stereotipus, spītēt traumām un saglabāt cīnītājas garu. Tomēr ir svarīgi būt patiesam pašam pret sevi un pamanīt brīdi, kad pienācis laiks ieguldīt savu enerģiju citā virzienā. Man ir svarīgi, ka ir skaidri spēles noteikumi, ka mans darbs tiek adekvāti novērtēts un mans finansiālais stāvoklis nav atkarīgs no citu cilvēku dažādu nesaprotamu un neprognozējamu lēmumu pieņemšanas,” savu viedokli pamato Ulla.

Sportiste uzsver, ka būt profesionālam sportistam nozīmē bieži būt savtīgam, saņemt daudz atbalsta un palīdzības no apkārtējiem. Taču viņai šobrīd ir izteiktāka vēlme dot un dalīties savā pieredzē, iedvesmojot un izglītojot jauniešus, to skaitā gan esošos, gan nākamos sportistus, kā arī citus mērķtiecīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas sekot saviem sapņiem. Ulla uzskata, ka, ejot pa straumi, nevis cīnoties pret to, būs vairāk iespēju izpausties viņas personībai.

Ulla pateicas visiem, kuri viņas sportistes karjeras laikā snieguši atbalstu, par iespēju dzīvot nestandarta dzīvi un cilvēkiem, kuri ienākuši viņas dzīvē un kļuvuši par nozīmīgu tās daļu, tieši pateicoties sportam. “Saku paldies savai pirmajai trenerei Ingrīdai Amantovai, kura mani astoņu gadu vecumā ievilka šajā sportā un neatlaidīgi aicināja uz treniņiem, līdz tie kļuva par neatņemamu manas ikdienas sastāvdaļu. Pateicos arī trenerim Kasparam Dumpim, kurš palīdzēja attīstīt manu talantu jauniešu un junioru vecumā, ļaujot tikko pilngadību sasniegušai nokļūt manās pirmajās olimpiskajās spēlēs,” pateicību pauž Zirne.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka
17/08/2022 13:31

Graudiņa/Kravčenoka pārliecinoši tiek pie otrās uzvaras EČ

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka trešdien Eiropas čempionātā izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs, pārliecinoši pieveicot somietes Taru Lahti/Annīnu Parkinenu. Ar trešo numuru čempionātā izsētās latvietes bija pārākas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām