Divu grandu duelī Nāciju līgā spāņi Londonā notur uzvaru pār angļiem

08/09/2018 23:45

UEFA Nāciju līgas kārtas centrālajā mačā “Wembley” stadionā Londonā angļi jau 11. minūtē izvirzījās vadībā, taču nespēja nosargāt pārsvaru un savā laukumā piekāpās Spānijai ar rezultātu 1:2.

Angļu galvenais treneris Garets Sautgeits laukumā šovakar sūtīja vairākus valstsvienības kodola spēlētājus aizvadītajā Pasaules kausā, kurā futbola dzimtenes pārstāvji sasniedza pusfinālu. Uzbrukumā kopā ar Markusu Rašfordu darbojās kapteinis Harijs Keins, vidējā līnijā uzbrukumus veidoja Dele Alli un Džesijs Lingārds, savukārt par aizsardzību gādāja Džons Stounss, Harijs Magvairs un vārtsargs Džordans Pikfords.

Tikmēr spāņiem ierindā bija līderi Serhio Ramoss, Serhio Busketss, Isko, bet uz soliņa palika tādi vīri kā Marko Asensio un Alvaro Morata. Rezultātu jau 11. minūtē atklāja angļi, pēc ilgākas saspēles tiekot līdz viesu soda laukumam, un pēc Lūka Šo piespēles uzbrukuma noslēguma fāzē kāju pieliekot Rašfordam – 1:0.

Mājinieku prieki gan bija gaužām īsi, jo jau 13. minūtē Rodrigo piespēli no soda laukuma malas precīzā sitienā pārvērta Madrides “Atletico” pussargs Sauls. Puslaika turpinājumā angļi pēc pārkāpuma pret Keinu aktīvi pieprasīja 11 metru soda sitienu, taču mača arbitrs nereaģēja uz futbolistu protestiem. Spānija vēl pirmajā puslaikā paguva arī izvirzīties vadībā – 32. minūtē pēc standartsituācijas neviena nepieskatīts soda laukumā ieskrēja un bumbu vārtos raidīja jau minētais Rodrigo.

Neilgi pēc pārtraukumu sadursmē ar Dani Karvahalu laukumu uz nestuvēm ar šķietami nopietnu galvas savainojumu bija spiests pamest pirmo vārtu līdzautors Šo. Pieejamā informācija liecina, ka futbolists uz brīdi pat bija zaudējis samaņu, taču vēlāk ārstu aprūpē to, par laimi, spēja atgūt. Viņa vietā laukumā devās “Tottenham Hotspur” aizsargs Denijs Rouzs.

Mačs turpinājās, un angļi 81. minūtē sagaidīja veselas divas lieliskas izdevības panākt izlīdzinājumu. Vispirms Rašforda sitienu meistarīgi atvairīja Davids De Hea, bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija Keins, kura spēcīgais sitiens lidoja tikai nedaudz gar vārtu stabu. Tiesnesis piešķīra veselas deviņas (!) kompensācijas laika minūtes, septītajā šķietamu neizšķirtu izraujot Denijam Velbekam, tomēr mirkli vēlāk arbitrs fiksēja pārkāpumu pret De Hea, tādējādi spāņi varēja priecāties par nosargātu uzvaru.

C divīzijas otrās grupas spēlē minimālu panākumu nosargāja Grieķija, kas jau 14. minūtē atklāja rezultātu Tallinā mačā pret igauņiem un spēja to nosargāt līdz pat finālsvilpei, tikmēr D divīzijas otrajā grupā Luksemburga savā laukumā sakāva Moldovu ar 4:0.