Divkārtējais Latvijas čempions rallijā Rovanpere izcīna otro uzvaru WRC posmos

12/09/2021 16:18
Kalle Rovanpere

Divkārtējais Latvijas čempions rallijā, 20 gadus jaunais pilots Kalle Rovanpere svētdien, kopā ar stūrmani Jonni Haltunenu, izcīnīja otro uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos, finišējot pirmais etapā Grieķijā.

“Toyota Gazoo” komandas somu pilots četras dienas ilgajās sacensībās kopvērtējumā apsteidza otrās vietas ieguvēju ekipāžu par 42,1 sekundi.  Otrās vietas ieguvējam igaunim Otam Tenakam (“Hyundai Shell Mobis”) sekoja francūzis Sebastjēns Ožjē (“Toyota Gazoo”), atpaliekot par 29,2 sekundēm. Pašlaik Ožjē ir kopvērtējuma pirmajā vietā, par 44 punktiem apsteidzot otrās vietas ieguvēju britu Elfinu Evansu (“Toyota Gazoo”), taču šajā sezonā ir atlikuši vēl trīs posmi.

Rovanpere svētdien uzvarēja pēdējā ātrumposmā, tiekot pie papildu pieciem bonusa punktiem pasaules čempionāta kopvērtējumā. Otrais bija Evanss, bet trešais finišēja Ožjē. Rovanpere ir jaunākais pilots WRC vēsturē, kurš ir kāpis uz pjedestāla augstākā pakāpiena, izcīnot uzvaru septītajā WRC posmā, kas notika Tartu, Igaunijā. Kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem viņš ieņem ceturto pozīciju.

WRC kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 180 punktiem ir Ožjē, kuram ar 136 punktiem seko Evanss, 130 punkti ir beļģim Tjerī Nevilam, kurš Grieķijā bija astotais, bet 129 punkti ir Rovanperem.

Šosezon iecerēti 12 etapi. Iepriekšējā sezonā čempiona tronī atgriezās Ožjē, kurš izcīnīja savu septīto titulu karjerā.